Lefkada, Kefalonie, Zakynthos

Parga - útesy Zalongo - ostrov Lefkada - ostrov Meganissi - ostrov Scorpios - ostrov Kefalonie - ostrov Zakynthos - Olympie

Ubytování: hotel **

Ubytování je zajištěno v hotelech **/*** 4x na Lefkádě a 2x Kefalonie a 2x Zakynthos ve dvoulůžkových pokojích s vlastním příslušenstvím. Možno ubytovat 3.osobu na přistýlce bez slevy.

Stravování: snídaně

snídaně, za příplatek večeře

Doprava: autokarem

Nástupní a svozová místa v ČR zdarma: Praha, Brno, Bratislava, Svitavy, Litomyšl, V.Mýto, Holice (Chrudim), Pardubice, Hradec Králové, Poděbrady

Typ zájezdu:
Délka: 13 dní
Doprava: autokarem
Ubytování: hotel **
Stravování: snídaně
Cena od: 17 990 Kč

Termíny a ceny

Termín Délka Poznámka Dospělí
08.09.20 út 13 dní 17 990 Kč rezervovat

Cena obsahuje

 • 8 ubytování
 • 8 snídaní
 • trajekt do Řecka a zpět – polohovací sedadla
 • dopravu autokarem dle programu
 • trajekty během programu
 • služby českého průvodce
 • zákonné pojištění ve znění zákona č. 159/99 Sb.

Cena neobsahuje

 • vstupy, místní dopravu, pobytové taxy, fakultativní služby a výlety cca 100 EUR

Příplatky

 • cestovní pojištění a proti stornu (max. plnění 12500 Kč) (příplatek: 430 Kč)
 • cestovní pojištění a proti stornu (max. plnění 25000 Kč) (příplatek: 820 Kč)
 • 8 večeří (příplatek: 3100 Kč)
 • 4lůžková kabina na trajektu tam i zpět (příplatek: 1600 Kč)
 • jednolůžkový pokoj (příplatek: 3700 Kč)
 • svoz Olomouc (příplatek: 250 Kč)
 • svoz Hranice, Frýdek Místek, Nový Jičín, Ostrava (příplatek: 500 Kč)

Program zájezdu

1. den: Odjezd z ČR v odpoledních hodinách do Itálie.
2. den: Příjezd do Itálie, nalodění na trajekt, plavba Středozemním mořem (noční plavba, pro pohodlnější cestování doporučujeme přikoupení kajut).
3. den: Vylodění v řecké Igoumenitse. Na břehu Jónského moře navštívíme romantické městečko PARGA, někdejší sídlo tureckého vládce Ali paši Janinského a dnes hlavní přímořské letovisko horského kraje Epirus s okouzlujícím výhledem na benátský hrad a pláž Valtos. Projdeme se úzkými středověkými uličkami i bývalou tureckou čtvrtí a vystoupáme k majestátním bílým sochám na vrcholu útesu Zalongo, které byly postaveny na počest řeckých žen, které se skokem z útesu zachránily před vzetím do otroctví. Přejezd na ostrov Lefkada na ubytování.
4. den: Snídaně, individuální volno na ostrově Lefkada, pobyt u moře.
5. den: Snídaně. Celodenní výlet za poznáním ostrova s koupáním na západním pobřeží. Navštívíme obrannou benátskou pevnost Santa Maura, poté pravoslavný klášter Faneromeni, kdysi hlavní křesťanské centrum ostrova, odkud se naskýtá nádherný panoramatický pohled na okolní krajinu a pobřeží. Další zastávka bude v horské vesničce Karya, kde budeme mít volno na procházku nebo malé občerstvení. Přejedeme na západní pobřeží ostrova na koupání k písečné pláži Kathisma, jedna z nejkrásnějších na ostrově.  Pokračujeme podél západního pobřeží směrem na jih, do Vassiliki, které je druhým nejnavštěvovanějším letoviskem ostrova a světoznámým střediskem windsurfingu, místní pláže jsou ideálním místem k vychutnání odpolední kávy.
6. den: Snídaně, individuální volno na ostrově Lefkada, pobyt u moře. Nebo fakultativní lodní výlet na ostrovy Scorpios a Meganissi. Při plavbě poznáme krásu ostrovů i chuť řecké kuchyně. Vykoupeme se v jeskyni Papanikolis, prohlédneme si ostrov Meganissi a tradiční městečko Spartochori. Obeplujeme ostrov Scorpios řeckého magnáta A. Onassise, přičemž se dozvíme vše, co se týká Onassisova života a jeho manželství s J. Kennedyovou, se kterou se v kostele na Scorpiosu oženil a kde také i žili.
7. den: Ráno přejedeme trajektem na hornatý ostrov Kefalonie, odpočinek u moře, volný den ke koupání.
8. den: Snídaně. Výlet za poznáním ostrova Kefalonie. Autobusový okruh ostrovem s návštěvou kláštera Sv. Gerasima, zasvěceného svatému patronovi ostrova, návštěva vinařského závodu Robola, krápníkové jeskyně Drogarati a částečně zatopené jeskyně Melissani. Zastávka na oběd v Agia Efimia, malebný přístav s jachtami, obklopený horskými svahy a pohledy na sousední Ithaku, domov Odyssea. Pokračujeme nad pláž Myrtos, o které místní říkají, že je nejkrásnější pláží Středomoří - zastávky na focení. Na závěr dne prohlídka Argostoli, velmi živé hl. město a letovisko s úzkými klikatými uličkami, obklopené všudypřítomnou zelení. Původní městečko bylo zničeno zemětřesením v roce 1953 a přestavěno do dnešní podoby.
9. den: Trajektem přejedeme na ostrov Zakynthos, při plavbě uvidíme Modré Jeskyně, vyhlášenou přírodní atrakci ostrova, po připlutí transfer do hotelu a odpočinek u moře, koupání.
10. den: Snídaně. Celodenní okruh po ostrově Zakynthos. Návštěva a prohlídka stejnojmenného hl. města, náměstí Solomou, kostel sv. Dionýse (patron ostrova), tradiční uličky s podloubími, zastávka na kopci Bochali s nádherným výhledem na město. Přejezd na sever ostrova do tradiční vesnice Katastari. Pokračujeme na asi nejznámějším místo Zakynthosu a potažmo pak celého Řecka, pláž Navagio se ztroskotanou obchodní lodí, tuto nádhernou scenérii si prohlédneme a vyfotíme z vysokého útesu. Nedaleko se nachází nejstarší klášter ostrova Anafonitria a poslední zastávkou bude vesnice Exo Chora, kde uvidíme nejstarší olivovník na ostrově, počítá se mu až 2000 let.
11. den: Snídaně. Opustíme ostrov Zakynthos, přejedeme do starověké Olympie (UNESCO), kde si prohlédneme posvátný okrsek náboženství a sportu, archeologický areál s olympijským stadionem i místem, kde se vždy zapaluje oheň pro aktuální Olympijské hry a Archeologické muzeum, které schraňuje mnoho klenotů Olympie a řadí se k nejbohatším a nejhezčím v Řecku. V podvečerních hodinách nalodění v Patrasu na trajekt do Itálie.
12. den: Plavba Středozemním mořem (noční plavba, pro pohodlnější cestování doporučujeme přikoupení kajut) a jízda Itálií.
13. den: Příjezd do ČR v časných ranních hodinách.

Podobné zájezdy

TOPlist