Krásy Slovinského a Italského Jadranu s pobytem u moře

Objevte s námi kouzlo nádherné krajiny Slovinska. Čeká nás magické letovisko Bled s hradem vysoko na skále, přímořská města Piran, Koper a krásné Škocjanské jeskyně, které jsou zapsány na seznamu památek UNESCO. Navštívíme pohádkový zámek Miramare, zažijeme pravou atmosféru italského přístavu, koupání v moři i v bazénech s mořskou vodou parku Laguna.

Ubytování: hotel ***

Ubytování je zajištěno v hotelu Vile Park*** s mořskými lázněmi Laguna ve 2lůžkových pokojích s vlastním příslušenstvím. Možno zajistit ubytování 3.osoby na přistýlce. Hotelový komplex přímo na pláži s přístupem do mořského parku Laguna a na pláž Arcobaleno s venkovními bazény. Vstup do mořského parku v řádné otevírací době, bazény a vířivky jsou v ceně zájezdu, stejně jako vstup na pláž. Sauny, wellness, masáže za příplatek.

Stravování: polopenze

Polopenze - snídaně a večeře formou bufetu

Doprava: autokarem

Nástupní a svozová místa v ČR zdarma Praha, Brno, Svitavy, Litomyšl, V.Mýto, Holice (Chrudim), Pardubice, Hradec Králové, Poděbrady

Typ zájezdu:
Délka: 9 dní
Doprava: autokarem
Ubytování: hotel ***
Stravování: polopenze
Cena od: 13 490 Kč

Termíny a ceny

Zájezd nemá k dispozici žádné termíny.

Cena obsahuje

 • 6 ubytování
 • 6 polopenzí
 • dopravu luxusním autokarem
 • pobytovou taxu
 • vstup do mořského parku
 • služby českého průvodce
 • zákonné pojištění ve znění zákona č. 159/99 Sb.

Cena neobsahuje

 • vstupy, fakultativní služby cca 50 EUR

Příplatky

 • cestovní pojištění a proti stornu max. plnění 12500 Kč (příplatek: 320 Kč)
 • jednolůžkový pokoj (příplatek: 2800 Kč)
 • Svoz Olomouc (příplatek: 250 Kč)

Program zájezdu

1. den: Odjezd z ČR v pozdních večerních hodinách.
2. den: Ráno nás přivítá lázeňské letovisko Bled při nádherném alpském ledovcovém jezeře s působivým hradem vysoko na skále, odkud je možné vidět Julské Alpy i pohoří Karavanky. Prodávají se zde lahodná mešní vína z vintgarských vinic. Projdeme se po promenádě, navštívíme kostel zdobený architektem Jože Plečnikem, variantně koupání v jezeře. Odpoledne odjezd k moři na ubytování, koupání, večeře.
3. den: Snídaně, pobyt u moře, nebo odpolední procházka do nedalekého romantického rybářského přístavu Piran s úzkými uličkami a živou pobřežní promenádou. Kavárny, cukrárny, rybí restaurace. Individuální návrat, koupání, bazény, masáže, wellness, večeře.
4. den: Snídaně. Přes mondénní letovisko Portorož dojedeme na solná pole v Sečovlje, kde se seznámíme se získáváním mořské soli v místních salinách, již 800 let starým způsobem. Možnost koupit si čistě bílou přírodní sůl. Odpoledne návrat do hotelu, koupání, večeře.
5. den: Snídaně. Výlet do Itálie na pohádkový zámek Miramare. Bílý zámek na útesu obklopují překrásné zahrady. Cestou zpět si prohlédneme přístav Terst s antickými památkami a reprezentativními budovami na náměstí, atmosféra italského přístavu, italská zmrzlina. Variantně možnost navštívit terstské aquarium s mořskými živočichy. Večeře.
6. den: Snídaně, pobyt u moře, bazény, masáže, wellness, večeře. Variantně možnost procházky do Portorože, přístavu Lucia a na výstavu Forma Viva, sochy umístěné v lesíku pod širým nebem.
7. den: Snídaně. Dopoledne navštívíme slovinský Kras, divokou krajinu lesů, roklí, jeskyní a skalních mostů. Prohlídka unikátních Škocjanských jeskyní (UNESCO) s podzemním říčním kaňonem. Zastávka v největším slovinském přístavu Koper, prohlídka historického jádra, promenáda, ochutnávka místních vín. Návrat na ubytování, večeře.
8. den: Snídaně, pobyt u moře, odpoledne odjezd z hotelu přes Itálii, romantický zámek Duino na skále nad mořem, prohlídka, večerní zastávka ve středověkém městečku Cividale del Friuli na úpatí Alp. Procházka po historickém jádru, středověké uličky, paláce, duomo, Ďáblův most. Odjezd do ČR.
9. den: Příjezd do ČR v ranních hodinách.

TOPlist