Toskánsko a Umbrie

Poznáte krajinu, kulturu a umění tajemného národa Etrusků, románskou a renesanční architekturu. Pocítíte lahodnou chuť toskánských vín. Cestu korunuje perla Toskánska Florencie a významná galerie Uffizi, nejznámější poutní místo Itálie Assisi a tajemné etruské město Orvieto. Toskánská a umbrijská kuchyně a kvalitní vína Chianti a Montepulciano násobí zážitky.

Siena - Chianciano Terme – Orvieto – Arezzo - Cortona – Perugie - Assisi - Florencie

Olbia • Alghero • Capo Caccia • Bosa • Dorgali • Arbatax • Capo Comino

CK si vyhrazuje právo drobných záměn programu vzhledem k počasí a jízdním řádům trajektů.

Ubytování: chata

Ubytování je zajištěno v Chianciano Terme v hotelu*** ve 2lůžkových pokojích s vlastním příslušenstvím. Možno zajistit ubytování 3.osoby na přistýlce

Stravování: snídaně

Doprava: autokarem

nástupní a svozová místa v ČR zdarma Praha, Hradec Králové, Pardubice, České Budějovice, Brno
Upozorňujeme, že do Sieny a Florencie je zákaz vjezdu autobusů. Autobusy jsou odstaveny na parkovišti. Do historického centra se dopravujete s průvodcem místní dopravou (není zahrnuto v ceně) nebo pěšky.

Typ zájezdu:
Délka: 7 dní
Doprava: autokarem
Ubytování: chata
Stravování: snídaně
Cena od: 9 990 Kč

Termíny a ceny

Zájezd nemá k dispozici žádné termíny.
(TourOperátor: IDEAL - TOUR PRAHA, s.r.o.)

Cena obsahuje

 • 4 ubytování
 • 4 snídaně
 • 2 večeře
 • dopravu luxusním autokarem
 • služby českého průvodce
 • zákonné pojištění ve znění zákona č. 159/99 Sb.

Cena neobsahuje

 • vstupy, místní dopravu, pobytovou taxu, místní průvodce, ochutnávky, fakultativní služby cca 110 EUR

Příplatky

 • cestovní pojištění a proti stornu max. plnění 12500 Kč (příplatek: 270 Kč)
 • jednolůžkový pokoj na vyžádání (příplatek: 2400 Kč)
 • 1 společná večeře (příplatek: 450 Kč)
 • záloha na vstup galerie Uffizi (nutno objednat nejpozději 1 měsíc před odjezdem) (příplatek: 700 Kč)

Program zájezdu

1. den: Odjezd z ČR v odpoledních hodinách, transfer přes Rakousko do Itálie.
2. den: Dle času ráno středověké opevněné městečko Monteriggioni, dále toskánský drahokam Siena (UNESCO), město patronky Toskánska Kateřiny Sienské a také Bernardina Sienského, prohlídka s místním průvodcem, dóm s jedinečnými mozaikami na podlaze, kazatelna rodiny Pisanů z 13. stol., vitráže malíře Duccia, sochy Michelangela, sochy Berniniho), baptisterium s unikátní křtitelnicí Donatella, Ghibertiho a Jacopa della Quercia, nejkrásnější náměstí světa s věží a renesanční kašnou. Cesta krajinou Crete Senesi do lázeňského městečka Chianciano Terme, večerní městečko. Ubytování.
3. den: Snídaně. Etruské muzeum v Chiusi, Orvieto, původem etruské město na tufovém ostrohu, cesta lanovkou, nádherná katedrála Panny Marie, jedna z nejkrásnějších staveb italské gotiky ze 13. stol., postavená na paměť tzv. bolsenského zázraku, vystavěna ze střídavých vrstev travertinu a čediče (mistři od 13. – 16. stol., fresky Fra Angelico a Luca Signorelli), studna sv. Patrika s jedinečným dvojitým schodištěm až k hladině vody, individuálně etruské muzeum, atmosféra středověkých uliček. Večeře
4. den: Snídaně. Arezzo, romantické historické město, rodiště významného satirika Pietra Aretina a římského podporovatele umělců Gaia M?cenase, římský amfiteátr a krásná architektura, kostel San Francesco s freskami Piera della Francesca zobrazujícími Legendu o sv. kříži - klenoty malířství, Pieve di Santa Maria, Piazza Grande, dóm, vily Vasariho (unikátní památka evropského manýrismu) a Petrarky, pevnost Medicejských, cesta za Etrusky do města Cortona, rodiště Lucy Signorelliho a Pietra da Cortony, romantické křivolaké uličky, Palazzo Comunale, etruské hradby a muzeum, výhledy do kraje Val di Chiana, Pienza (UNESCO), renesanční město vystavěné na přání papeže Pia II. podle plánů jakožto ideální urbanistický celek, Palazzo Piccolomini, nebo malebné Montepulciano , slavný poutní chrám, jeden z prvních italské vrcholné renesance, dílo architekta Antonio da Sangallo, město proslavené vynikajícím červeným vínem DOCG, možnost ochutnávky vína a zajímavostí místní gastronomie v původním šlechtickém sídle (cca 7EUR).
5. den: Snídaně. Etruská hrobka Ipogeo dei Volumni dále Perugie, hlavní město Umbrie založené už Etrusky, Palazzo dei Priori s Národní galerií (historie umbrijského malířství, díla malíře Duccia, Piera della Francesca, Fra Angelica...), krásná fontána ze 13. stol.- dílo rodiny Pisanů. středověké uličky a průchody, Archeologické muzeum s etruskými náhrobky, Assisi (UNESCO), rodiště sv. Františka a sv. Kláry, významné poutní místo, skvosty architektury i mistrovská díla malířství - Giottovy a Lorenzettiho fresky v bazilice San Francesco, podvečerní pohoda u Trasimenského jezera nebo nedaleké městečko Castiglione del Lago, večeře.
6. den: Snídaně. Toskánská perla Florencie (UNESCO): prohlídka hlavních památek s místním průvodcem, chrámy a paláce, Piazza S. Firenze, monumentální katedrála Santa Maria, kupole, Campanila, Piazza della Signoria, radnice Palazzo Vecchio, most Ponte Vecchio), kostel Santa Croce , možnost návštěvy baptisteria, galerie Pitti, kostel San Lorenzo a kaple Medicejských s Michelangelovými náhrobky nebo kaple Brancacciů v kostele Santa Maria del Carmine, návštěva galerie Uffizi (nutno rezervovat předem), Bargello nebo Accademia, odpočinek v zahradách Boboli , atmosféra podvečerního města, odjezd do ČR.
7. den: Návrat do ČR v dopoledních hodinách.

TOPlist