Barcelona, Girona, Montserat s pobytem u moře - let

Barcelona - klášter Montserrat - Girona

Ubytování: hotel ***

Ubytování je zajištěno v hotelu*** nedaleko pláže na pobřeží Costa Brava/Maresme ve 2lůžkových pokojích s vlastním příslušenstvím. Možno zajistit ubytování 3.osoby na přistýlce bez slevy.

Stravování: polopenze

Polopenze – snídaně a večeře.

Doprava: letecky

Typ zájezdu:
Délka: 8 dní
Doprava: letecky
Ubytování: hotel ***
Stravování: polopenze
Cena od: 18 990 Kč

Termíny a ceny

Termín Délka Poznámka Dospělí
25.07.20 so 8 dní 19 990 Kč rezervovat
15.08.20 so 8 dní 19 990 Kč rezervovat
12.09.20 so 8 dní 18 990 Kč rezervovat
19.06.21 so 8 dní 20 290 Kč rezervovat
24.07.21 so 8 dní 21 390 Kč rezervovat
14.08.21 so 8 dní 21 390 Kč rezervovat
11.09.21 so 8 dní 20 290 Kč rezervovat

Cena obsahuje

 • 7 ubytování
 • 7 polopenzí
 • leteckou přepravu Praha Španělsko Praha
 • letištní taxy a poplatky
 • transfer z/na ubytování
 • dopravu klimatizovaným vlakem či autokarem během progrmu
 • služby českého průvodce
 • zákonné pojištění ve znění zákona č. 159/99 Sb.

Cena neobsahuje

 • vstupy, místní dopravu, pobytovou taxu, fakultativní služby cca 80 EUR

Příplatky

 • cestovní pojištění a proti stornu max.plnění 12500 Kč (příplatek: 350 Kč)
 • cestovní pojištění a proti stornu max.plnění 25000 Kč (příplatek: 740 Kč)
 • jednolůžkový pokoj (příplatek: 3600 Kč)
 • transfer v ČR Brno, Velká Bíteš, Velké Meziříčí, Jihlava (Pávov), Humpolec, Teplice, Ústí nad Labem, Litvínov, Most, Chomutov, Karlovy Vary (příplatek: 500 Kč)

Slevy

 • stálý klient (sleva: -380 Kč)

Program zájezdu

1. den: Odlet z Prahy do Španělska a transfer k ubytování.
2. den: Snídaně, pobyt u moře, individuální volno, večeře.
3. den: Snídaně, odjezd do Girony, historického města s jednou z nejzachovalejších středověkých židovských čtvrtí, hradbami a krásnými románskými kostely (San Pere de Galligants a Sant Nicolau), Arabské lázně (15. století), návštěva gotické Katedrály Santa Maria de Girona (s jedinečnou klenotnicí a románským klášterem), El Call - ulice židovské čtvrti, barevné domy na nábřeží řeky Onyar, návrat do hotelu, individuální volno, večeře.
4. den: Snídaně, odjezd na Montserrat, panoramatická cesta vnitrozemím Katalánska až k vrcholům výrazného montserratského hřebene. Klášter Montserrat – nejvýznamnější poutní místo Katalánska, umístěný uprostřed impozantního národního parku, se nabízí návštěvníkům katalánského pobřeží. Od 13. stol. tvoří Montserrat také jednu ze zastávek poutníků na své cestě do Santiaga de Compostela. Klášter je ochráncem a patronem slavné „Morenety“ (Černé Madony), a je spjat také s činností chlapeckého pěveckého sboru „Escolania“, který vznikl již ve 13. století. Montserrat je také zvláštní skalní útvar s nejvyšším vrcholem San Jerónimo 1236 m n. m. a je i přírodní rezervací s bohatou flórou, která se mění podle zóny a výšky. Areál kláštera tvoří bazilika, kde v apsidě nad hlavním oltářem je uložena soška Černé Madony; malé muzeum se sbírkou archeologických nálezů ze Středního Východu; muzeum s obrazy slavných světových malířů. Pro milovníky přírody se nabízí možnost vycházky k poustevně sv. Michala, procházky po jedné ze dvou křížových cest nebo si vyjet vozíčkovou lanovkou na vrchol sv. Jana. Návrat na ubytování, večeře.
5. den: Snídaně, pobyt u moře, individuální volno, večeře.
6. den: Snídaně, individuální volno, po poledni odjezd do Barcelony – Barcelona modernistická - zastávka u nejznámější stavby geniálního katalánského architekta A.Gaudího - Sagrada Família. Panoramatická cesta městem – býčí aréna, Arc de Triomf, Placa Catalunya, Passeig de Grácia (Gaudího domy: Casa Batlló, Casa Milá - La Pedrera), nejvýznamnější modernistické památky města, Camp Nou - stadion FC Barcelona (fakultativně prohlídka „Camp Nou Experience Tour“ - hlavní tribuna, VIP zóna, mix zóna, tiskové středisko, šatna hostů, hrací plocha - trávník, komentátorská stanoviště, muzeum s trofejemi - poháry, zlaté míče, zlaté kopačky…)! Panoramatická cesta městem – Placa d´Espanya, Palau Nacional, olympijský stadion, vrch Montjuic - krátká zastávka na vyhlídce (panorama města, přístav). Královské loděnice, památník Kryštofa Kolumba, přístav. Individuální volno k prohlídce středu města - např.: moderní přístav sportovních lodí, nejznámější ulice La Rambla – s pouličními umělci a živými sochami, Placa Reial, tržnice la Boquería. Shlédnutí jedinečné večerní podívané pod širým nebem: „Barcelonské fontány“ (Font Mágica - technický unikát z roku 1929) - hra hudby, barevných světel a vody. Nádherný pohled na noční Barcelonu. V nočních hodinách návrat na ubytování.
7. den: Snídaně, pobyt u moře, individuální volno, večeře.
8. den: Snídaně, dle letového řádu transfer na letiště a odlet do ČR.

Podobné zájezdy

TOPlist