Ostrov Elba s pobytem u moře

Pisa – ostrov Elba: Portoferraio - San Martino - Poggio - Marciana - Marciana Marina - NP Arcipelago Toscano - Monte Capanno - Porto Azzuro - Capoliveri - poloostrov Calamita

Elba – jeden z nejkrásnějších ostrovů toskánského souostroví, jedinečné pláže s malebnými zátokami, tyrkysově modrá voda, nádherné hory, omračující vyhlídky, zajímavá historie a výtečná toskánská kuchyně, vytváří z ostrova atraktivní místo nejen pro odpočinkovou dovolenou. Na své si přijdou i milovníci turistiky a cyklistiky, doporučujeme využít síť pěších stezek a cyklostezek, které křižují celý ostrov. Elba nabízí i skvělé podmínky pro potápění, a to jak pro začátečníky, tak i pro zkušené potápěče.

Ubytování: hotel ***

Ubytování je zajištěno v hotelu*** ve 2lůžkových pokojích s vlastním příslušenstvím. Možno zajistit ubytování 3.osoby na přistýlce bez slevy. 1/1 pokoj nelze. Hotel je umístěn uprostřed zálivu Viticcio u pláže s průzračným mořem. Součástí hotelu je i terasa s hotelovým barem, bazénem, lehátky a slunečníky. Zdarma zapůjčení horských kol, za poplatek jsou k dispozici vířivky Jacuzzi. Křišťálové moře vzdálené cca 200 m přímo vyzývá ke šnorchlování.

Stravování: snídaně

Snídaně - italský bufetu, večeře za příplatek výběr z menu.

Doprava: autokarem

Nástupní a svozová místa v ČR zdarma Praha, Brno, Svitavy, Litomyšl, V.Mýto, Holice (Chrudim), Pardubice, Hradec Králové, Poděbrady

Typ zájezdu:
Délka: 9 dní
Doprava: autokarem
Ubytování: hotel ***
Stravování: snídaně
Cena od: 13 290 Kč

Termíny a ceny

Termín Délka Poznámka Dospělí
07.09.19 so 9 dní 13 290 Kč vyprodáno

Cena obsahuje

  • 6 ubytování
  • 6 snídaní
  • dopravu luxusním autokarem
  • trajekt na ostrov Elba
  • pobytovou taxu
  • služby českého průvodce
  • zákonné pojištění ve znění zákona č. 159/99 Sb.

Cena neobsahuje

  • vstupy, místní dopravu, fakultativní služby cca 70 EUR

Příplatky

  • cestovní pojištění a proti stornu max. plnění 12500 Kč (příplatek: 230 Kč)
  • 6 večeří (příplatek: 1200 Kč)

Program zájezdu

1. den: Odjezd z ČR v odpoledních hodinách.
2. den: Ráno krátce navštívíme Pisu (UNESCO), v minulosti námořní velmoc soupeřící s Benátkami a Janovem. Prohlídka monumentálního komplexu na travnatém náměstí Piazza dei Miracoli, šikmá věž, katedrála, baptisterium. Pokračujeme trajektem na Elbu, ubytování v hotelu v přímořském letovisku zálivu Viticcio.
3. den: Snídaně, individuální volno, pobyt u moře.
4. den: Snídaně. Výlet do Portoferraia, hlavního město Elby , někdejší římský přístav. Procházka uličkami historického centra, středověké hradby a pevnosti, starý přístav Darsena, Napoleonova Villa dei Mulini s nádhernou terasovitou zahradou, pevnost Forte Stella aj. V nedalekých horách, ve vnitrozemí navštívíme druhou Napoleonovu vilu – San Martino, sbírky spojené s Napoleonovou osobností. Návrat na hotel, koupání.
5. den: Snídaně, individuální volno, pobyt u moře. Možnosti pěší i cyklo turistiky, potápění, šnorchlování, popř. fakultativní cca 3 hod. plavba podél ostrova s krásnými výhledy na hory a tiché zátoky ostrova.
6. den: Snídaně. Vnitrozemí, kamenné vesničky a hory ostrova v NP Arcipelago Toscano. Poggio, půvabná vesnička plná příkrých dlážděných uliček, nádherné výhledy na Marcianu Marinu a pobřeží. Neméně půvabná středověká Marciana, fakultativně vyjedeme lanovkou na nejvyšší vrchol ostrova Monte Capanno (1018 m), za jasného počasí s výhledy až na Korsiku. Cestou zpět návštěva „maríny“ a vyhlášeného letoviska Marciana Marina, prohlídka, možnost koupání, oblázkové pláže, skvělá kuchyně. Doporučujeme ochutnat typické a oblíbené Lo Stoccafisso alla Riese (směs ančoviček, rajčat, bazalky, cibule, černých oliv a kapar).
7. den: Snídaně, individuální volno, pobyt u moře a půldenní výlet na jihovýchodní část ostrova. Čeká nás rybářské městečko Porto Azzuro s pevností Longone, vybudovanou Filipem III. Španělským, historické centrum s krásným náměstím. Poloostrov Calamita, významné naleziště minerálů (ametystu, růžového křemene, turmalínu aj.), ostře se zvedající Monte Calamita se svými 413 m.a vnitrozemské Capoliveri (UNESCO) ostrovní městečko obklopené známými viniceni, na vrcholu kopce s úzkými, příkrými uličkami a závratnými výhledy.
8. den: Snídaně, individuální volno, pobyt u moře. V odpoledních hodinách odjezd na pevninu a zpět do ČR
9. den: Příjezd do ČR v dopoledních hodinách.

TOPlist