Provence a Marseille

Provence je kraj, kde přichází jaro dřív a celé ve žlutém s janovci a mimózami. Na Velikonoce už září barvami a ještě nepřekypuje turisty. Čekají vás památky UNESCO, antické město Orange, papežský Avignon, Goghovo Arles, přírodní park Camargue i námořnická Marseille a zažijete slavnost Arlesanů.

Orange - Avignon - Arles - oblast Camargue – Stes Maries de la Mer - Marseille

Ubytování: hotel

Ubytování je zajištěno 1x u Avignonu, 1x u Salon de Provence v hotelech typu Premiere Classe nebo Ibis Budget ve 2lůžkových pokojích s vlastním příslušenstvím.

Stravování: vlastní

Doprava: autokarem

nástupní a svozová místa v ČR zdarma Praha, Plzeň

Typ zájezdu:
Délka: 5 dní
Doprava: autokarem
Ubytování: hotel
Stravování: vlastní
Cena od: 6 990 Kč

Termíny a ceny

Zájezd nemá k dispozici žádné termíny.

Cena obsahuje

 • 2 ubytování
 • dopravu luxusním autokarem
 • služby českého průvodce
 • zákonné pojištění ve znění zákona č. 159/99 Sb.

Cena neobsahuje

 • vstupy, místní dopravu, pobytovou taxu, ochutnávky, fakultativní služby cca 100 EUR

Příplatky

 • cestovní pojištění a proti stornu max. plnění 12500 Kč (příplatek: 230 Kč)
 • jednolůžkový pokoj (příplatek: 1500 Kč)
 • 2 snídaně (příplatek: 350 Kč)
 • 1 společná večeře (příplatek: 650 Kč)
 • svoz Hradec Králové, Pardubice (příplatek: 300 Kč)
 • svoz Brno (příplatek: 400 Kč)

Program zájezdu

1. den: Odjezd z ČR v odpoledních hodinách, transfer přes Německo.
2. den: Příjezd do Provence plné jarních květů, Orange, bývalé starověké město, zachovalý římský vítězný oblouk a divadlo, Avignon, svědek papežské slávy středověku, most St-Benézet, Rocher des Doms, Papežský palác, kouzlo bělostných provensálských uliček, výhledy na Villeneuve-les-Avignon a na středověký most, možnost projížďky lodí s výhledy na město, ubytování
3. den: Arles, původně řecká kolonie, městečko proslavené pobytem Vincenta van Gogha , antická aréna, skvost románské architektury klášter St-Trophime, van Goghova nemocnice, žlutá kavárna, variantně samostatná návštěva antické nekropole Les Alyscamps, Feria de Paques, velikonoční slavnost s býky, Arlézané v barevných krojích, slavnostní provensálské trhy, býci v ulicích, koncerty na náměstích, variantně pobřežní rezervace Camargue se salinami, plameňáky a stády bílých koní, ornitologická rezervace, dále přímořské poutní město Stes-Maries-de-la-Mer s bazilikou (hrob svaté Sáry), ochutnávka místního vína, nyní velikonoční výzdoba se spoustou jarních květů, dle programu slavností návrat na večerní slavnost v Arles s možností pohoštění na trzích.
4. den: Největší přístavní město Marseille, starý přístav, kostel svatého Viktora a chrám Notre-Dame-de-la-Garde, fakultativně lodní výlet (s plavbou kolem ostrova hraběte Monte Crista If) na Frioulské ostrovy s krásnou přírodou: útesy calanques s rozmanitou vzácnou květenou, lehká turistika nebo procházka k pevnosti s nádhernými výhledy, individ. v Marseille návštěva nově otevřeného moderního muzea MuCem – Muzeum civilizací Evropy a Středomoří, atmosféra přístavu, fakultativně večeře v rybí restauraci.
5. den: Návrat do ČR v odpoledních hodinách.

Podobné zájezdy

TOPlist