Spojené arabské emiráty

Dubaj - Abu Dhabi – Fujairah – Sharjah

Ubytování: hotel ****

Ubytování je zajištěno v Grand Hotel Sharjah **** ve 2lůžkových pokojích s vlastním příslušenstvím. Hotel patří mezi nejlepší hotely v emirátu Sharjah, soukromá písčitá pláž (lehátka a slunečníky zdarma), součástí hotelu jsou 3 restaurace, kavárna, bar, venkovní vyhřívaný bazén, tobogán, fitness centrum, tělocvična, sauna, masáže, vířivka, salon krásy, kadeřnické služby

Stravování: snídaně

Snídaně, za příplatek večeře

Doprava: letecky

Praha

Typ zájezdu:
Délka: 8 dní
Doprava: letecky
Ubytování: hotel ****
Stravování: snídaně
Cena od: 34 990 Kč

Termíny a ceny

Zájezd nemá k dispozici žádné termíny.
(TourOperátor: IDEAL - TOUR PRAHA, s.r.o.)

Cena obsahuje

 • 7 ubytování
 • 7 snídaní
 • leteckou přepravu Praha/Dubaj/Praha
 • letištní taxy a poplatky
 • transfer do/z hotelu
 • dopravu během programu
 • pobytovou taxu
 • služby českého průvodce
 • zákonné pojištění ve znění zákona č. 159/99 Sb.

Cena neobsahuje

 • vstupné, fakultativní služby a výlety, místní dopravu, bakšišné. Na vstupy doporučujeme cca 40 USD
 • Bakšišné pro místní průvodce a řidiče doporučujeme min. 25 USD. Částka bude vybrána průvodcem na začátku zájezdu a poté bude rozdělována dle poskytnutých služeb.

Příplatky

 • cestovní pojištění a proti stornu max. plnění 25000 Kč (příplatek: 820 Kč)
 • cestovní pojištění a proti stornu max. plnění 30000 Kč (příplatek: 1310 Kč)
 • cestovní pojištění a proti stornu max. plnění 40000 Kč (příplatek: 1510 Kč)
 • jednolůžkový pokoj (příplatek: 8900 Kč)
 • 7 večeří (příplatek: 3690 Kč)
 • vyhlídka Burj Al Khalifa (nutná rezervace předem v CK) (příplatek: 1100 Kč)

Program zájezdu

1. den: Odlet z Prahy s českým průvodcem do Dubaje .
2. den: Přílet do Dubaje, ubytování. Celodenní výlet do Dubaje, prohlídka města s průvodcem. Po snídani výlet do staré části Dubaje - palác vládnoucího šejka, navštívíme Dubajské muzeum a pevnost Al Fahidi ze 17. stol., historické centrum Bastakia s unikátními větrnými věžemi, pokračujeme k zálivu Creek, přeplavíme se dřevěnou lodí "Abra" do části Deira, navštívíme největší arabský trh s výběrem zlata, perel i tradičních výrobků a koření..
3. den: Snídaně. Pobyt u moře. Fakultativně možnost výletu do "zahradního města" Al Ain, které je zároveň druhým největším městem emirátu Abú Dhabí . Vedle několika středověkých pevností nabízí město i jedinečné prehistorické lokality zapsané na seznamu UNESCO. Návštěva pohřebiště Hafit, archeologického parku Hili či průjezd největší datlovou oázou v zemi, aj.   
4. den: Snídaně. Největší, nejbohatší a nejoblíbenější emirát Abu Dhabi, hlavní město SAE. Projížďka po ostrově Yas, zde se nachází proslulá závodní dráha Marina Yas. Prohlídka Abu Dhabi se všemi nejzajímavějšími místy - nábřeží „Corniche“ - nejznámější, luxusní 8 km dlouhá ulice na pobřeží, nádherná bílá pevnost, poloostrov Breakwater s fotogenickým pohledem na celé Abu Dhabi a další zajímavosti.
5. den: Snídaně. Ráno výlet do vnitrozemí SAE, přes pohoří Hajjar, do oblasti zvané "Východní pobřeží" do emirátu Fujairah, který jako jediný leží na pobřeží Indického oceánu u Omanského zálivu a na rozdíl od ostatních pouštních emirátů je Fujairah výjimečný svým úzkým pobřežním pásem na okraji horského terénu a je plný jedinečných přírodních scenérií. Cestou zastávka na trhu s koberci a ovocem. Podíváme do hlavního města a Muzea arabské kultury se skanzenem. V případě zájmu fakultativně oběd a koupání v Indickém oceánu. Prohlédneme si nejstarší mešitu v Badiyah, známou jako „Ottoman Mosque“, unikátní svým designem čtyř malých kopulí podepřených hlavním centrálním pilířem. Z blízkého kopce vyhlídka na dvě strážní věže a farmy zemědělců s horami v pozadí.
6. den: Snídaně. Pobyt u moře, individuální volno, možnost fakultativních výletů např: cesta za nákupy do Dubaje, večeře v dubajském hotelu Burj al Arab (nutná rezervace v CK cca měsíc předem), procházky emirátem Sharjah, popř. návštěva Akvária či Námořního muzea.
7. den: Snídaně. Druhá část programu v Dubaji. Navštívíme všechna nejzajímavější místa moderní Dubaje – centrum Sheikh Zayed Road s nejslavnějšími mrakodrapy, vč. nejvyšší stavby světa – věže Burj Khalifa - možnost vyhlídky ze 124. patra, nádherný panoramatický výhled na celou Dubaj. Zastavíme se na nákupy v největším obchodním centru Mall of the Emirates, zde si můžeme i zalyžovat v největší lyžařské hale Ski Dubai. Podíváme se na uměle vybudované ostrovy ve tvaru palmy a projedeme i jeden z nich – Palm Jumeirah s novým nejluxusnějším hotelem v Dubaji Atlantis. Prohlédneme si symbol města, proslulý sedmi hvězdičkový hotel Burj Al Arab z největší dubajské pláže. Projedeme novou rezidenční čtvrť Dubaje Dubai Marina se stovkami nejrozmanitějších mrakodrapů. Další zastávkou bude arabský souk Madinat Jumeirah a největší mešita města Blue Mosque. Zastavíme se v nově otevřeném obrovském obchodním domě Dubai Mall s obřím akváriem a ZOO a po setmění absolvujeme projížďku osvětleným městem.
8. den: V časných ranních hodinách transfer na letiště, odlet z Dubaje do Prahy.

TOPlist