Okruh Irskem

Cherbourg - Rosslare - Rock of Cashel - NP Killarney - Ring of Kerry - Adare - Cliffs of Moher - Burren - Kylemore Abbey - NP Connemara - Letterfrack - Kylemore Abbey - Carrowmore - Sligo - Omagh - Londonderry - hrad Dunluce - Causeway Coast - Giant´s Causeway - Bushmills - Carrick-a-Rede-Rope - hrad Carrickfergus - Belfast - Mont Stewart House - Downpatrick - Glendalough - Powerscourt Gardens - NP Wicklow Mountains - Dublin

Ubytování: hotel

Ubytování je zajištěno na trajektu ve 4.lůžkových kajutách, v hotelech ve dvoulůžkových pokojích s vlastním příslušenstvím. Možno zajistit ubytování 3.osoby na přistýlce bez slevy.

Stravování: snídaně

Doprava: autokarem

Nástupní a svozová místa v ČR zdazma Praha, Brno, Svitavy, Hradec Králové, Pardubice, Poděbrady

Typ zájezdu:
Délka: 13 dní
Doprava: autokarem
Ubytování: hotel
Stravování: snídaně
Cena od: 24 990 Kč

Termíny a ceny

Zájezd nemá k dispozici žádné termíny.

Cena obsahuje

 • 10 ubytování
 • 9 snídaní
 • dopravu luxusním autokarem
 • trajekty do Irska
 • Eurotunel z Anglie případně trajekt
 • služby českého průvodce
 • zákonné pojištění ve znění zákona č. 159/99 Sb.

Cena neobsahuje

 • fakultativní služby, místní dopravu, pobytové taxy, vstupy cca 70 EUR

Příplatky

 • cestovní pojištění a proti stornu max.plnění 80% maximálně 12500 Kč (příplatek: 410 Kč)
 • cestovní pojištění a proti stornu max.plnění 80% maximálně 25000 Kč (příplatek: 720 Kč)
 • jednolůžkový pokoj (příplatek: 6900 Kč)
 • muzeum Titanic v Belfastu (nutno objednat nejpozději měsíc před odjezdem) (příplatek: 540 Kč)
 • muzeum Titanic v Belfastu od 60 let (nutno objednat nejpozději měsíc před odjezdem) (příplatek: 440 Kč)

