Tenerife

cesta za poznáním klenotu Kanárských ostrovů

Puerto de la Cruz - Orotava - Icod de los Vinos - Garachico - Santa Cruz de Tenerife - San Cristóbal de la Laguna - Národní park Teide - Güímar - Candelaria - pláže Los Cristianos

Ubytování: hotel ***

Ubytování je zajištěno v hotelech ***/**** ve 2lůžkových pokojích s vlastním příslušenstvím. Možno zajistit ubytování 3.osoby na přistýlce bez slevy.

Stravování: polopenze

Polopenze – snídaně a večeře formou švédských stolů.

Doprava: letecky

Praha

Typ zájezdu:
Délka: 8 dní
Doprava: letecky
Ubytování: hotel ***
Stravování: polopenze
Cena od: 29 590 Kč

Termíny a ceny

Termín Délka Poznámka Dospělí
10.09.20 čt 8 dní 29 590 Kč rezervovat
(TourOperátor: IDEAL - TOUR PRAHA, s.r.o.)

Cena obsahuje

 • 7 ubytování s polopenzí
 • leteckou přepravu z Prahy na Tenerife a zpět
 • letištní taxy a poplatky
 • transfer do/z hotelu
 • dopravu autokarem během programu
 • služby českého průvodce
 • zákonné pojištění ve znění zákona č. 159/99 Sb

Cena neobsahuje

 • vstupy, místní dopravu, pobytovou taxu, fakultativní služby cca 80 EUR

Příplatky

 • cestovní pojištění a proti stornu (max. plnění 12500 Kč) (příplatek: 300 Kč)
 • cestovní pojištění a proti stornu (max. plnění 25000 Kč) (příplatek: 690 Kč)
 • cestovní pojištění a proti stornu (max. plnění 30000 Kč) (příplatek: 790 Kč)
 • jednolůžkový pokoj (příplatek: 4990 Kč)

Slevy

 • stálý klient (sleva: -590 Kč)

Program zájezdu

1. den: Odlet z Prahy, přílet na Tenerife , odjezd do Puerto de la Cruz, ubytování v hotelu, večeře.
2. den: Po snídani odjedeme do šlechtického městečka Orotava, jednoho z nejpůvabnějších míst Tenerife shlížejícího se v květinové nádheře stejnojmenného údolí, projdete se malebnými uličkami s množstvím výstavných paláců, kostelů, nadchne vás nádherná výzdoba domů, jejich dvorů a zejména nenapodobitelné dřevěné balkóny (Casa de los Balcones, kostel Neposkvrněného početí, květinové náměstí s radnicí). Dále pokračujeme do města Icod de los Vinos, jednoho z nejstarších měst ostrova, založeného španělskými kolonizátory na počátku 16. století, budeme se obdivovat zachovalým paláců 17. a 18. století, přímo ve středu městečka je zajímavý starobylý park s renesančním kostelem San Marcos s nádhernou výzdobou z mexického zlata a stříbra, z terasy parku pak uvidíte jedno z největších místních lákadel – tisíciletý dračinec dračí, ohromující strom – vlastně bylina... Přejedeme do zajímavého městečka Garachico, dříve důležitého přístavu a bohatého města, které však v 18. století bylo téměř úplně zničeno sopečnou činností a i když mnoho budov bylo obnoveno, dodnes jsou velmi patrné následky zkázonosné činnosti sopky Chinyero. Návrat na ubytování, večeře.
3. den: Po snídani odjedeme k návštěvě hlavního města ostrova, Santa Cruz de Tenerife, město má mnoho zajímavostí a ty si budete moci prohlédnout, ať je to již úchvatná moderní stavba Auditoria (arch. Santiago de Calatrava), park Sanabria, kostel de la Concepción, tzv. „Katedrála Santa Cruz“. Dále navštíme město San Cristobal de la Laguna, univerzitní město s bohatou historií, s nádhernými kostely, platareskním a mudéjarským kostelem de la Concepción, palácem Salazar, historickou radnicí a dominantním náměstím Adelantado, okolo kterého se rozprostírá staré město kdysi hlavního sídla ostrova Tenerife. Návrat na ubytování, večeře.
4. den: Po snídani pojedeme nádhernou panoramatickou cestou do středu ostrova navštívit úžasný národní park „Parque Nacional de Teide“ s jeho dominantou, jednou z největších sopek světa Pico de Teide, Patnáctikilometrový amfiteátr je výsledkem bezpočtu vulkanických erupcí, protagonistou všeho je pak nejvyšší hora Španělska, Pico de Teide, s vrcholem v nadmořské výšce 3 718 metrů. Kdo jednou pohladil rukou zdejší rozmarné lávové formace a zahleděl se do jasného nebe nad ostrovem, ten pochopil, proč je zdejší přírodní klenot nejnavštěvovanějším národním parkem v celé Evropě a proč byl zařazen na seznam světového dědictví UNESCO. V parku budete obdivovat nepřeberné množství rozmanitých vulkanických a geologických útvarů, dále budeme pokračovat okouzlující a dech beroucí scenérii do Playa de los Cristianos. Odjezd na ubytování, večeře.
5. den: Snídaně, individuální volno, možnosti procházek, zajímavých nákupů, koupání, večeře.
6. den: Po snídani odjezd do městečka Güímar, proslaveného zdejšími pyramidami, díky úsilí známého norského cestovatele a vědce Thora Heyerdahla zde vznikl Parque Etnográfico Pirámides de Güímar. Je to ideální místo k tomu, abychom se zde co nejvíce dozvěděli o původním obyvatelstvu Kanárských ostrovů, o tajemných Guančích. Dále pojedeme do nádhernémo města Candelaria, které je nejvýznamnějším poutním místem Kanárských ostrovů díky Panně Maríi Candelárské (Virgen de la Candelaria), černou madonu podle legendy na skále objevili původní obyvatelé Guančové, jejichž krále zpodobňuje devět impozantních bronzových soch na náměstí Plaza de la Patrona de Canarias přímo u poutní baziliky. Návrat na ubytování, večeře.
7. den: Snídaně, individuální volno, možnosti procházek, zajímavých nákupů, koupání, večeře.
8. den: Snídaně, transfer na letiště a odlet do ČR.

Podobné zájezdy

TOPlist