Zakynthos a ostrov Kefalonie s pobytem u moře

Ubytování: studia

Ubytování je zajištěno ve studiu s kuchyňským koutem a vlasním příslušenstvím

Stravování: vlastní

Doprava: letecky

Praha, Brno, Ostrava dle výběru

Typ zájezdu:
Délka: 11 dní
Doprava: letecky
Ubytování: studia
Stravování: vlastní
Cena od: 15 090 Kč

Termíny a ceny

Termín Délka Poznámka Dospělí
25.08.20 út 11 dní 16 790 Kč rezervovat
15.09.20 út 11 dní 15 090 Kč rezervovat

Cena obsahuje

 • 10 ubytování
 • leteckou přepravu Praha, Brno Ostrava/Zakynthos a zpět
 • letištní taxy a poplatky
 • transfery do/z ubytování
 • dopravu na výlety dle programu
 • služby českého průvodce
 • zákonné pojištění ve znění zákona č. 159/99 Sb.

Cena neobsahuje

 • vstupy, místní dopravu, pobytové taxy, fakultativní služby a výlety

Příplatky

 • cestovní pojištění a proti stornu (max. plnění 12500 Kč) (příplatek: 270 Kč)
 • cestovní pojištění a proti stornu (max. plnění 25000 Kč) (příplatek: 660 Kč)
 • fakultativní výlet Olympia (příplatek: 1600 Kč)
 • fakultativní výlet Olympia dítě do 12 let (příplatek: 1100 Kč)
 • jednolůžkový pokoj (příplatek: 3400 Kč)

Program zájezdu

1. den: Odlet z Prahy, Brna a Ostravy dle výběru na Zakynthos, transfer na ubytování.
2. den: Dnes nás čeká seznámení s nejslavnějšími obyvateli ostrova Zakynthos! Řeč je o želvách Caretta caretta, které existují již více než stovku milionů let. A proč připlouvají tyto obří metrové želvy až z Afriky, aby snesly svá vajíčka právě sem? To vše a mnoho dalšího o životě těchto chráněných tvorů se dozvíme během našeho romantického výletu. Nalodíme na loďku s proskleným dnem a během tříhodinové plavby budeme proplouvat jeskyněmi Keri se smaragdovou vodou, navštívíme panenský a neobydlený ostrůvek Marathonisi s hnízdišti těchto obrovských želv. Budeme mít možnost si zaplavat v překrásné modré zátoce na tomto exotickém ostrůvku. Odpoledne se vrátíme na ubytování, koupání, možnost procházek.
3. den: Během dne se můžeme koupat v Ionském moři nebo relaxovat u bazénu. V pozdním odpoledni nás autobus vyveze do vesničky Kalithea pod svahy pokrytými prastarými olivovníky. Vřelému domácímu přijetí se dočkáme na rodinné bio farmě. Jako za starých časů bez chemie a starými postupy zde zpracovávají rozinky, olivy, ale především olej. Ten nejvzácnější se cení jako zlato a je ověnčen řadou ocenění z celého světa s přídomkem Health olej – olej zdraví, což dokládají světová i univerzitní ocenění. Ovce a kozy, také typický oslík-- pomocník ve starých řeckých usedlostech, zde nebudou chybět. Oleje i rozinky, ale také rodinné víno zde nejen ochutnáme, ale můžeme si je i zakoupit. Zbytek večera již strávíme v elegantním centru hlavního města ostrova Zakynthos. Podíváme se do kostela sv. Dionýsa, patrona ostrova, v němž se nacházejí i jeho ostatky, které bývají vždy jednou v roce neseny ve sklené rakvi městem. Poté se již budeme procházet nákupní ulicí lemovanou podloubími a elegantními obchody nebo si vychutnáme večeři či skleničku dobrého nápoje na náměstí sv. Marka s muzeem, kde jsou také ostatky Dionysia Solomose, autora řecké hymny. A že si budeme přidat jako v Itálii? Tuto stopu zde zanechali Benátčané, jež ostrovu vládli po staletí. Jako z popela povstalo město po zemětřesení v roce 1953 a uličky a ulice byly zcela věrně znovu zbudovány. Projet se můžeme po promenádě i na koňském kočáru nebo jen tak pozorovat kotvící jachty a připlouvající lodě do přístavu. V pozdních večerních hodinách se vrátíme na ubytování.
4. den: Volný den k odpočinku a koupání.
5. den: Pojedeme malebnou krajinou do přístavu Agios Nikolaos, odkud přeplujeme na největší z ionských ostrovů – Kefalonii, jehož krásy světu představil oscarový film Mandolína kapitána Corelliho. Ani zkáza v roce 1953, která přišla v podobě zemětřesení, neubrala ostrovu na jeho kráse. Byzantské kláštery, horské vesničky dechberoucí krajina a úchvatné pláže tvoří obraz toho šarmantního ostrova. Mořské jezero Melissani s temně modrou vodou a s možností plavby na lodičkách, oblíbený „koncertní sál“ jeskyně Drogati, zřícenina pevnosti sv. Jiří nad bíle omítnutou vesnicí Kastro i fotografický pohled na jednu z nejkrásnějších řeckých pláží – pláž Myrtos nám jistě učarují. Záplava květin a ozdobných rostlin nás uchvátí ve vesničce Agia Efimia, která je jako stvořená k procházkám po dlážděných uličkách. V přístavu si můžeme dát skleničku ouza nebo vína, pochutnat si na některé vynikající řecké specialitě. S ostrovem se rozloučíme v hlavním městě Argostoli, jehož nahoru se klikatící uličky budí zdání, že si zachovalo původní ráz, leč toto město bylo zcela věrně znovu zbudováno z příspěvků emigrantů. Příjemnou plavbou se vrátíme na Zakynthos a autobusem přijedeme na naše ubytování.
6. den: Volný den k odpočinku a koupání. Fakultativně možnost výletu do starověké Olympie (min. 10 osob), kolébky olympijských her. Ráno nás čeká plavba na nedaleký Peloponés. Poté již zamíříme do jednoho z neznámějších archeologických areálů, kde soutěžily řecké státy v antice k poctě boha Dia. Uvidíme, kde stál jeho chrám, jeden ze sedmi divů světa, chrám Hery, olympijský stadion i archeologické muzeum (vstup 12 EUR). Návrat na ubytování ve večerních hodinách.
7. den: Volný den k odpočinku a koupání. V podvečerních hodinách nás výlet zavede do míst, která jsou na míle vzdálená turistickým centrům. Na západním pobřeží v horách mezi piniovými a olivovými háji objevíme kamennou vesničku Agalás s kostelíkem, nejstarší lisovnou oleje na ostrově i maličkou uměleckou galerii. Zastavíme se u dvanácti Androniosových studní, z nichž každá dodnes zásobuje vesničany vodou po jeden měsíc a dozvíme se legendu o drakovi a Damiánovi. Vstoupíme i do Damiánovy jeskyně, abychom na závěr stáli v němém úžasu nad překrásným západem slunce nad Iónským mořem. V Damiánově taverně s dechberoucím výhledem bude výtečně chutnat třeba i sklenička zlaté Metaxy. V pozdních večerních hodinách se vrátíme na ubytování.
8. den: Volný den k odpočinku a koupání.
9. den: Volný den k odpočinku a koupání.
10. den: Volný den k odpočinku a koupání.
11. den: Dle letového řádu transfer na letiště a odlet do Prahy, Brna a Ostravy dle výběru.

TOPlist