Jižní Anglie a koupání na Anglické rivieře - bus

Londýn - Bath – Torquay – Dartmouth - hrad Corfe - Jurské pobřeží - Durdle Door - Lulworth Cove - Stonehenge - Windsor - Londýn

Ubytování: hotel

Ubytování je zajištěno v Londýně v hotelu **/*** a v Torquay v hotelu *** vždy ve 2lůžkových pokojích s vlastním příslušenstvím. Možno zajistit ubytování 3.osoby na přistýlce bez slevy.

Stravování: snídaně

Doprava: autokarem

Nástupní a svozová místa v ČR zdarma Praha , Plzeň, Brno, Jihlava, Velké Meziříčí, Velká Bíteš

Typ zájezdu:
Délka: 9 dní
Doprava: autokarem
Ubytování: hotel
Stravování: snídaně
Cena od: 18 990 Kč

Termíny a ceny

Termín Délka Poznámka Dospělí
08.08.20 so 9 dní 18 990 Kč rezervovat
(TourOperátor: IDEAL - TOUR PRAHA, s.r.o.)

Cena obsahuje

 • 6 ubytování
 • 6 snídaní
 • 4 večeře
 • dopravu luxusním autokarem
 • trajekt lodí přes kanál La Manche a zpět
 • výlet lodí z Torquay do Dartmount
 • služby českého průvodce
 • zákonné pojištění ve znění zákona č. 159/99 Sb.

Cena neobsahuje

 • vstupy, pobytovou taxu, místní dopravu, fakultativní služby cca 90 GBP

Příplatky

 • cestovní pojištění a proti stornu max. plnění 12500 Kč (příplatek: 320 Kč)
 • cestovní pojištění a proti stornu max. plnění 25000 Kč (příplatek: 710 Kč)
 • jednolůžkový pokoj (příplatek: 4900 Kč)

Program zájezdu

1. den: Odjezd z ČR v poledních hodinách přes Německo do Francie.
2. den: Brzy ráno trajekt lodí přes kanál La Manche do Doveru, příjezd do Anglie s jedinečným pohledem na Doverské útesy, přejezd do Londýna . Uložení zavazadel v hotelu. Před polednem odjezd městskou dopravou do centra a pěší prohlídka: Piccadilly, Trafalgarské náměstí, Westminsterské opatství, Big Ben, Parlament a dále kolem Horse Guards k Buckinghamskému paláci. Možnost návštěvy některého z četných muzeí nebo procházky v krásných parcích Hyde Park nebo St. James Park. Prohlídka večerního Londýna: China town, čtvrť Soho, procházka kolem Temže. Návrat do hotelu městskou dopravou.
3. den: Snídaně, dopoledne návštěva města Bath, architektonického skvostu Anglie se statutem památky UNESCO. Prohlídka jedinečných románských lázní, které na zdejších horkých pramenech založili už Římané. Procházka centrem města s opatstvím, ve kterém byl korunován první král Anglie, ulicí Bath Street s elegantní kolonádou až ke královskému divadlu, které je jedním z nejúchvatnějších dochovaných georgiánských divadel v Anglii. Odpoledne odjezd do jižní Anglie do přímořského letoviska Torquay, které je hlavním centrem Anglické riviéry. Ubytování v Torquay.
4. den: Celodenní pobyt v přímořském letovisku Torquay, které je hlavním centrem Anglické riviéry. Prohlídka letoviska, procházka kolem pláží, možnost koupání, posezení v restauracích či kavárnách s krásnými výhledy na pobřeží.
5. den: Celodenní výlet lodí podél členitého pobřeží Anglické riviéry až do pohádkového města Dartmouth ležícího při ústí řeky Dart, místa neobvyklé přírodní krásy, kde je na svazích nad řekou vystavěno městečko plné typických barevných domečků. Volno k návštěvě Dartmouth - procházky historickými dlážděnými uličkami plnými obchůdků, restaurací, starých anglických barů i kaváren. Odpoledne odjezd zpět do Torquay a návrat na ubytování.
6. den: Snídaně, celodenní výlet do hrabství Dorset. Návštěva romantického hradu Corfe Castle, zříceniny velkolepého sídla, pod kterým se rozkládá stejnojmenná kamenná vesnička. Po prohlídce hradu odjezd na Jurské pobřeží. Klasické pobřežní geomorfologické útvary a objevované zkameněliny včetně dobře zachovaných stop dinosaurů a jejich kosterních pozůstatků přispěly k tomu, že se toto pobřeží stalo první přírodní památkou zapsanou na seznam Světového dědictví UNESCO. Procházka k zátoce Lulworth Cove - fotografie této téměř dokonale kruhové zátoky patří k těm nejvyhledávanějším v jižní Anglii. Podél pobřeží je možno dojít až vyhledávané přírodní atrakci Durdle Door nacházející se na pobřeží u krásné pláže. Jedná se o vápencový skalní oblouk nazývaný "proražená vrata", který je největším obloukem stvořeným mořem na pobřeží Anglie. Za hezkého počasí i možnost koupání. Večer návrat do Torquay na ubytování.
7. den: Snídaně, ráno odjezd směrem do Londýna , okolo poledne návštěva Salisburské planiny s nejznámějším prehistorickým monumentem Stonehenge. Odpoledne zastávka ve Windsoru proslaveném svým královským sídlem. Možnost návštěvy jednoho z největších evropských zámků nebo procházek v rozsáhlém zámeckém parku. Večer příjezd do Londýna. Ubytování v Londýně.
8. den: Snídaně. Odjezd do Doveru a trajekt do Francie, následně přes Francii a Německo do ČR.
9. den: Příjezd do ČR v brzkých ranních hodinách.

Podobné zájezdy

TOPlist