Sextenské Dolomity

Hochosterwitz - Lago di Misurina - Tre Cime di Lavaredo - Cortina d´Ampezzo - Pieve di Cadore - muzeum R. Messner - údolí Vajont - Lagazuoi - Cinque Torri - Cividale del Friuli - Udine

Ubytování: hotel ***

Ubytování je zajištěno v hotelu*** ve 2lůžkových pokojích s vlastním příslušenstvím. Možno zajistit ubytování 3. a 4.osoby na přistýlce.

Stravování: polopenze

Snídaně bufet, večeře servírované 3 chody

Doprava: autokarem

Nástupní a svozová místa v ČR zdarma Praha, Brno

Typ zájezdu:
Délka: 6 dní
Doprava: autokarem
Ubytování: hotel ***
Stravování: polopenze
Cena od: 9 990 Kč

Termíny a ceny

Zájezd nemá k dispozici žádné termíny.

Cena obsahuje

 • 4 ubytování
 • 4 polopenze
 • dopravu luxusním autokarem
 • služby českého průvodce
 • zákonné pojištění ve znění zákona č. 159/99 Sb.

Cena neobsahuje

 • pobytovou taxu, místní dopravu, vstupy, fakultativní služby cca 70 EUR

Příplatky

 • cestovní pojištění a proti stornu max.plnění 12500 Kč (příplatek: 200 Kč)
 • jednolůžkový pokoj (příplatek: 1900 Kč)
 • svoz Kroměříž, Olomouc, Přerov, Zlín (příplatek: 350 Kč)
 • svoz Hodonín, Jihlava, Strážnice, Velké Meziříčí, Veselí nad Moravou, Ždár nad Sázavou (příplatek: 250 Kč)
 • svoz Prostějov (příplatek: 200 Kč)
 • svoz Velká Bíteš, Vyškov (příplatek: 150 Kč)

Program zájezdu

1. den: Odjezd z ČR v brzkých ranních hodinách. Průjezd Rakouskem. Krátce před hranicemi s Itálií si uděláme odbočku na pohádkový hrad Hochosterwitz, který se stal předlohou pro hrad ve filmech Walta Disneye. Po příjezdu do Itálie nás již přivítají vysoké skalní věže ostře kontrastující se svěže zelenými rozkvetlými loukami, kde září smaragdová jezera – to jsou Dolomity, jedny z nejnavštěvovanějších hor Evropy. Na ubytování přijedeme do oblasti jižního Tyrolska, kde se snoubí italská pohoda a německý komfort a kde slunce svítí tři sta dní v roce. Večeře.
2. den: Po snídani se vydáme k nádhernému jezeru Lago di Misurina, které bývá označováno jako perla Dolomit. Od jezera, ležícího ve výšce 1756 m, je okouzlující pohled na dominantu Dolomit - Drei Zinnen - a na opačné straně na rozeklané štíty Sorapisu, které se zrcadlí v temně modré hladině jezera. Jsou to kopce, které musí vidět snad každý, kdo do Dolomit zavítá. V okolí Tre Cime di Lavaredo (Drei Zinnen), kterou tvoří tři impozantní, několik set metrů vysoké skalní štíty, si budeme moci vybrat jak nenáročnou, tak středně náročnou túru. Poté se již vydáme do Cortiny d´Ampezzo půvabně zasazené do rozlehlého údolí ležící v objetí úchvatného amfiteátru velehor. Prominentní horské městečko s promenádou norkových kožichů a drahými butiky patří mezi vyhlášená střediska zimních sportů. Kořeny její kosmopolitní atmosféry sahají až do 16. století, kdy habsburská šlechta začala údolí hojně navštěvovat a tento vliv dodal městu aristokratický nádech. Plnými doušky budeme nasávat neopakovatelnou atmosféru horského letoviska se spoustou kavárniček i tradičních pizzerií. Před návratem na hotel se ještě zastavíme v jedné z mnoha prodejen brýlí – v tomto údolí je jich velké množství a podílí se na ekonomice celé oblasti. Možnost nákupu obrub za nejnižší možné ceny. Návrat na ubytování, večeře.
3. den: Po snídani navštívíme městečko Pieve di Cadore, rodiště skutečného mistra renesančního malířství, Tiziana Vecellia. Dům, v němž se v roce 1490 narodil, nyní slouží jako malé muzeum na připomínku dob dávno minulých. Můžeme také navštívit muzeum brýlí. Turistickým autobusem se dostaneme k vysokohorské vojenské pevnosti na Monte Rite, jednomu z 6 muzeí horolezecké legendy Reinholda Messnera. Toto horské muzeum dokumentující historii objevování a dobývání Dolomit má neopakovatelnou atmosféru a neuvěřitelně krásnou a zajímavou architekturu, která citlivě spojuje přírodu s horami, staré s novým, místní s exotickým. Závěrem dne si připomeneme tragickou událost v údolí Vajont – ještě před uvedením do provozu tehdy nejvyšší přehradní hráze došlo k sesuvu půdy, které způsobilo zničení města ležícího pod přehradou. Krása hor se dodnes snoubí s ponurým příběhem, o kterém nám zasvěceně popovídá místní průvodce. Návrat na ubytování, večeře.
4. den: I dnes se vydáme za příběhy doby minulé. Dokladů a památek na nesmyslné poziční boje 1. světové války je v těchto horách požehnaně. Tunely střídají staré zásobovací stezky, zbytky opevnění a drátů. Pomyslným návratem v čase je i výjezd na legendární horu Lagazuoi (2 756 m). V blízkosti vrcholu se nachází velké množství veřejnosti zpřístupněných a udržovaných spojovacích štol, kaveren, zákopů a dalších pozůstatků z bojů v letech 1915 až 1917. Budeme mít možnost navštívit muzeum 1. světové války a poté mohou zájemci sejít dolů tunelem. Odpoledne vyjedeme k bizarní skalní skupině Cinque Torri (2 361m) čili „Pět věží“, které původně tvořily jeden velký balvan. V blízkosti skalní skupiny se to jen hemží zrekonstruovanými zákopy a bojovým opevněním - další muzeum v přírodě věnované této nešťastné době. Zájemci mohou sestoupit nenáročnou cestou zpět k lanovce. Návrat na ubytování, večeře.
5. den: Po snídani se zastavíme v magickém městečku Cividale del Friuli, městě s bohatou historií, centru Langobardů, kde podle prastaré legendy sám ďábel postavil dokonalý most spojující skalnaté břehy říčky Natisone. Navštívíme Langobardský chrám, ojedinělou ukázku kostela z 8. století se vzácnými freskami a plastikami šesti významných žen a krásným stříbrným oltářem. Poté přejedeme do Udine, města, kolem kterého jste už tolikrát projeli a nikdy je nenavštívili, ač má rozhodně co nabídnout. Z hradu na návrší se pokocháme pohledem na město a pak sestoupíme do jeho středu, abychom se prošli jeho uličkami a po mostcích nad vodním kanálem. Centru dominuje zvenku prostá, ale uvnitř majestátní gotická katedrála Santa Maria Maggiore zdobená freskami malíře G. Tiepola. A určitě nám zbude nějaký čas na poslední nákupy a posezení v malé kavárně a popíjení chutného espressa nebo piccola, v jehož přípravě jsou Italové zkrátka nepřekonatelní. Ve večerních hodinách odjezd do ČR.
6. den: Příjezd do ČR v brzkých ranních hodinách do Brna, následně do Prahy.

Podobné zájezdy

TOPlist