Okruh Madeirou

Funchal - Porto Moniz - Cabo Girao - Camara do Lobos - Ponta do Pargo - Calheta - Pico do Arieiro - Santana - Ponta do Sao Lourenco

Program je organizován v pohodovém tempu pro všechny věkové kategorie. Procházky po levádách nejsou vhodné pro klienty s omezenou mobilitou. V červnu se koná na Madeiře "Atlantic Festival" - každou sobotu ohňostroj v přístavu ve Funchalu od cca 22.30 hod.

Ubytování: hotel ****

Ubytování je zajištěno v hotelu Jardins d´Ajuda**** ve 2lůžkových pokojích s vlastním příslušenstvím. Možno zajistit ubytování 3.osoby na přistýlce bez slevy pouze na vyžádání.

Stravování: snídaně

Doprava: letecky

Typ zájezdu:
Délka: 8 dní
Doprava: letecky
Ubytování: hotel ****
Stravování: snídaně
Cena od: 31 490 Kč

Termíny a ceny

Termín Délka Poznámka Dospělí
12.06.20 pá 8 dní 31 490 Kč rezervovat
03.07.20 pá 8 dní 31 490 Kč rezervovat
28.08.20 pá 8 dní 31 490 Kč rezervovat
11.09.20 pá 8 dní 31 490 Kč rezervovat
12.10.20 po 8 dní 31 490 Kč rezervovat
(TourOperátor: IDEAL - TOUR PRAHA, s.r.o.)

Cena obsahuje

 • 7 ubytování
 • 7 snídaní
 • 2 obědy
 • leteckou přepravu Praha/Funchal/Praha
 • letištní taxy a poplatky
 • transfer do/z hotelu
 • dopravu a výlety/trekking dle programu
 • služby českého průvodce
 • zákonné pojištění ve znění zákona č. 159/99 Sb.

Cena neobsahuje

 • vstupy, místní dopravu, pobytové taxy, fakultativní služby cca 150 EUR

Příplatky

 • cestovní pojištění a proti stornu max.plnění 12500 Kč (příplatek: 300 Kč)
 • cestovní pojištění a proti stornu max.plnění 25000 Kč (příplatek: 690 Kč)
 • cestovní pojištění a proti stornu max.plnění 30000 Kč (příplatek: 790 Kč)
 • jednolůžkový pokoj (příplatek: 5990 Kč)
 • 7 večeří (příplatek: 4490 Kč)

Program zájezdu

1. den: Odlet z Prahy do Funchalu , transfer do hotelu, ubytování.
2. den: Snídaně. Polodenní prohlídka nejkrásnějších a nejzajímavějších míst a památek hlavního města Funchalu s návštěvou Katedrály da Sé, tržnice Mercado dos Lavradores, ochutnávka vína Madeira, přejezd do botanické zahrady s překrásnými dřevinami, rostlinami (vstupné v ceně). Návrat v brzkých odpoledních hodinách, individuální volno.
3. den: Snídaně. Odjezd na severozápadní pobřeží ostrova do Sao Vincente, dále do Porto Moniz - zastávka, možnost koupání v přírodních lávových bazénech, přes náhorní plošinu Paul da Serra na vyhlídku Encumeada s úžasným výhledem na jižní a zároveň severní pobřeží, společný pozdní oběd v hotelu Encumeadou - typická madeirská specialita Espetada (hovězí maso na vavřínovém špízu s bramborem, domácím chlebem, salátem, červeným vínem a ovocem). Cestou zpět do Funchalu zastavení na druhém nejvyšším útesu v Evropě Cabo Girao a v typické rybářské vesnici Camara do Lobos.
4. den: Snídaně. Odjezd na pěší túru podél levády Quinta Grande - Boa Morte (cca 7,5 km /cca 2,5 hod.), nenáročná procházka eukalyptovým a mimosovým hájem s nádhernými výhledy na jižní pobřeží Madeiry a terasovitá políčka. Přejezd k západnímu mysu Ponta do Pargo – zastávka na vyhlídce, dále jižním pobřežím do Jardim do Mar (zastávka) a do Calhety na krátkou prohlídku továrny na zpracování cukrové třtiny, možnost koupání na krásné písečné pláži. 
5. den: Snídaně. Odjezd na třetí nejvyšší vrchol ostrova Pico do Arieiro v nadmořské výšce 1 818 m. (zastávka), třetihorními lesy ke pstruží farmě Ribeiro Frio – procházka na vyhlídku Balcoes, přejezd do Santany proslulé barevnými domky se slaměnou střechou. Společný typický oběd - ryba Espada. Přejezd k nejvýchodnějšímu místu ostrova – kouzelnému mysu Ponta de Sao Lourenco, na zpáteční cestě do Funchalu zastávka na vyhlídce Pico Do Facho a prohlídka městečka Machico.
6. den: Snídaně. Odjezd na vyhlídku Eira do Serrado – první zastávka na vyhlídce Pico dos Barcelos s unikátním pohledem na Funchal, druhá na vyhlídce Eira do Serrado s nezapomenutelným výhledem do Údolí jeptišek – kráteru Curral das Freiras. Zastávka na Monte – rezidenční čtvrti nad hlavním městem, prohlídka kostela a parku, fakultativně možnost jízdy v unikátních dřevěných saních na trase 4 km za běžného provozu. Individuálně možnost návštěvy Tropických zahrad, jízda lanovkou zpět do Funchalu, nebo návštěva muzeí či parků ve městě, individuální volno.
7. den: Snídaně. Individuální volno – možnost fakultativních výletů v místě (doporučí a nabídne průvodce na místě – pěší túry po levádách, návštěva dalších zahrad a parků, lodní výlety – např. replikou Kolumbovy lodi Santa Maria podél pobřeží, vyjížďka katamaránem, lodní výjezd na pozorování delfínů, pronájem automobilu, trajektem na ostrov Porto Santo s překrásnou 9 km dlouhou písečnou pláží, potápění, rybaření a mnoho dalších).
8. den: Snídaně. Dle letového řádu transfer na letiště a odlet do Prahy.

Podobné zájezdy

TOPlist