Černá Hora s výletem do Albánie a Dubrovníku

Čanj - Budva - NP Skadarské Jezero - Cetinje - NP Lovčen - Boka Kotoská - Kotor - Velká Plaža - Bar - Ulcinj - Skadar - Dubrovník

Ubytování: hotel

Ubytování je zajištěno v hotelu ve 2lůžkových pokojích s vlastním příslušenstvím . Možno zajistit ubytování 3.osoby na přistýlce bez slevy.

Stravování: polopenze

Doprava: autokarem

nástupní a svozová místa v ČR zdarma: Praha, Brno, Jihlava, Velká Bíteš, Velké Meziříčí, Tišnov Kuřim, Vyškov, Břeclav, Prostějov, Olomouc, Přerov, Kroměříž, Zlín, Uherské Hradiště, Strážnice, Hodonín, Hranice, Frýdek Místek, Ostrava

Typ zájezdu:
Délka: 10 dní
Doprava: autokarem
Ubytování: hotel
Stravování: polopenze
Cena od: 12 490 Kč

Termíny a ceny

Zájezd nemá k dispozici žádné termíny.

Cena obsahuje

  • 7 ubytování
  • 7 polopenzí
  • dopravu luxusním autokarem
  • pobytovou taxu
  • služby českého průvodce
  • zákonné pojištění ve znění zákona č. 159/99 Sb.

Cena neobsahuje

  • vstupy, lodní výlety, obědy na lodních výletech, fakultativní služby, místního průvodce v Dubrovníku cca 150 EUR a 250 HRK

Příplatky

  • cestovní pojištění a proti stornu (max. plnění 12500 Kč) (příplatek: 350 Kč)
  • cestovní pojištění a proti stornu (max. plnění 25000 Kč) (příplatek: 740 Kč)
  • jednolůžkový pokoj (příplatek: 3400 Kč)

