Milano Turín a jízda nejrychlejším vlakem Evropy Frecciarossa

Letecký a vlakový eurovíkend do Milána, metropole proslulá jako město módy i město Leonarda da Vinci (letos akce ke 500. výročí úmrtí), se spoustou památek, nádherným dómem, divadlem La Scala, muzei i slavnými obchodními pasážemi a slavnou freskou Poslední večeře Páně (individuálně). Poznáte Turín, jako město památek, aut značky Fiat, jako výrobce kávy Lavazza a vermuthu Martini a Janov, středověké město Marca Pola a akváriem a možností vyjet do pověstných vesniček Cinque Terre.

CK si vyhrazuje právo záměn dnů a úpravu programu dle jízdních a letových řádů.

Ubytování: hotel

Ubytování je zajištěno v hotelu ve dvoulůžkových pokojích s vlastním příslušenstvím. Možno zajistit ubytování 3.osoby na přistýlce bez slevy.

Stravování: snídaně

Doprava: letecky

Praha

Typ zájezdu:
Délka: 5 dní
Doprava: letecky
Ubytování: hotel
Stravování: snídaně
Cena od: 17 990 Kč

Termíny a ceny

Termín Délka Poznámka Dospělí
11.09.19 st 5 dní 17 990 Kč rezervovat

Cena obsahuje

 • 4 ubytování
 • 4 snídaně
 • leteckou přepravu Praha/ Milano /Praha
 • letištní taxy a poplatky
 • transfer do/z hotelu
 • zpáteční cestu vlakem Milano Turín
 • služby českého průvodce
 • zákonné pojištění ve znění zákona č. 159/99 Sb.

Cena neobsahuje

 • vstupy, pobytové taxy, místní dopravu, místní průvodce, fakultativní služby cca 70 EUR

Příplatky

 • cestovní pojištění a proti stornu max. plnění 12500 Kč (příplatek: 230 Kč)
 • cestovní pojištění a proti stornu max. plnění 25000 Kč (příplatek: 620 Kč)
 • záloha na vlak do Janova (příplatek: 1500 Kč)
 • záloha na vstup do katedrály v Milaně (příplatek: 500 Kč)
 • jednolůžkový pokoj (příplatek: 2800 Kč)

Slevy

 • stálý klient (sleva: -360 Kč)

Program zájezdu

1. den: Odlet z Prahy do Milana , transfer do hotelu. Milano (UNESCO), centrum historie, uměni a módy, gotický Dóm, obchodní pasáž Galerie Viktora Emanuela II., individuální volno
2. den: Snídaně. Milano a pocta Leonardu da Vinci 500 let: Duomo di Milano (největší gotická stavba Itálie, možnost vyhlídky ze střechy katedrály), zámek Castello Sforzesco, původně pevnost Viscontiů, rozlehlý zámek s řadou nádvoří, arkádový dvůr Cortile della Rocchetta, návštěva galerie Pinacoteca di Brera, jedna z nejslavnějších obrazáren světa (Mantegna, Rafael, Rembrandt, Bellini), Museo d´Arte Antica, sbírka starožitností i uměleckých děl (Tizian, Van Dyck, poslední Michelangelovo sousoší Pieta Rondanini), Basilika di Saint Ambrogio – nejstarší sakrální stavba města, individuální volno k procházkám a nákupům.
3. den: Snídaně. Cesta nejrychlejším vlakem Evropy Frecciarossa do města Turín (Torino), město historie a designu s dějinami od dob Římanů (Porta Palatina), hrad, královský palác a zahrady Venaria a řada paláců, dóm sv. Jana Křitele, Kaple sv. roucha, posvátná relikvie Turínské plátno, město aut Fiat (význačné Muzeum automobilů) i jako výrobce kávy Lavazza nebo výrobce vermuthu Martini, atmosféra města nebo návštěva slavného Muzea automobilů, zpět regionálním vlakem.
4. den: Snídaně, celodenní individuální pobyt v Milaně s možností návštěv muzeí, hřbitov nebo ulic módy (Corso Buenos Aires, Via Torino, Corso Vittorio Emanuele.), nebo fakultativní výlet vlakem na pobřeží, Janov, individuálně prohlídka, katedrála San Lorenzo, kostel El Gesú, palác San Giorgio, kde napsal ve vězení Marco Polo svůj Milión a kde je rodný Kolumbův dům, Palazzi dei Rolli (UNESCO), světoznámé akvárium a kouzlo přístavu a zpět do Milana nebo variantně s průvodcem vlakem do vesnic Cinque Terre (UNESCO), romantické vesničky propojené pouze lodí nebo vlakem, turistika nebo střídání vlak, loď, turistika a koupání, návrat vlakem do Milana.
5. den: Snídaně. Milano, světové centrum módy, milánský "Zlatý čtyřúhelník"(Quadrilatero d´Oro) s obchody módních návrhářů, exteriéry divadla La Scala. Doporučujeme na dopoledne individuálně zajistit prohlídku slavné malby Poslední večeře Páně v kostele Santa Maria delle Grazie. Odpoledne transfer na letiště a odlet do Prahy.

TOPlist