Beaujolais a Burgundsko

Beaujolais aneb Zvonokosy s chutí vína a Burgundsko - vinařská oblast UNESCO. Významné kláštery a katedrály starobylého Burgundska i památky UNESCO, ochutnávky burgundských vín, podzimní krása vinařského kraje Beaujolais, Côte de Nuits a Côte de Beaune. Zažijte s námi vinařské slavnosti v kraji Beaujolais a Burgundsko.

CK si vyhrazuje právo drobných přesunů programu vzhledem k počasí a aktuální situaci v místech ochutnávek.

Ubytování: hotel

Ubytování je zajištěno v hotelech ve 2lůžkových pokojích s vlastním příslušenstvím. Možno zajistit ubytování 3.osoby na přistýlce bez slevy.

Stravování: vlastní

Doprava: autokarem

Nástupní a svozová místa v ČR zdarma Praha, Plzeň.

Typ zájezdu:
Délka: 5 dní
Doprava: autokarem
Ubytování: hotel
Stravování: vlastní
Cena od: 6 990 Kč

Termíny a ceny

Zájezd nemá k dispozici žádné termíny.
(TourOperátor: IDEAL - TOUR PRAHA, s.r.o.)

Cena obsahuje

 • 2 ubytování
 • dopravu luxusním autokarem
 • služby českého průvodce
 • zákonné pojištění ve znění zákona č. 159/99 Sb.

Cena neobsahuje

 • vstupy, místní dopravu, ochutnávky vín, pobytovou taxu, fakultativní služby cca 65 EUR

Příplatky

 • cestovní pojištění a proti stornu (max. plnění 12500 Kč) (příplatek: 230 Kč)
 • 2 snídaně (příplatek: 400 Kč)
 • 1 večeře (příplatek: 650 Kč)
 • jednolůžkový pokoj (příplatek: 1500 Kč)
 • svoz Brno (příplatek: 400 Kč)
 • svoz Hradec Králové, Pardubice (příplatek: 300 Kč)

Program zájezdu

1. den: Odjezd z ČR ve večerních hodinách, přejezd do Francie.
2. den: Burgundské památky: Vézelay (UNESCO), románská bazilika La Madeleine, shromaždiště poutníků do Santiaga de Compostella, Chablis, slavná malebné městečko, možnost ochutnávky proslulých bílých vín Chablis, pohledy na opevněné městečko Semur-en-Auxois, kde se natáčel film Tři mušketýři. Odjezd na ubytování.
3. den: Cestou z Cóte d´Or do Beaujolais, zámek Clos de Vougeot, zámeček uprostřed vinohradů, „bratrstvo rytířů koštýře“, muzeum vína, pohled na vinice Vosne-Romanée, Aloxe – Corton, vinice založená Karlem Velikým, cesta přes oblast Mersault, slavná bílá burgundská vína, oblast Chardonnay, Tournus, významný románský kostel v opatství St Philibert, krajem Beaujolais s malebnými vesničkami a slavnými vinicemi Juliénas, proslulé Vaux (Zvonokosy), posezení ve stylovém baru, ochutnávka vín z Beaujolais se sýry a klobásou, večeře za příplatek.
4. den: Pocta burgundským vínům, Beaune, starobylé vinařské město, návštěva historického špitálu, perla burgundské architektury, světoznámý festival a slavnost vína v ulicích, možnost ochutnat místní specialitu: burgundské šneky, muzeum vína i středověkých vinných sklepů s ochutnávkou, ochutnávka hořčice přímo v manufaktuře, Dijon (UNESCO), večerní procházka, osvětlený vévodský palác. Odjezd do ČR.
5. den: Příjezd do ČR v ranních hodinách.

Podobné zájezdy

TOPlist