Kalábrie s výletem na Sicílii a Liparské ostrovy

Capo Vaticano - Tropea - Taormina - Messina - Lipari - Vulcano - Stromboli

Ubytování: hotel ***

Ubytování je zajištěno na Capo Vaticano, cca 300m od jedné z nejkrásnějších pláží Kalábrie v hotelu *** ve dvoulůžkových pokojích s vlastním příslušenstvím, nebo apartmánech pro 2-3 osoby. Možno ubytovat 3.osobu na přistýlce.

Stravování: polopenze

Polopenze snídaně bufet, večeře výběr z menu a salátový bufet.

Doprava: letecky

Praha nebo Brno dle vašeho výběru.

Typ zájezdu:
Délka: 8 dní
Doprava: letecky
Ubytování: hotel ***
Stravování: polopenze
Cena od: 22 990 Kč

Termíny a ceny

Zájezd nemá k dispozici žádné termíny.

Cena obsahuje

 • 7 ubytování
 • 7 polopenzí
 • leteckou přepravu dle výběru Praha Lamezia Terme Praha
 • leteckou přepravu dle výběru Brno Lamezia Terme Brno
 • letištní taxy a poplatky
 • transfery do/z hotelu
 • výlety dle programu
 • služby českého průvodce
 • zákonné pojištění ve znění zákona č. 159/99 Sb.

Cena neobsahuje

 • vstupy, pobytové taxy, fakultativní služby cca 50 EUR

Příplatky

 • cestovní pojištění a proti stornu max.plnění 12500 Kč (příplatek: 260 Kč)
 • cestovní pojištění a proti stornu max.plnění 25000 Kč (příplatek: 570 Kč)
 • fakultativní výlet ve člunech podél pobřeží (příplatek: 500 Kč)
 • jednolůžkový pokoj (příplatek: 2800 Kč)

Program zájezdu

1. den: Odlet z Prahy a Brna dle výběru do Kalábrie, přílet do Lamezia Terme a transfer na ubytování.
2. den: Snídaně, celodenní odpočinek na pláži u moře, večeře. Fakultativně odpolední projížďka ve člunech podél pobřeží a mysu Capo Vaticano s nádhernými pohledy na skalnaté útesy ukrývající malé písečné pláže. Poté přejezd k majáku s jedinečnými výhledy na celé pobřeží z ptačí perspektivy i pěkným posezením. Za dobré viditelnosti možnost pozorování i Sicílie s Etnou a Liparských ostrovů.
3. den: Snídaně. Celodenní odpočinek na pláži u moře. Večeře. Odpoledne možnost fakultativního výletu lodí na ostrov Stromboli, který je známý především pro svůj stále činný vulkán. Po příjezdu na ostrov možnost procházek nebo večeře v restauraci a poté již za tmy vyjížďka lodí na moře k místu zvanému Sciara del Fuoco, odkud je možno pozorovat výbuchy sopky. Pozdě večer návrat na ubytování. Tento výlet se koná dle aktuální aktivity sopky a objednává se až na místě.
4. den: Snídaně. Celodenní výlet lodí, při kterém poznáme jedny z nejpřitažlivějších italských ostrovů, Liparské ostrovy . Užijeme si i koupání. Navštívíme 3 nádherné sopečné ostrovy Lipari, Vulcano a Stromboli. Na ostrově Lipari lze absolvovat prohlídku historického města Lipari nebo se budeme moci zúčastnit okruhu mikrobusem kolem ostrova. Na ostrově Vulcano můžeme využít léčivých koupelí v sirném bahenním jezírku nebo si odpočinout na plážích z černého sopečného písku. Na závěr připlujeme k ostrovu Stromboli, kde budeme moci pozorovat ohromná lávová pole, opakující se výbuchy i absolvovat krátkou procházku vesničkou plnou obchůdků a posezení. K večeru návrat lodí zpět na ubytování, večeře.
5. den: Snídaně. Celodenní výlet autobusem a trajektem na Sicílii. Přejedeme krátkým trajektem Messinskou úžinu oddělující Kalábrii od Sicílie a navštívíme město Messina. Zde uděláme krátkou zastávku na prohlídku unikátní katedrály s funkčním orlojem i na krátké posezení na kávu nebo něco sladkého. Po poledni navštívíme Taorminu, jedno z nejkrásnějších a nejnavštěvovanějších měst Sicílie. Její kouzlo nespočívá jen v nádherných starobylých uličkách a náměstích plných kaváren, obchůdků se suvenýry ale i v jejích historických památkách, jako je Dóm, řecké divadlo, odkud je překrásný pohled na zahrady Naxos a stále výbušnou sopku Etnu a množství paláců. Návštěva města potrvá cca 3 hodiny s volným rozchodem. K večeru návrat zpět na ubytování. Večeře.
6. den: Snídaně. Dopoledne volno, koupání. Odpoledne výlet autobusem podél pobřeží bohů do města Tropea, jednoho z nejnavštěvovanějších měst jižní Itálie, nazývaného perla Kalábrie. Starobylé město pocházející již z řecko-normanské doby je vystavěno na útesech nad krásnými písečnými plážemi. Během návštěvy je možno kombinovat prohlídku množství historických památek s posezeními v typických restauracích v křivolakých uličkách i dech beroucími výhledy na pobřežní scenérii s kostelem sv. Marie vystavěným na vrcholu skalnatého útesu nad nádhernými plážemi. Po prohlídce města návštěva místní výrobny s ochutnávkou lokálních produktů a možností jejich nákupu. Večer návrat na ubytování, večeře.
7. den: Snídaně. Celodenní odpočinek, volno, koupání, pobyt na pláži, večeře.
8. den: Snídaně. Dle letového řádu transfer na letiště a odpoledne odlet do Prahy a Brna.

TOPlist