Program zájezdu

1. den: Odjezd z ČR v odpoledních hodinách přes Rakousko, Slovinsko a Chorvatsko.
2. den: V dopoledních hodinách přijedeme do Černé hory na ubytování ve známém turistickém letovisku Čanj, které se nachází v mořské zátoce mezi Petrovacem a městem Bar. Přímo v centru leží pláž Biserna Obala, kterou pokrývá písek připomínající perleť. Oblast je proslulá slunečním svitem 265 dní v roce, proto se jí také říká „sluneční pobřeží Jadranu“. V blízkosti pláže se v borovém háji nachází příjemná promenáda s restauracemi a kavárnami. V těsném sousedství najdeme překrásnou Královninu pláž, přístupnou pouze z moře. V nočních hodinách nás dnes ještě čeká prohlídka noční Budvy, která je jedním z nejnavštěvovanějších letovisek v Černé Hoře. Budva má bohatou historii, je stará téměř 2600 let. Jako první se o ní zmínil Sofoklés a po řecké nadvládě se město stalo důležitou obchodní cestou. Míst, jenž zde můžeme obdivovat je více než dost, např. opevněná citadela a procházka po hradbách z kterých máme jedinečný výhled na město, moře a ostrov Sveti Nikola.
3. den: Po snídani se vydáme na výlet do Národního parku Skadarské jezero, který je nejoblíbenější ze všech pěti národních parků v Černé Hoře. Jak napovídá sám název, hlavní část národního parku tvoří Skadarské jezero, krasové sladkovodní jezero o rozloze 500 km2 na hranici Černé Hory a Albánie, jde o největší jezero Balkánu. Okouzlí nás místní příroda, přeneseme se do klidných míst a k tomu si i pochutnáme na gurmánských výtvorech zdejších lidí. Vesnička Virpazar je vstupním místem k jezeru, kde nás čeká jak samotná plavba po jezeře, tak i oběd (ryba z jezera) a koupání v jezeře. V důsledku jedinečné geografické polohy jezera není divu, že se v tomto zapomenutém, tichém hraničním místě na Balkáně nachází největší ptačí rezervace v Evropě. Hnízdí tu až 270 druhů ptáků. V odpoledních hodinách se vrátíme na ubytování.
4. den: Po snídani odjedeme do slavné Cetinje, města, které bylo po staletí pro svoji nedostupnost hlavním městem Černé Hory. Spatříme Cetinjský klášter, paláce a muzea. Dále budeme pokračovat pohořím NP Lovčen na vrchol, do mauzolea vladyky Njegoše, odkud budeme mít celou Černou Horu jako na dlani. V národním parku ve vesničce Njeguši poté ochutnáme vynikající místní produkty, díky klimatu hor a moře se zde suší zejména pršuty a sýry. Poté se vrátíme na ubytování.
5. den: Ráno podnikneme výlet do Risansko - kotorského zálivu, který je jedním z nejkrásnějších zálivů na světě – jde o záliv podobající se skandinávským fjordům. Boka Kotorská (UNESCO) není jen obrovský záliv v severozápadní části černohorského přímoří, ale také jeden z nejlepších přírodních přístavů světa. I my si užijeme plavby lodí po Boce Kotorské až do samotného města námořníků Kotoru (UNESCO). Starobylé město Kotor s přístavem leží v závěru Kotorského zálivu a my si jej samozřejmě prohlédneme. Staré město je chráněno 2 – 16 m silnými středověkými hradbami, které šplhají vysoko do skal k pevnosti Sveti Ivan ležící ve výšce 260 m. Město je tvořeno charakteristickou středověkou urbanistickou sítí úzkých uliček a nepravidelných náměstí, s nádhernými kostely i paláci v románském, gotickém, renesančním i barokním slohu. Po prohlídce se vrátíme na ubytování.
6. den: Na jihu Černé Hory se nachází největší přístav na Balkánském pobřeží Jaderského moře – město BAR, které chrání pohoří Rumija a kam se dnes společně podíváme. Při prohlídce Starého Baru uvidíme románský kostel sv. Jiří z 12. století, biskupský palác a zbytky opevnění s pevnostmi. Více pamětihodností se bohužel nedochovalo, v roce 1878 zde Turci opouštějící Černou Horu odpálili obrovské množství střelného prachu, zničeno bylo téměř vše. Starý Bar je od doby výbuchu nazýván „městem duchů“. Díky velmi teplému podnebí, chráněné poloze a mimořádně úrodné půdě v okolí jsou ve zdejší oblasti velké ovocné sady, zejména pak citrusy, vinice, olivové háje. V blízkosti města uvidíme nejstarší olivovník na světě, starý více než 2400 let. Poté přejedeme k hraniční řece Bojáně, kde se mísí sladkovodní voda se slanou a čeká nás oběd na řece. Následně se přesuneme k Velké pláži a pirátskému městu Ulcinj. Nejjižnější město Černé Hory příroda obdařila téměř 20 km písčitých pláží a nesčetnými zátokami a útesy. Je tu spousta historických památek, ale turisty přitahuje nejkrásnější pláž Středomoří - desetikilometrová Velika Plaža. Pro mimořádný obsah minerálů se doporučuje zejména revmatikům a osobám s kloubovým onemocněním. Po relaxaci na pláži se ve večerních hodinách vrátíme na ubytování.
7. den: Dnes nás čeká výlet do severozápadní Albánie, divokého horského kraje, jehož velkou část tvoří tzv. albánské Alpy neboli pohoří Prokletije. Zavítáme do města Skadar (Shkodër), které je čtvrtým největším albánským městem. Skadar nabízí příjemné centrum města s restauracemi – hlavní delikatesou je kapr z nedalekého Skadarského jezera, ale i všemožnými obchody. Dominantou a hlavním turistickým lákadlem města je pevnost Rozafa (Kalaja e Rozafës). Tyčí se na 130 m vysokém kopci nad městem a shlíží na soutok řek Buna, Drin a Kir. Z pevnosti se dnes už dochovaly jen rozsáhlé zříceniny, z nichž se nám ale naskytne krásný výhled na Skadarské jezero na hranicích s Černou Horou a za dobrého počasí dohlédneme až k Jadranu. Rozafa je jednou z rozlohou vůbec největších pevností na Balkáně. V odpoledních hodinách se vrátíme na ubytování.
8. den: Snídaně, pobyt u moře, individuální volno, večeře.
9. den: Po snídani odejdeme do jižní Dalmácie a čeká nás prohlídka romantického Dubrovníku (UNESCO). Odpradávna bylo město považováno za jedno z nejkrásnějších měst Jadranu. Svůj věhlas si město získalo nejen díky zhruba dvěma kilometrům hradeb, které obíhají město a je možné si po nich udělat hezkou procházku po celém obvodu, ale také díky přístavu, jenž byl již ve středověku centrem námořního obchodu. V Dubrovníku se kromě jedinečných hradeb a pevností nachází také celá řada kostelů, katedrál, klášterů a nejrůznější sídel, které určitě stojí za vidění. Jednou z nich je krásná Dubrovnická katedrála. Také můžeme podniknout lodní výlet kolem ostrova Lokrum. Ve večerních hodinách se vydáme na cestu do ČR.
10. den: Příjezd do ČR v dopoledních hodinách.

TOPlist