Gurmánské Toskánsko a Chianti

San Gimignano - Radda in Chianti - Castellina in Chianti – Monteriggioni - Siena

Krásy toskánského venkova, jak je ještě neznáte, středověké hrady, kláštery a malebné vesničky uprostřed vinic Chianti, barevné trhy plné čerstvých sýrů, uzenin, ovoce a zeleniny, ochutnávky vín, olivových olejů a místních produktů. Exkurze do vinného statku vyrábějícího slavné červené Chianti DOCG.

CK si vyhrazuje právo drobných přesunů programu vzhledem k počasí a aktuálním podmínkám v místech ochutnávek.

Ubytování: hotel

Ubytování je zajištěno v hotelech ve dvoulůžkových pokojích s vlastním příslušenstvím. Možno zajistit ubytování 3.osoby na přistýlce bez slevy.

Stravování: snídaně

Doprava: autokarem

nástupní a svozová místa v ČR zdarma Praha, Plzeň

Typ zájezdu:
Délka: 6 dní
Doprava: autokarem
Ubytování: hotel
Stravování: snídaně
Cena od: 8 990 Kč

Termíny a ceny

Zájezd nemá k dispozici žádné termíny.

Cena obsahuje

 • 3 ubytování
 • 3 snídaně
 • 1 večeře
 • dopravu luxusním autokarem
 • služby českého průvodce
 • zákonné pojištění ve znění zákona č. 159/99 Sb.

Cena neobsahuje

 • vstupy, místní dopravu, pobytové taxy, ochutnávky, fakultativní služby cca 95 EUR

Příplatky

 • cestovní pojištění a proti stornu max. plnění 12500 Kč (příplatek: 250 Kč)
 • 1 večeře v Sieně (příplatek: 650 Kč)
 • návštěva zámku Brolio, vinařství a ochutnávka vín (minimum 20 osob) (příplatek: 730 Kč)
 • jednolůžkový pokoj (příplatek: 1800 Kč)
 • svoz Hradec Králové, Pardubice, Brno (příplatek: 400 Kč)

Program zájezdu

1. den: Odjezd z ČR v odpoledních hodinách.
2. den: San Gimignano  (UNESCO) - kulturní i gastronomický klenot Toskánska, poutní kostel, prohlídka středověkého městečka rodových věží, kde jako by se zastavil čas, obchůdky s řemeslnickými dílnami a s toskánskými produkty (uzeniny, sýry, olivové oleje), možnost oběda, fakultativně ochutnávka místních sýrů a vína Vernaccia s výkladem a výhledy na okolí, odjezd na ubytování, večeře.
3. den: Snídaně. Cesta kouzelným krajem Chianti, Radda in Chianti, městečko z 6. století spojené s regionem Chianti, obchod s místními delikatesami, hrad Meleto přestavěný v rokokové letní sídlo uprostřed vinic, ochutnávka olivových olejů, klášter Badia na místě poustevny z 8.století, klášterní sklepy, ochutnávka vín, Brolio, sídlo barona Ricasoli, ministerského předsedy a propagátora toskánských vín, prohlídka zámku, kaple, parku s vyhlídkami, vinařství a historických i moderních sklepů s ochutnávkou vín, odjezd na ubytování.
4. den: Snídaně. Velký páteční toskánský trh a prohlídka starého města, Castellina in Chianti, hrad a středověké městečko, projížďka po pověstné Chiantské silnici s krásnými výhledy na krajinu, exkurze do rodinného vinného statku v Chianti DOCG, prohlídka s ochutnávkou vín, fakultativně večerní ochutnávka sýrů, vín, uzenin, paštik, olivových olejů a dalších místních produktů s výkladem. Odjezd na ubytování.
5. den: Snídaně. Monteriggioni, opevněná vesnička na kopci proslavená Dantovým Peklem, plná romantických zákoutí kamenných domů a květin, nákup místních specialit, Siena (UNESCO), jedno z nejkrásnějších měst Toskánska, odvěký rival Florencie, prohlídka katedrály s mozaikovými podlahami a kazatelnou od Pisana, nejkrásnější náměstí Itálie Piazza del Campo s radnicí a věží, renesanční paláce, možnost oběda, uličky plné restaurací, vinoték a obchodů s místními produkty, fakultativně večeře na rozloučenou. Odjezd do ČR
6. den: Návrat do ČR v odpoledních hodinách.

TOPlist