Česká republika - JESENÍKY | Dovolená IDEAL-TOUR PRAHA 2024

Po - Čt 8:30 - 17 hod, Pá 8:30 - 16 hod +420 224 942 149

JESENÍKY

Česká republika

First
Minute
7 fotografií
Zvolený termín již bohužel nemá volné kapacity. Prosím zvolte jiný termín.
29.7. - 3.8.2024
5 nocí / 6 dní
Polopenze
Autokarem
29. července 2024 (po) 00:00 00:00

Časy odjezdů jsou uvedeny v lokálním čase, jsou pouze orientační a budou upřesněny před Vaším odjezdem.

Nástupní stanice

Praha

Výstupní stanice

DESTINACE BUS
3. srpna 2024 (so) 00:00 00:00

Časy odjezdů jsou uvedeny v lokálním čase, jsou pouze orientační a budou upřesněny před Vaším odjezdem.

Nástupní stanice

DESTINACE BUS

Výstupní stanice

Praha
osoba od / zájezd 9 390
Jiný termín
Vyprodaný
Popis Termíny Destinace Program Hodnocení

Popis

Obecný popis

Letní dovolená v oblasti Nízkého i Hrubého Jeseníku s výlety k zámkům, romantickým vodopádům, do unikátní horské přírody Jeseníků. Koupání a vyhlídková plavba na Slezské Hartě, severoamerické lesy, údolí Bílé Opavy, horské lázně Karlova Studánka. Pohodový zájezd s ubytováním v podhůří Jeseníků, v kraji krásné přírody a historických a technických zajímavostí.

Velké Losiny – Praděd – údolí Bílé Opavy – Karlova Studánka - Dlouhé Stráně – Rejvíz - Zlaté Hory – Hradec nad Moravicí – Slezská Harta – Rešovské vodopády

Ubytování

Ubytování je zajištěno v horském hotelu v Malé Morávce, 2lůžkové pokoje s vlastním příslušenstvím. Hotel disponuje wellness zónou se saunou, vířivkou a venkovním bazénem.

Stravování

Polopenze

Doprava

AUTOKAREM
Nástupní a svozová místa v ČR: Praha, Brno, Hradec Králové, Pardubice, Svitavy, Mohelnice

Po - Čt 8:30 - 17 hod, Pá 8:30 - 16 hod +420 224 942 149
Zájezd prohlíží klientů
Tento zájezd Doporučujeme

Program

Po - Čt 8:30 - 17 hod, Pá 8:30 - 16 hod +420 224 942 149
Zájezd prohlíží klientů
Tento zájezd Doporučujeme

Vyhledávací filtr

Veškeré ceny zde uvedené jsou za osobu od nebo za jednotku od na zájezd či noc. Přesnou cenu zjistíte v detailu kalkulace zájezdu.

Česká republika

Vnitrozemský stát situovaný na severní polokouli v mírném pásmu. Leží tzv. „v srdci Evropy“. Bohatá historie zanechala na území České republiky velké množství historických odkazů, zajímavých staveb i krásných kulturních děl.

Česká republika je vyspělou středoevropskou zemí se vzrůstající životní úrovní. Bohatá historie zanechala na území České republiky velké množství historických odkazů, zajímavých staveb i krásných kulturních děl. Chloubou České republiky zůstávají však také osobnosti minulosti a současnosti, jimž se často dostalo celosvětového uznání pro jejich přínos v různých vědních oborech, umělecké oblasti i sportu. Příroda České republiky, její údolí i hory byly odjakživa osídlovány a kultivovány. Přesto lze také dnes nalézt nádherná, nedotčená, divoká místa, jedinečná svými sceneriemi a formacemi. Zvířata, která zde stále ještě žijí – vlk, kočka divoká, rys, drop velký a tetřev – jsou jinde známá už jen z knížek nebo zoologických zahrad. Česká architektura má vždy osobitý ráz. Možná právě proto se českým architektům a designérům dostává uznání po celém světě. Jejich stavby můžete obdivovat na nejrůznějších místech České republiky, jejich designem se chlubí i světové galerie. České země mají bohaté a pestré dějiny. Lidé, kteří přišli ze všech koutů světa, zde postavili a vyzdobili stovky zámků, kostelů i klášterů a současně se podíleli na celkové architektonické podobě českých měst.
V České republice bylo také vyhlášeno šest biosférických rezervací UNESCO. Dvanáct památek již bylo zapsáno do Seznamu světového kulturního a přírodního dědictví UNESCO: Praha; Telč; Český Krumlov; Žďár nad Sázavou; Kutná Hora; Lednicko – valtický areál; Kroměříž; Holašovice; Litomyšl; Olomouc – sloup Nejsvětější Trojice; Brno – vila Tugendhat; Třebíč – románsko-gotická bazilika sv. Prokopa a židovská čtvrť. V ČR byly vyhlášeny tyto biosférické rezervace UNESCO: Třeboňsko, Pálava, Křivoklátsko, Šumava, Krkonoše, Bílé Karpaty.
Nejvyšším pohořím jsou Krkonoše. Další pohoří: Jeseníky, Orlické hory, Jizerské hory, Lužické hory, Krušné hory, Šumava, Beskydy… K nejnavštěvo­vanějším oblastem patří Praha, Karlovarský kraj, jižní Morava, Žďárské vrchy.


