Milano

Stylové evropské město módy a jedno z nejbohatších měst Itálie Milano, město překypující uměleckými poklady, město gotické katedrály Duomo, slavné Opery La Scala, fresky Leonarda da Vinciho, město kostelů, honosných paláců, labužníků a módy.

Důležité upozornění: Pro zájemce možnost zajištění prohlídky fresky Leonarda da Vinciho Poslední večeře páně v Chiesa di Santa Maria delle Grazie, návštěvu stadionu San Siro doporučujeme v obou případech velmi včasnou rezervaci min. 2 měsíce před odletem

Ubytování: hotel ***

Ubytování je zajištěno v hotelu *** ve 2lůžkových pokojích s vlastním příslušenstvím. Možno zajistit ubytování 3.osoby na přistýlce bez slevy.

Stravování: snídaně

Doprava: letecky

Praha

Typ zájezdu:
Délka: 4 dny
Doprava: letecky
Ubytování: hotel ***
Stravování: snídaně
Cena od: 10 690 Kč

Termíny a ceny

Termín Délka Poznámka Dospělí
28.09.18 pá 4 dní 10 690 Kč rezervovat

Cena obsahuje

 • 3 ubytování
 • 3 snídaní
 • leteckou přepravu Praha/Milano/Praha
 • letištní taxy a poplatky
 • transfer na/z ubytování
 • kabinové zavazadlo dle podmínek letecké společnosti
 • pobytovou taxu
 • služby českého průvodce
 • zákonné pojištění ve znění zákona č. 159/99 Sb.

Cena neobsahuje

 • Fakultativní služby a výlety, místní dopravu, vstupy cca 100 EUR

Příplatky

 • cestovní pojištění a proti stornu max.plnění 80% maximálně 12500 Kč (příplatek: 230 Kč)
 • jednolůžkový pokoj (příplatek: 1990 Kč)
 • prohlídky fresky Leonarda da Vinciho Poslední večeře páně (nutná rezervace 2 měsíce před odletem) (příplatek: 460 Kč)
 • návštěva stadionu San Siro (nutná rezervace 2 měsíce před odletem) (příplatek: 490 Kč)

Program zájezdu

1. den: Odlet z Prahy, přílet do Milána . Pulzující město Lombardie, ve 3. stol. hlavní město říše Římské, město umění, designu a světové módy a sportu. Transfer na ubytování do hotelu. Následuje prohlídka Piazza Duomo se slavnou fenomenální gotickou katedrálou Duomo, vyhlídka ze střechy katedrály, kde za jasného počasí můžeme vidět i Alpy, zastřešená obchodní pasáž Galleria Vittorio Emanuele II. – zde můžeme v Il. Salotto ochutnat údajně nejlepší kávu v Miláně, atmosféra historického centra, individuální volno, návrat na hotel.
2. den: Snídaně. Ulice Via Dante s cihlovou pevností Castello Sforzesco, původně pevnost Viscontiů, rozlehlý zámek s řadou nádvoří, arkádový dvůr Cortile della Rocchetta, vyhlídková věž, možnost návštěvy světoznámých muzeí např: Museo d´ Arte Antica, za zámkem pak velký park Parco Sempione se stadionem, akváriem či Mírovým obloukem. Ochutnejte typickou místní specialitu cotoletta alla Milanese (obalovaný telecí řízek). Zbytek dne věnujeme návštěvě Zlatého čtyřúhelníku Quadrilatero d´Oro. Obchody a butiky všech proslulých módních návrhářů. Individuální volno k procházkám a nákupům v pavoučích sítích úzkých, dlážděných milánských ulic. Pro zájemce zajistíme individuální návštěvu stadionu San Siro.
3. den: Snídaně. Dokončení prohlídky města, tradiční sídla milánských vládců 11. a 12. stol., Arcibiskupský a Královský palác, Piazza della Scala s pomníkem Leondarda da Vinciho, legendární budova milánské opery La Scala postavené r. 1778 v klasicistním stylu, divadelní muzeum, honosné paláce, slavné kostely vč. chrámu sv. Ambrože. Nenecháme si ujít jednu z nejslavnějších italských obrazáren s díly od A. Mantegny, Rafaela, Belliniho, Rembrandta a dalších mistrů Pinacoteca di Brera.
4. den: Snídaně. Dokončíme prohlídku města s průvodcem, bohaté možnosti nákupů, návštěvy dalších muzeí a galerií, ev. návštěva centra Fashion District - jeden z největších outletů v Evropě - opravdový ráj nákupů. Individuální volno, dle let. řádu transfer na letiště a odlet do Prahy.

TOPlist