Neapolský záliv a ostrov Capri

Pobytově-poznávací zájezd do Itálie vám nabízí vše pro potěchu oka, ducha i fantazie, a zároveň odhaluje skutečnou tvář neapolské aglomerace. Koupejte se v moři a při tom se s námi vydejte na výlety do míst, kde je největší koncentrace historických památek a přírodních zajímavostí. Zamíříme na rozhraní světlých vápencových útesů a temných vulkánů, pocítíme sirný zápach sopky i vůni citrónových produktů, budeme proplouvat Smaragdovou jeskyní i podél útesů mytických Sirén, připomeneme si bájného siláka Herakla, lstivého Odyssea i křesťanské apoštoly, dostaneme audienci od neapolských králů, projedeme se uličkami největšího jihoitalského města, necháme se ohromit neapolským barokem i pozemským rájem na Capri, projdeme se ulicemi zakonzervovaných antických měst i komnatami jejich paláců nebo lázní. Ubytováni budeme v hotelu, který leží v bezprostřední blízkosti vulkanické pláže s výhledem na ostrov Capri i na sopku Vesuv. Předností zájezdu je celodenní prohlídka italské metropole i možnosti volby mezi odpočinkem a programem.

Řím - Caserta - Neapol - Vesuv - Pompeje - Herculaneum - Oplontis - Positano - ostrov Capri - Sorrento - Salerno - Amalfi – Smaragdová jeskyně - Ravello

Ubytování: hotel ***

Ubytování je zajištěno v Torre del Greco v hotelu*** ve dvoulůžkových pokojích s vlastním příslušenstvím. Možno zajistit ubytování 3.osoby na přistýlce bez slevy.

Stravování: polopenze

Doprava: autokarem

Nástupní a svozová místa v ČR zdarma Praha, Brno, Svitavy, Litomyšl, V.Mýto, Holice (Chrudim), Pardubice, Hradec Králové, Poděbrady

Typ zájezdu:
Délka: 10 dní
Doprava: autokarem
Ubytování: hotel ***
Stravování: polopenze
Cena od: 12 590 Kč

Termíny a ceny

Termín Délka Poznámka Dospělí
28.06.19 pá 10 dní 12 590 Kč vyprodáno
19.07.19 pá 10 dní 12 590 Kč vyprodáno
23.08.19 pá 10 dní 12 590 Kč vyprodáno

Cena obsahuje

 • 7 ubytování
 • 7 polopenzí
 • dopravu luxusním autokarem
 • pobytovou taxu
 • služby českého průvodce
 • zákonné pojištění ve znění zákona č. 159/99 Sb.

Cena neobsahuje

 • vstupy, fakultativní služby a výlety, místní dopravu cca 120 EUR

Příplatky

 • cestovní pojištění a proti stornu max.plnění 12500 Kč (příplatek: 350 Kč)
 • cestovní pojištění a proti stornu max.plnění 25000 Kč (příplatek: 740 Kč)
 • jednolůžkový pokoj (příplatek: 4790 Kč)
 • pokoj s balkonem a minibarem na osobu (příplatek: 1600 Kč)
 • svoz Olomouc (příplatek: 250 Kč)
 • svoz Hranice, Frýdek Místek, Nový Jičín, Ostrava (příplatek: 500 Kč)