Po - Čt 8:30 - 17 hod, Pá 8:30 - 16 hod +420 224 942 149
Zájezd prohlíží klientů
Tento zájezd Doporučujeme
Po - Čt 8:30 - 17 hod, Pá 8:30 - 16 hod +420 224 942 149
Zájezd prohlíží klientů
Tento zájezd Doporučujeme

Program

1. den
Ráno odjezd a návštěva nejkrásnějších vodopádů v republice – Rešovské vodopády, turistická procházka k v romantickém, hlubokém a skalnatém údolí pod obcí Rešov na říčce Huntavě s mnoha kaskádovitými vodopády a peřejemi. K večeru příjezd na ubytování v Malé Morávce.

2. den
Ráno vyjedeme autobusem na parkoviště Ovčárna a odtud se vydáme na nejvyšší bod Hrubého Jeseníku a Moravy Praděd. Zde se nám nabízí 2 varianty procházek i turistických výšlapů:
První varianta pro vyznavače turistiky. Z Pradědu se vydáme k chatě Barborka a dále turistickou trasou Údolím Bílé Opavy – jedno z nejpůsobivějších míst Jeseníků. Trasa prochází po mnoha mostcích, schodištích a lávkách po březích Bílé Opavy s horskými bystřinami. Cestou jsme odměněni pohledem na vodopády, četné kaskády, peřeje a skalní útvary. U trasy je možnost volby i lehčí varianty. Celodenní turistický výšlap ukončíme v horských lázních Karlova Studánka, krátká prohlídka města.
Druhá varianta odjezd busem z Ovčárny do Karlovy Studánky, individuální procházka lázněmi s roubenými budovami a 8 minerálními prameny uprostřed divoké přírody.
Všichni pak k večeru z Karlovy Studánky návrat na hotel do Malé Morávky.

3. den
Prohlídka unikátního vodního díla přečerpávací elektrárny Dlouhé Stráně. Návštěva Rejvízu, horská obec s přírodní rezervací, důležitá pramenná oblast, rašelinní vegetace a naučná stezka k Mechovému jezírku. Zbytek dne strávíme ve zlatokopeckém skanzenu ve Zlatých Horách, kde uvidíme repliku zlatorudných mlýnů a hornické osady.

4. den
Návštěva horského střediska Ramzová a turistický výlet na Šerák a Červenohorské sedlo po trase: Ramzová – sedačkovou lanovkou na Šerák – přechod na Keprník (2 km) – Vozka (2,5 km) – Na Příčné (2,5 km) – sestup do Červenohorského sedla (5,5 km) - prohlídka lyžařského střediska. Pokud nechcete turistický výlet absolvovat, je možné vyjet lanovkou na Šerák a zpět a strávit volný čas v Červenohorském sedle.

5. den
Ráno navštívíme bílý empírový zámek Hradec nad Moravicí, nacházející ve výběžku Nízkého Jeseníku nad soutokem řeky Moravice a potoka Hradečná, jeden z nejoblíbenějších výletních cílů v okolí. Zámek navštěvovaly tak známé osobnosti jako byl Ludwig van Beethoven, Nicolo Paganini nebo Ferenc Liszt. Odpoledne údolní vodní nádrž Slezská Harta na řece Ostravici, nejmladší přehrada v Česku. Vyhlídková plavba po přehradě, volno, koupání, variantně turistická procházka do okolí.

6. den
Po snídani odjíždíme přes Velké Losiny, kde si prohlédneme nádherný renesanční zámek s arkádovým nádvořím, Muzeum papíru a Ruční papírnu, kde se ruční papír vyrábí už přes 400 let. Variantně pro zájemce relaxace v termálním parku  Termály Losiny, regenerační vodní svět, blahodárné termální vody, bazény napouštěné přírodní termální vodou. Návrat domů.

Cena zahrnuje

  • 5 ubytování v hotelu,
  • 5 polopenzí,
  • dopravu autokarem,
  • služby českého průvodce,
  • zákonné pojištění ve smyslu zákona č. 159/99 Sb.

Cena nezahrnuje

  • cestovní pojištění včetně storna zájezdu,
  • předpokládaná částka na vstupy cca 2500 Kč, 
  • vstupy vč. termálů, fakultativní služby, pobytová taxa, lanovky,
  • a vše ostatní, co není uvedeno v odstavci „Cena zahrnuje".
Po - Čt 8:30 - 17 hod, Pá 8:30 - 16 hod +420 224 942 149
Zájezd prohlíží klientů
Tento zájezd Doporučujeme
Po - Čt 8:30 - 17 hod, Pá 8:30 - 16 hod +420 224 942 149
Zájezd prohlíží klientů
Tento zájezd Doporučujeme