Poznávání Srí Lanky a pobyt na Maledivách

Colombo - Anuradhapura - Polonnaruwa – Gal Viharaya - NP Minneriya - Lion Rock - Sigiriya – Dambulla - Kandy - chrám Buddhova zubu - Peradeniya – vysočina Hill Country - vodopády Ramboda - Nuwara Eliya - NP Horton Plains – Maledivy

Na co se těšit na Maledivách: Bílý písek na plážích a kokosové palmy, Korálové útesy a hejna ryb, Pravidlo Malediv 1 ostrov = 1 resort

Souostroví Maledivy je roztroušeno kolem rovníku v Indickém oceánu a představuje tak sny o tropickém ráji. Ostrovy jsou lemovány korálovými útesy a nádhernými bílými plážemi. Ukážeme vám to nejzajímavější ze Srí Lanky a poznáte luxus Malediv. Nabízíme jedinečný odpočinek na plážích Malediv v resortu**** se stravováním All inclusive, v kombinaci s poznáním exotické Srí Lanky s ubytováním v hotelech***/**** s polopenzí.

Očkování: při vstupu na Srí Lanku a Maledivy není vyžadováno žádné povinné očkování

Ubytování: hotel ***

Ubytování je zajištěno na Srí Lance v hotelech ***/**** ve dvoulůžkových pokojích s vlastním příslušenstvím. Na Maledivách – resort Adaaran Select Hudhuranfushi**** leží v jihovýchodní části atolu Severní Malé, na ostrůvku plném tropické vegetace. 2 lůžkové luxusní plážové vilky s terasou, obklopené krásnou pláží s bílým pískem, ve stínu palem a tropické vegetace. K dispozici je i několik restaurací, SPA centrum, bar u bazénu a na pláži, výběr z rekreačních aktivit vč potápění (PADI certifikace). Dobrá volba pro klienty hledající odpočinek, pěkné koupání a kvalitní servis.

Stravování: all inclusive

Srí Lanka Polopenze
Maledivy All inclusive - vše formou bufetu od tradiční maledivské až po západní kuchyni + dopolední, odpolední a půlnoční snack bufet a nápoje.

Doprava: letecky

Praha

Typ zájezdu:
Délka: 14 dní
Doprava: letecky
Ubytování: hotel ***
Stravování: all inclusive
Cena od: 65 990 Kč

Termíny a ceny

Zájezd nemá k dispozici žádné termíny.

Cena obsahuje

 • 7 ubytování na Srí Lance
 • 4 ubytování na Maledivách
 • 7 polopenzí Srí Lanka
 • 3 All Anclusive Maledivy
 • 1 snídaně Maledivy
 • leteckou přepravu Praha/Dubaj/Colombo a zpět přes Maledivy
 • letištní taxy a poplatky
 • transfer z/na letiště na Srí Lance a Maledivách
 • dopravu místním klimatizovaným busem po Srí Lance
 • služby českého průvodce na Srí Lance
 • služby místního průvodce na Srí Lance
 • služby delegáta na Maledivách v den příletu a odletu
 • zákonné pojištění ve znění zákona č. 159/99 Sb.

Cena neobsahuje

 • vstupné na Srí Lance cca 130 USD
 • turistické vízum na Srí Lanku cca 35 USD (o aktuální výši budeme informovat)
 • spropitné, fakultativní služby

Příplatky

 • cestovní pojištění a proti stornu max.plnění 25000 Kč (příplatek: 1390 Kč)
 • cestovní pojištění a proti stornu max.plnění 30000 Kč (příplatek: 1590 Kč)
 • cestovní pojištění a proti stornu max.plnění 40000 Kč (příplatek: 1790 Kč)
 • cestovní pojištění a proti stornu max.plnění 50000 Kč (příplatek: 1990 Kč)
 • jednolůžkový pokoj (příplatek: 13900 Kč)

