Portugalsko - SÃO MIGUEL – ZELENÝ OSTROV ATLANTIKU | Dovolená MagicBoxes 2021

Po - Pá 9 - 17 hod +420 224 942 149

SÃO MIGUEL – ZELENÝ OSTROV ATLANTIKU

Portugalsko

Zájezd zakoupilo klientů
16 fotografií
6.7. - 13.7.2021
7 nocí / 8 dní
Polopenze
Letecky
osoba od / zájezd 43 990
Jiný termín
Popis Termíny Destinace Program Hodnocení

Popis

Obecný popis

Objevte s námi v době letních prázdnin jeden z Azorských ostrovů, a to São Miguel. A jaké je počasí na Azorech a právě v červenci? Ideální na poznání tohoto ostrova - 13 hodin slunečního svitu denně a minimální množství srážek. Pohodový zájezd s ubytováním u moře a výlety po ostrově, kde největším lákadlem pro nás sice blízkého, ale přesto exotického ostrova bude nádherná příroda nezasažená turismem, příznivé klima, přírodní mořské bazénky, jezera, termální prameny, vyhlídky ale i čajové plantáže, jediné v Evropě, kde se čaj pěstuje. A ať už věříme domněnkám, že se právě u Azor potopila bájná Atlantida nebo se spokojíme s faktem, že vulkanické ostrovy byly podle starých janovských map objevené někdy v první polovině 14. století – zamilujeme si nádhernou krajinu lemovanou vlnami Atlantiku, přívětivě zelenou množstvím pastvin a barevnou nekonečným množstvím hortenzií. Po celou dobu budeme ubytovaní v lux. hotelovém resortu**** u pláže, nedaleko městečka Vila Franca. Sao Miguel - Azory, to je vaše dovolená u Atlantiku.

Pobytově poznávací zájezd na Azorské ostrovy provází Ing. Jana Křížová, garance skupiny max. 14 osob

Lagoa Azul – Lagoa Verde – vyhlídka Boca do Inferno – vyhlídka Vista de Rei - Sete Cidades – Termas da Ferraria – Chá Gorreana – Pico do Ferro – Furnas – Lagoa das Furnas – Terra Nostra – Ponta Delgada – Caldeira Velha – vyhlídka Bella Vista – vyhlídka Miradouros da Barrosa – Vila Franca do Campo – ostrůvek Ilhéu da Vila – Pico da Vara – Algarvia – Ribeira do Caldeirões

Po - Pá 9 - 17 hod +420 224 942 149
Zájezd prohlíží klientů
Zájezd zakoupilo klientů
Tento zájezd Doporučujeme

Program

Po - Pá 9 - 17 hod +420 224 942 149
Zájezd prohlíží klientů
Zájezd zakoupilo klientů
Tento zájezd Doporučujeme

Vyhledávací filtr

Veškeré ceny zde uvedené jsou za osobu od nebo za jednotku od na zájezd či noc. Přesnou cenu zjistíte v detailu kalkulace zájezdu.

Portugalsko

Na samý okraj Evropy, k vlnám Atlantského oceánu se můžete vypravit nejen během prázdnin s poznávacím zájezdem, se kterým objevíte kouzlo kontinentálního Portugalska. Navíc se můžete nechat zlákat k prožití své dovolené na Madeiře, která každého překvapí svou krásnou přírodou.
Po - Pá 9 - 17 hod +420 224 942 149
Zájezd prohlíží klientů
Zájezd zakoupilo klientů
Tento zájezd Doporučujeme
Po - Pá 9 - 17 hod +420 224 942 149
Zájezd prohlíží klientů
Zájezd zakoupilo klientů
Tento zájezd Doporučujeme

Program

1. den
Odlet s průvodcem na Azory, ostrov São Miguel – Ponta Delgada, transfer na hotel, ubytování v lux. hotelovém resortu u pláže.

2. den
Výlet na jihovýchod ostrova do kaldery u městečka Furnas. Před příjezdem bude první zastávkou návštěva jediných čajových plantáží a čajové farmy v Evropě CHÁ GORREANA, exkurze, ochutnávka čaje s možností nákupů a čajové plantáže za farmou. Pokračujeme ke kráteru Furnas. Zastavíme na vyhlídce PICO DO FERRO, výhledy do údolí kráteru, kde se mimo městečka pokocháme i výhledy na jezero, z jehož břehů stoupá pára. Procházka kolem jezera LAGOA DAS FURNAS (cca 2 hod.) živá vulkanická oblast plná malých dýmajících kalder. Městečko FURNAS ležící přímo v kráteru sopky, jejíž poslední erupce byla v roce 1630. Vyvěrající minerální prameny, oběd, kde ochutnáme místní specialitu Cozido - směs různých mas se zelím a další zeleninou, vařená díky vulkanickým jevům v zemi párou. Na závěr velká botanická zahrada TERRA NOSTRA, zde objevíme mj. zakrslou prarostlinu wollemii nebo alej z gingo biloba a vykoupeme se v jedinečném renesančním bazénu s termální vodou.

