Katalánsko, starobylá Girona, pyrenejeská zastavení a Andorra

Costa Brava – Girona – Sant Joan de les Abadesses – Ribes de Freser - Vall de Núria - Monasterio de Meritxell - Mirador del Roc del Quer – Ordino - Os de Civís - Andorra la Vella – Llívia

Ubytování: hotel ***

Ubytování je zajištěno v hotelech*** ve 2lůžkových pokojích s vlastním příslušenstvím. Možno zajistit ubytování 3.osoby na přistýlce bez slevy.

Stravování: polopenze

Doprava: letecky

Praha

Typ zájezdu:
Délka: 8 dní
Doprava: letecky
Ubytování: hotel ***
Stravování: polopenze
Cena od: 19 990 Kč

Termíny a ceny

Termín Délka Poznámka Dospělí
11.07.20 so 8 dní 22 990 Kč rezervovat
19.09.20 so 8 dní 19 990 Kč rezervovat
10.07.21 so 8 dní 24 590 Kč rezervovat
18.09.21 so 8 dní 21 390 Kč rezervovat

Cena obsahuje

 • 7 ubytování
 • 7 snídaní
 • 6 večeří
 • 1 oběd v Os de Civís
 • leteckou přepravu – Praha/Barcelona/Praha
 • letištní taxy a poplatky
 • transfer do/z hotelu
 • jízdenka zubačkou Ribes de Freser – Vall de Núria – Ribes de Freser
 • dopravu klimatizovaným autokarem dle programu
 • vstupné do muzea v Llívii
 • služby českého průvodce, delegáta
 • zákonné pojištění ve znění zákona č. 159/99 Sb.

Cena neobsahuje

 • vstupy, místní dopravu, pobytovou taxu, fakultativní služby cca 50 EUR

Příplatky

 • cestovní pojištění a proti stornu (max. plnění 12500 Kč) (příplatek: 350 Kč)
 • cestovní pojištění a proti stornu (max. plnění 25000 Kč) (příplatek: 740 Kč)
 • jednolůžkový pokoj (příplatek: 3790 Kč)

Slevy

 • stálý klient (sleva: -400 Kč)

Program zájezdu

1. den: Odlet z Prahy, přílet do Barcelony a transfer k ubytování v hotelu ***.
2. den: Snídaně, pobyt u moře, individuální volno, večeře.
3. den: Snídaně, v poledních hodinách odjezd do Girony, historického města s jednou z nejzachovalejších středověkých židovských čtvrtí, hradbami (které si zvolili tvůrci seriálu Hra o trůny ke svému natáčení) a krásnými románskými kostely (San Pere de Galligants a Sant Nicolau), návštěva gotické Katedrály Santa Maria de Girona (s jedinečnou klenotnicí a románským klášterem), El Call – ulice židovské čtvrti, barevné domy na nábřeží řeky Onyar, volno, odjezd. Návrat na ubytování, večeře.
4. den: Snídaně, odjezd do nitra Katalánska, pojedeme krajinou historických comarcas Selva, Osona a Ripollés k zastávce v typickém městečku Katalánska Sant Joan de les Abadesses se stejnojmenným benediktýnským klášterem, založeným v 9. století, obdivovat budeme moci i známý Puente Vell přes řeku Ter. Dále budeme pokračovat do Ribes de Freser, odkud vystoupáme zubačkou do malebného pyrenejského údolí Vall de Núria, zde navštívíme Santuario de la Virgen Maria, postavenou na březích horského jezera, na pohodlných procházkách okolo jezera v klínu Pyrenejí budeme obdivovat krásu rozkvetlých pyrenejských luk, do Ribes de Freser se opět vrátíme krásnou cestou zubačkou, ještě se podíváme na pozoruhodné historické muzeum provozu této zubačky a budeme pokračovat do Andorry, příjezd do hotelu, ubytování, večeře.
5. den: Snídaně, odjezd k prohlídce blízkého, pro Andořany velmi důležitého, kláštera Meritxell, dále budeme pokračovat horskou silnicí k nezapomenutelné vyhlídce Mirador del Roc del Quer (a na vyhlídku z tohoto místa opravdu nelze zapomenout, budete mít pocit, jako byste letěli nad celou Andorrou), dalším naším cílem bude andorrské městečko Ordino (zajímavý historický střed města s románským kostelem Sant Corneli i Sant Cebriá ). Po krátké zastávce v Ordinu pojedeme dalšími zajímavými partiemi do vesnice Os de Civís, do kamenné nádhery středověké vesnice s románským kostelem uprostřed Pyrenejí, do místa, kde se snad na staletí zastavil čas a nechává nám tak laskavě nahlédnout do dob dávno minulých tohoto dříve zcela nepřístupného pyrenejského údolí. V místním hostinci poobědváme z jídel typické místní kuchyně. Na chvilku se ocitneme zase v Katalánsku, protože vesnice leží na území Katalánska, jediná cesta však vede přes andorrské území. Po obědě a procházce po vesnici přejedeme do hlavního města knížectví Andorra la Vella k prohlídce historického středu města, volno k dalším procházkám a zajímavým nákupům, návrat do hotelu.
6. den: Snídaně, odjezd do Andorra la Vella, volno k dalším procházkám, nákupům, v poledních hodinách budeme pokračovat z Andorry do katalánského městečka Llívia v comarca Puigcerdá, katalánské městečko si zachovalo velmi pěkný historický střed s kostelem Mare de Déu dels Angels a vedlejší věží, součástí středověkého opevnění města, Torre de Bernat de So. Nejznámější památkou ve městě je bezesporu expozice jedné z nejstarších lékáren Evropy a světa, lékárny rodiny Esteva, která je součástí expozice městského muzea. Po prohlídce této španělské exklávy na francouzském území (Llívia se nachází celá na území Pyrénées Occidentales) budeme pokračovat centrálním Katalánskem zpět na pobřeží, ubytování v hotelu *** nedaleko pláže , večeře.
7. den: Snídaně, pobyt u moře, individuální volno, večeře.
8. den: Snídaně, dle letového řádu transfer na letiště a odlet do Prahy.

Podobné zájezdy

TOPlist