Program zájezdu

1. den: Odlet z Prahy s průvodcem přes Dubaj na Srí Lanku.
2. den: Ráno přílet do Colomba, prohlídka hl. města Srí Lanky, návštěva buddhistického chrámu, Památníku nezávislosti, místního trhu Pettah, Galle Face green, odpoledne odjezd do hotelu.
3. den: Brzy ráno odjedeme do nejstaršího královského města Srí Lanky Anuradhapura (UNESCO), bývalé hl. město velkolepé buddhistické říše, prohlídka, množství dágob (Ruvanvalisaya, Abhayagiri aj.), posvátný více než 2 tisíce let starý strom „Bo“.
4. den: Dopoledne druhé královské město Polonnaruwa (UNESCO), středověká metropole Srí Lanky, paláce, chrámy, dágoby, gigantický zavlažovací systém a komplex Gal Viharaya, vrchol sochařského a kamenického umění (Svatyně z černého kamene). Navštívíme srílanské dřevařské dílny a odpoledne budeme mít možnost tradiční jízdy na slonech, která k  ostrovu patří. Pro zájemce je připravena i návštěva NP Minneriya s rozlohou více než 8900 m 2 formou Jeep safari (cca 50 $). Celé oblasti, kterou tvoří les a křoviny, dominuje stejnojmenná nádrž. Při projížďce parkem spatříme stáda slonů, sambary, makaky aj. NP je rájem i pro milovníky ptactva - čápi, pelikáni, volavky, papoušci aj.
5. den: Skalní masív Lion Rock (Lví skála) na jehož vrcholu jsou ruiny paláce Sigiriya (UNESCO), tzv. osmý div světa - komplex zahrad, fontán a vodních nádrží. Výstup na vrchol je velkým zážitkem, cestou vzhůru budeme obdivovat světoznámé fresky žen a nahlédneme i do jeskyní, které kdysi sloužily poustevníkům. Přejedeme k jeskynním chrámům v Dambulle (UNESCO) „Zlatá skála“ – překrásně zdobené jeskyně s mnoha symboly buddhismu a hinduismu, fresky zachycující život Buddhy a události sinhálské historie. Průvodci nám zde budou i všetečné opice. Odjezd do posledního města sinhálských králů Kandy (UNESCO), ležícího na stejnojmenném jezeře, na okraji srílanské vysočiny. Cestou zastávka v tradiční Ayurvedické zahradě koření s vysvětlením jednotlivých druhů a jejich léčebných účinků.
6. den: Návštěva nejposvátnějšího buddhistického místa na Srí Lance chrámu Buddhova zubu (chrám Dalada Maligawa s vzácnou relikvií - Buddhův zub) a Královské botanické zahrady Peradeniya u řeky Mahaweli Ganga. Seznámíme se s  flórou Srí Lanky, atrakce zahrady - jávský fíkovník, jehož koruna pokrývá 3000 m2, obří bambusy, vzácné palmy "Coco de Mer". Zastavíme v muzeu drahých kamenů a diamantů - ukázka těžby a opracování tradičních rubínů a safírů formou videoprojekce. V podvečer možnost shlédnout tradiční srílanské představení - Kandyjští tanečníci a hudebníci. Návrat na ubytování.
7. den: Přejedeme na Srílanskou vysočinu Hill Country, zastávka mezi čajovými plantážemi, návštěva typické továrny na čaj s vysvětlením celého procesu výroby, ochutnávka, možnost nákupu tradičního cejlonského čaje. V horské oblasti vysočiny zastavíme u překrásných vodopádů Ramboda a nedaleko nejvyšší hory Srí Lanky Piduruthalagala (2555 m n. m.) si prohlédneme nejvýše položené koloniální městečko ostrova Nuwara Eliya, v překladu „město světla"- sídelní místo Britů.
8. den: NP Horton Plains (UNESCO), fakult. výlet do krásné tiché oblasti vysočiny, exotická zvěř a množství ptáků (cca 50 $). Brzy ráno (snídaně formou balíčku) odjedeme jeepy na náhorní plošinu ve výšce cca 2100 - 2300 m n. m. Pěší turistický okruh (cca 9 km) k Bakerovým vodopádům - Baker´S Falls až k vyhlídce Konec světa, zde náhle plošina Hortonských plání končí 880 m hlubokým srázem, odtud název vyhlídky a další krok už udělat nemůžeme. Cestou pestrá flóra a fauna, krásné výhledy po vysočině. Ostatní individuální volno, odpoledne společně odjezd do letoviska u Indického oceánu.
9. den: Koupání v Indickém oceánu na Srí Lance, volný den a v podvečer transfer na letiště do Colomba, odlet na Maledivy. Zde nás bude čekat na letišti delegát, transfer rychlolodí (cca 25 min.) do resortu**** na ubytování.
10. den: Pobyt u oceánu na exotických Maledivách – North Malé Atoll, koupání v průzračných vodách Indického oceánu, překrásné bílé pláže, odpočinek, strava All inclusive.
11. den: Pobyt u oceánu na exotických Maledivách.
12. den: Pobyt u oceánu na exotických Maledivách
13. den: Pobyt u oceánu, koupání, večer transfer rychlolodí na letiště do Malé, odbavení delegátem.
14. den: Přílet do Prahy cca v 14.00 hod.

Podobné zájezdy

TOPlist