Pobyt na ostrově Mallorca s výlety

Palma de Mallorca - Valldemossa - Sa Dragonera - Cuevas Drach - Porto Cristo - Els Calderers - Tafona de Caimari - Lluc - Soller

Ubytování: hotel ***

Ubytování je zajištěno v hotelu *** ve 2lůžkových pokojích s vlastním příslušenstvím. Hotel ve vzdálenosti do 150 m od pláže. Jednolůžkový pokoj pouze na vyžádání.

Stravování: polopenze

Polopenze snídaně a večeře formou švédských stolů.

Doprava: letecky

Brno

Typ zájezdu:
Délka: 12 dní
Doprava: letecky
Ubytování: hotel ***
Stravování: polopenze
Cena od: 27 490 Kč

Termíny a ceny

Cena obsahuje

 • 11 ubytování
 • 11 polopenzí
 • leteckou přepravu Brno Palma Brno
 • letištní taxy a poplatky
 • transfer do/z hotelu
 • výlety na Mallorce dle programu
 • služby českého průvodce
 • zákonné pojištění ve znění zákona č. 159/99 Sb.

Cena neobsahuje

 • fakultativní výlet na ostrov Sa Dragonera cca 30 EUR
 • vstupy, místní dopravu, pobytové taxy, fakultativní služby cca 50 EUR

Příplatky

 • cestovní pojištění a proti stornu max.plnění 12500 Kč (příplatek: 400 Kč)
 • cestovní pojištění a proti stornu max.plnění 25000 Kč (příplatek: 790 Kč)
 • cestovní pojištění a proti stornu max.plnění 30000 Kč (příplatek: 890 Kč)
 • jednolůžkový pokoj (příplatek: 8800 Kč)

Program zájezdu

1. den: Odlet z Brna na ostrov Mallorca . Transfer a ubytování v hotelu.
2. den: Snídaně, pobyt u moře, individuální volno, večeře.
3. den: Snídaně, pobyt u moře, individuální volno, večeře.
4. den: Snídaně, pobyt u moře, individuální volno, večeře.
5. den: Snídaně, pobyt u moře, individuální volno, večeře.
6. den: Snídaně, pobyt u moře, individuální volno, večeře.
7. den: Snídaně. Ráno odjezd autobusem do Palmy, hlavního města ostrova, první zastávka bude u katedrály, která je považována za jednu z 5 nejhezčích gotických katedrál ve Španělsku, a přilehlých zahrad Parc de la Mar a S´Hort del Rei, po té vyjedete k hradu Bellver ze 14. st., který se tyčí mezi parky na vršku zalesněného kopce. Z kruhových bašt se otevře jedinečný pohled na město a jeho okolí. Odtud budete pokračovat do nejhezčí vesnice ostrova Valldemossy, kde si užijete procházku po úzkých kamenných uličkách s malebnými průčelími domů ozdobenými kachlíky s patronkou města a barevnými květináči nebo můžete posedět v některé typické kavárně. Nejznámější památkou Valdemossy je bývalý kartuziánský klášter – La Cartuja, kde strávil zimu roku 1838 extravagantní pár F. Chopin a G. Sandová. Ve volném čase možnost návštěvy kláštera. Návrat na ubytování, večeře.
8. den: Snídaně, pobyt u moře, individuální volno, večeře. Fakultativně výlet lodí podél jihozápadního pobřeží plného pěkných zátok a skalnatých výběžků k ostrovu Sa Dragonera, který byl prohlášen přírodní rezervací. Volno na ostrově, kde je několik značených turistických stezek, informační centrum o floře a fauně ostrova a 2 majáky. Pokračování lodí do zátoky Egos na koupání a šnorchlování. Malé občerstvení na lodi.
9. den: Snídaně. Dopoledne odjezd autobusem k východnímu pobřeží k proslulým Dračím jeskyním Cuevas Drach, s překrásnými krápníkovými útvary ve 4 dómech a podzemním jezerem, které patří k největším na světě. Na jezeře probíhá koncert vážné hudby, možnost projížďky loďkou po jezeře. Po prohlídce zastávka v Porto Cristo, malebné rybářské osadě s přírodním přístavem. Poslední zastávka bude v Els Calderers venkovské usedlosti z 18. st., která se uchovala ve svém původním stavu. Součástí sídla je i malá kaple, etnologické muzeum, zvířecí ohrada a kavárna s místními typickými produkty. Návrat na ubytování, večeře.
10. den: Snídaně. Ráno se vypravíme autobusem směrem na sever podél pohoří Sierra de Tramuntana, které je pod ochranou UNESCO. První zastávka bude v historické lisovně olivového oleje Tafona de Caimari, kde budete mít možnost prohlédnout si tradiční výrobnu i ochutnat výborný místní olej. Odtud budete pokračovat do srdce pohoří k poutnímu klášteru Lluc, kde místní uctívají sošku P. Marie s dítětem, zvané La Moreneta, jejíž zjevení je opředeno řadou mýtů a legend. Po prohlídce kláštera budete pokračovat do Solleru, půvabného městečka ukrytého v údolí pohoří Tramuntana s plantážemi pomerančovníků, citroníků a mandlovníků. Odtud se vydáte úzkorozchodnou elektrifikovanou železnicí do Palmy a následně autobusem do hotelu, večeře.
11. den: Snídaně, pobyt u moře, individuální volno, večeře. Individuálně návštěva vodních parků nebo mořského parku Palma Aquarium s 55 nádržemi pro mořskou faunu s těmi největšími mořskými savci na světě. Aquarium se nachází v blízkosti hlavního města.
12. den: Snídaně, dle letového řádu transfer na letiště a odlet do Brna. Pořadí výletů může být v průběhu sezony změněno.

TOPlist