Program zájezdu

1. den: Odjezd z ČR v podvečerních hodinách.
2. den: Odpoledne příjezd do Cherbourgu (dle časových možností krátká prohlídka), nalodění na trajekt do Irska, plavba Atlantikem, nocleh v kajutách.
3. den: V dopoledních hodinách připlujeme do Rosslare, naší první zastávkou bude Rock of Cashel s nejzachovalejším románským kostelem v zemi a zříceninami obří středověké katedrály a hradu. Odjezd na ubytování.
4. den: Snídaně. Proslulá a jedinečná krajina NP Killarney. Prohlídka Killarney, které je zároveň východiskem k památkám v okolí jezer, návštěva opatství Muckross Abbey, tradiční cesta poloostrovem Iveragh, Ring of Kerry podmanivé horské a pobřežní scenérie, Bog Village, Waterville, vyhlídka Moll´s Gap aj. Odjezd na ubytování.
5. den: Snídaně. Zastavíme v okouzlující vesničce Adare, domky s typickými doškovými střechami. Procházka u fantastických útesů Cliffs of Moher (Mohérské útesy). V oblasti dolního toku Shannonu navštívíme oblast Burren „skalnatá země“, vydáme se k Poulnabrone Dolmen a přesvědčíme se o výjimečnosti irské krajiny, oblast holých a skalnatých návrší je botanicky i historicky velmi zajímavá. Odjezd na ubytování.
6. den: Snídaně. NP Connemara, kraj plný močálů, hor a vřesovišť, kterému dominují dva horské hřbety. Zastávka v městečku Letterfrack a v návštěvnickém centru parku. V případě hezkého počasí lehká turistika a výstup na Diamantovou horu s krásnými výhledy do okolí. Malebné opatství Kylemore Abbey, impozantní stavba, krásná viktoriánská zahrada, procházka po břehu stejnojmenného jezera a odjezd na sever do hrabství Sligo s nejvyšším počtem prehistorických památek. Podvečerní Sligo na březích řeky Garavogue s dominantou horských dvojčat Knocknarea a Benbulben. Ubytování v oblasti Donegalského zálivu.
7. den: Snídaně. Dokončení prohlídky města Sligo, dům nejslavnějšího irského básníka W. B. Yeatse, opatství Sligo Abbey a návštěva jednoho z nejvýznamnějších irských prehistorických pohřebišť v Carrowmore (kamenné kruhy, dolmeny, hrobky). Pokračujeme do Omagh, kde navštívíme Ulstersko-americký NP věnovaný Irům, kteří emigrovali do Severní Ameriky. Na závěr jedno z nejhezčích severoirských měst Londonderry, městské hradby, historické centrum. Odjezd na ubytování.
8. den: Snídaně. Pobřeží Atlantskému oceánu - nejmalebnější úsek pobřeží Causeway Coast. Zastávka u romantické zříceniny hradu Dunluce, který vévodí pobřežnímu úseku Causeway Coast a dramaticky se tyčí na vrcholu čedičového skalního výběžku (sídlo rodu MacDonnellů) - fotopauza. Ve chvíli, kdy spatříme Obrův chodník (Giant´s Causeway) s pozoruhodnými šestibokými čedičovými sloupy (UNESCO), pochopíme, proč naši předkové nevěřili, že vznikl přirozenou cestou. Návštěva palírny Bushmills ve stejnojmenném městečku mezi Portrush a Ballycastle, poutní místo znalců irské whiskey. Lehká pěší turistika v oblasti, ti odvážnější mohou překonat slavný visutý provazový most Carrick-a-Rede-Rope, 20 m dlouhý a 1m široký lanový most vede ve výšce 30 m přes propast mezi pobřežními útesy a ostrůvkem Carrick-a-Rede. Napříč malebným pohořím Antrim přejedeme na ubytování do oblasti Carrickfergus.
9. den: Snídaně. Navštívíme jeden z nejkrásnějších irských hradů Carrickfergus, impozantní středověká pevnost Severního Irska a podél zátoky Belfast Lough, kde se r. 1690 vylodil Vilém Oranžský na své cestě do bitvy o řeku Boyne dojedeme do Belfastu , města pyšnícího se viktoriánskými budovami. Navštívíme nové a unikátní Muzeum Titaniku, právě zde v Belfastu, byla loď postavena. Projdeme si historické centrum vč. extravagantní budovy radnice z bílého portlandského kamene a shlédneme i další budovy na Donegall square. Po pobřežní silnici pokračujeme k sídlu rodu Londonderryů do Mont Stewart House, okázalému sídlu s nevídanými interiéry a zahradami. Krátkým trajektem se přeplavíme přes jezero Strangford Lough k podvečerní návštěvě městečka Downpatrick, pojmenovaného po irském národním světci, jehož život je spojen s mnoha místy ležícími v této části hrabství - exteriér katedrály Down Cathedral, která je výsledkem 16 stol. trvajících prací a oprav, zastávka u hrobu sv. Patrika. Odjezd na ubytování.
10. den: Snídaně. Severně od Dublinu navštívíme lokalitu mýtického významu a návštěvnické centrum oblasti Newgrange, oblast opředena tajemstvím. Pokračujeme do oblasti NP Wicklow Mountains, pěší procházka kolem jezer, prohlídka klášterního komplexu Glendalough, jedno z nejdůležitějších, raně křesťanských míst v Irsku, odpoledne krátká prohlídka zahrad Powerscourt Gardens a odjezd do Dublinu, návštěva vyhlášené čtvrti Temple bar s bezpočtem pubů, ubytování.
11. den: Snídaně. Dokončení prohlídky centra Dublinu vč. katedrály sv. Patrika a muzea pivovaru Guiness - starý pivovar, vyhlídková věž ve tvaru pinty. Přejezd trajektem z/do severního Walesu – ostrov Anglesey a dále na ubytování do Anglie.
12. den: Po snídani odjezd do ČR, přejezd kanálu La Manche, tranzit přes Francii a Německo.
13. den: Předpokládaný návrat v časných ranních hodinách.

TOPlist