3. den
Celodenní výlet na západní výběžek ostrova, kde navštívíme další oblast kaldery Sete Cidadaes, jezer Lagoa Azul, Lagoa Verde. Modré a zelené oko, jak se někdy jezerům LAGOA AZUL (modré) a LAGOA VERDE (zelené) přezdívá, jsou pozůstatky sopečné činnosti s dochovanou legendou o nenaplněné lásce. Turistickou stezkou (cca 3 hod.) se vydáme po hraně kráteru s krásnými výhledy na jezera a okolí až na legendární a nejslavnější vyhlídku BOCA DO INFERNO – úchvatný pohled a nezapomenutelné panorama kráteru Sete Cidades se smaragdovými jezery, stejnojmenným městečkem a oceánem. Zastavíme na vyhlídce VISTA DE REI a dole v kráteru navštívíme městečko SETE CIDADES, prohlídka vč. malebného kostelíku Sao Nicolau a odpočinek v místní restauraci. Na závěr koupání v přírodních TERMAS DA FERRARIA - laguny vyhloubené v útesech, kde se mísí mořská voda a horkými vyvěrajícími prameny.

4. den
Pobyt u moře na pláži Baia de Água d'Alto u hotelu. Odpoledne je pro zájemce připraven fakult. výlet místní dopravou do města PONTA DELGADA, kde je většina domů vystavěna ve stejných barvách - fasáda s černým sopečným čedičem a bílou omítkou. Procházka po nábřeží a starobylými městskými uličkami, uvidíme pevnost sv. Blažeje, nádherný barokní kostel Panny Marie, botanickou zahradu Jardim Antonio Borges, tržnici Mercado da Graca, symbol města bránu Portas da Cidade de Ponta Delgada a navštívíme ananasové plantáže vč. ochutnávky ananasového likéru a dalších ananasových specialit.

5. den
Výlet do centrální části ostrova. První zastávkou bude CALDEIRA VELHA, přírodní památka s bohatou flórou i faunou a hlavně termálními prameny. Vykoupeme se v horkých pramenech, osvěžíme pod vodopádem a prohlédneme si endemické druhy Azor v tamní malé botanické zahradě. Pokračujeme cestou vnitrozemím přes vyhlídku BELLA VISTA k vyhlídce MIRADOUROS DA BARROSA, kde se nám otevře výhled na LAGOA DI FOGO – Ohňové jezero. Nacházející se ve výšce 700 m nad mořem v přírodní rezervaci pohoří Água de Pau. Za dobré viditelnosti odsud dohlédnete až na moře. Následuje prohlídka městečka VILA FRANCA DO CAMPO (bývalé hlavní město ostrova) na jižním pobřeží, kde mj. vyjedeme nad město k poutní kapli Ermida de Nossa Senhora da Paz, poutní místo zasvěcené Panně Marii. Otevírá se odtud překrásné panorama na město, ananasové skleníky a plantáže. Nedaleko pobřeží je vidět přírodní rezervace - ostrůvek ILHÉU DA VILA prstencového tvaru, který je pozůstatkem sopečného kráteru. Dle časových a kapacitních možností si zde mohou zájemci užít krásného koupání v uzavřené laguně ostrůvku (cca 8 €).

6. den
Pobyt u moře na pláži Baia de Água d'Alto u hotel. resortu, individuální volno, turistika např: Lagoe do Congro (7 km), Fire Lagoon (5 km), procházky po pobřeží Atlantiku nebo do blízkého městečka Vila Franca. Pro aktivní turisty je připravena túra s výstupem (5 hod.) na PICO DA VARA - nejvyšší bod ostrova,1103 m n.m. v pohoří Serra da Tronqueira. Oblast přírodní rezervace, unikátní pozůstatky třetihorního vavřínového pralesa i domov kriticky ohroženého hýla azorského, panoramatické výhledy na ostrov, oceán i ostrov Santa Maria. Na závěr fantastické vyhlídkové místo ALGARVIA, strmé útesy padající do Atlantiku a RIBEIRA DO CALDEIRÕES – park s vodopády, vodními mlýny a zahradou.

7. den
Fakultativní výlet za velrybami a delfíny podél jižního pobřeží São Miguel. Právě letní měsíce jsou nejlepší pro pozorování delfínů kapverdských a velryb kulohlavců.

8. den
Dle let. řádu transfer na letiště a odlet z Ponta Delgada.

Cena zahrnuje

 • let. přepravu do Ponte Delgada a zpět, ( v případě nemožnosti odletu z Prahy, CK zajistí svoz na/z jiného blízkého letiště),
 • let. taxy,
 • transfery z/na hotel,
 • dopravu minibusem na výlety,
 • 7x ubytování v lux. plážovém hotel. resortu**** - 2lůžk. pokoje s příslušenstvím,
 • 7x polopenzi,
 • 1x oběd,
 • průvodce CK,
 • zákonné pojištění ve znění zákona č. 159/99 Sb.

Cena nezahrnuje

 • vstupné (cca 20 €),
 • fakult. výlety a služby
 • příplatek 1lůžk. pokoj: 8 850 Kč
 • fakultativní výlet pozorování velryb a delfínů orientační cena cca 50- 80 € - nutno nahlásit v CK při rezervaci, platba na místě
Po - Pá 9 - 17 hod +420 224 942 149
Zájezd prohlíží klientů
Zájezd zakoupilo klientů
Tento zájezd Doporučujeme
Po - Pá 9 - 17 hod +420 224 942 149
Zájezd prohlíží klientů
Zájezd zakoupilo klientů
Tento zájezd Doporučujeme