Program zájezdu

1. den: Odjezd z ČR v dopoledních hodinách.
2. den: Ráno příjezd do Říma , prohlídka nejvýznamnějších památek hlavního města – nenecháme si ujít nejmenší stát na světě – Vatikán a majestátní baziliku svatého Petra, Andělský hrad, nábřeží Tibery, fontány na náměstí Piazza Navona, Pantheon – nejzachovalejší antickou památku na světě, pradávnou slávu Fora Romana - které bylo pupkem antického římského impéria, slavné Koloseum – jeden ze 7 novodobých divů světa, Kapitol, fontánu di Trevi – nejslavnější fontánu v Římě, nebo Španělské schody. Odjezd na ubytování k Tyrhénskému moři.
3. den: Snídaně, pobyt u moře, individuální volno, večeře.
4. den: Snídaně. Po stopách jihoitalských králů. Navštívíme jednu z největších turistických atrakci Itálie - kolosální zámek Palazzo Reale v Casertě, blížící se rozměry k Versailles, s více jak tisícem pokojů, velkolepými schodišti, překrásnou zahradou s fontánami a okrasnými vodními díly, místo natáčení Hvězdných válek nebo Andělů a démonů. Neapol , ležící v samotném centru Kampánie a největší město italského jihu – historické centrum Centro Storico –  písní opěvovaná čtvrť Santa Lucia, hrozivý cimbuřím obehnaný hrad Castel Nuovo, královský palác Palazzo Reale a kostel San Francesco di Paola na Piazza del Plebiscito, opera San Carlo, gotické a barokní kostely, katedrála, čtvrť betlémů. Návrat na ubytování, večeře.
5. den: Snídaně. Po stopách vulkanické erupce. Nejdříve si prohlédneme Pompeje, velkolepý příklad starořímského města zničeného erupcí sopky. Prohlídka města, v němž se zastavil čas a všude kolem na nás dýchá atmosféra vzdálené minulosti. Zkamenělé Herculaneum, jedna z nejlépe zachovalých antických památek, římské rezidenční město a přístav s podobným osudem jako nedaleké Pompeje, kde roku 79 n. l. po výbuchu Vesuvu kompletně zmizelo ve dvacetimetrové vrstvě lávy a žhavého bahna. Návrat na ubytování, večeře.
6. den: Snídaně, pobyt u moře, individuální volno, večeře. Dopoledne možnost fakultativního výletu na Vesuv, výjezd na temně se tyčící sopku nad Neapolí, procházka kolem samotného jícnu vulkánu, rozhledy na Neapolský záliv. Odpoledne fakultativní výlet k vile Sabiny Poppei v Oplontis, kterou v plné kráse fresek a labyrintu místností zakonzervovala erupce Vesuvu, a do exkluzivního Positana, které je zavěšeno na příkrých svazích pohoří Monti Lattari, jež zde spadá do vln Tyrhénského moře.
7. den: Snídaně, pobyt u moře, individuální volno, večeře. Nebo fakultativní celodenní výlet na ostrov Capri, kde najdeme vše, co charakterizuje atmosféru Středomoří. Masivní vápencové skály, které vystupují kolmo vzhůru z průzračně modré vody, tak vypadá ostrov z dálky. Nejnavštěvovanější ostrov Tyrhénského moře, který byl již ve středověku pobytovým místem císařů Augusta a Tiberia, možnost okružní plavby kolem ostrova, návštěva městečka Capri s nabílenými kamennými domy a Anacapri s fantastickými výhledy na ostrov a Neapolský záliv. Milovníkům přírodních scenérií doporučujeme výlet člunem k největší pozoruhodnosti ostrova Modré jeskyni (Grotta Azzurra). Individuální volno k posezení v četných místních kavárničkách, kde můžeme ochutnat proslulý insalata caprese nebo ravioli caprese (ravioli plněné ricottou a bylinkami).
8. den: Snídaně. Po stopách apoštolů. Přejezd do Salerna a prohlídka katedrály s hrobem evangelisty Matouše, procházka po promenádě a fakultativní lodní výlet podél Amalfského pobřeží - Costiera Amalfitana (UNESCO), do nejkouzelnější oblasti Kampánie, kde voňavé háje citronovníků pokrývají útesy, které záhy mizí pod blyštivou modrou hladinou a uvidíme bělostné vily přilepené na strmých svazích. Navštívíme středověké Amalfi s dómem sv. Ondřeje a krásnou polohou u moře. Procházka do Atrani, městečka nalepeného na Dračí kaňon a místa, kde byla korunována dóžata Amalfské republiky. Fakultativně plavba do Smaragdové jeskyně nebo výlet místní dopravou vysoko do kopců nad Amalfi do elegantního Ravella, městečka zavěšeného mezi mořem a oblohou s neskutečnými výhledy a krásnými zahradami (Villy Cimbrone a Villy Rufolo).
9. den: Snídaně, pobyt u moře, individuální volno. Fakultativní výlet do malebného města na skalní plošině – Sorrenta, které má jméno podle bájných Sirén. Odpoledne odjezd z hotelu.
10. den: Příjezd do ČR v poledních hodinách.

Podobné zájezdy

TOPlist