Chorvatsko - OSTROV VIS - SKRYTÝ POKLAD STŘEDNÍ DALMÁCIE | Dovolená IDEAL-TOUR PRAHA 2023

Po - Pá 9 - 18 hod +420 224 942 149

OSTROV VIS - SKRYTÝ POKLAD STŘEDNÍ DALMÁCIE

Chorvatsko

8 fotografií
8.9. - 17.9.2023
7 nocí / 10 dní
Polopenze
Autokarem
osoba od / zájezd 15 490
Jiný termín
Popis Termíny Destinace Program Hodnocení

Popis

Obecný popis

Požádáte-li Chorvata, aby vám jmenoval tři nejhezčí ostrovy své vlasti, ve výčtu nebude pravděpodobně chybět Vis. Náš poznávací zájezd na ostrov Vis, to jsou přírodní krásy ostrova, příchuť zapovězeného – pro veřejnost nepřístupný do roku 1989, členité pobřeží s množstvím zátok, jeskyní a nejednou nádhernou skrytou pláží, mediteránská městečka místo rozlehlých rekreačních center, subtropická vegetace, historické a kulturní bohatství a průzračné vody s bohatým podmořským světem Jaderského moře zvou ke strávení krásné a klidné dovolené. Poznejte dosud nepoznané, zpomalte a vychutnejte si tento ostrov, ostrov rybářů a vinařů, kde život plyne doposud neuspěchaným tempem.

Pobytově poznávací zájezd na ostrov Vis provází Michaela Bencová

Split – ostrov Vis: Komiža - ostrov Biševo - Titova jeskyně - Vis - ostrov Ravnik

Ubytování

Ubytování je zajištěno v hotelu Biševo*** – přímo u oblázkové pláže ve stínu borovic a pinií, v historickém městečku Komiža na ostrově Vis, výborná kuchyně.
CK si vyhrazuje právo změnit místo ubytování dle Všeobecných smluvních podmínek.

Stravování

Polopenze (snídaně formou bufetu, večeře výběr z menu + salátový bufet). Ostatní strava je řešena z vlastních zdrojů a prostředků.

Po - Pá 9 - 18 hod +420 224 942 149
Zájezd prohlíží klientů
Tento zájezd Doporučujeme

Program

Po - Pá 9 - 18 hod +420 224 942 149
Zájezd prohlíží klientů
Tento zájezd Doporučujeme

Vyhledávací filtr

Veškeré ceny zde uvedené jsou za osobu od nebo za jednotku od na zájezd či noc. Přesnou cenu zjistíte v detailu kalkulace zájezdu.

Chorvatsko

Chorvatsko je pro většinu z nás zemí letních prázdnin, koupání, čistého moře. Kromě hotelů a apartmánů můžete využít naší nabídky a poznat chorvatské ostrovy z paluby plachetnice nebo se podívat za chorvatskými památkami a krásnou chorvatskou přírodou s některým z poznávacích zájezdů připravených naší cestovní kanceláři.

Po - Pá 9 - 18 hod +420 224 942 149
Zájezd prohlíží klientů
Tento zájezd Doporučujeme
Po - Pá 9 - 18 hod +420 224 942 149
Zájezd prohlíží klientů
Tento zájezd Doporučujeme

Program

1. den
V odpoledních hodinách odjezd z republiky (překročení hranic v cca 18:00 hod.).

2. den
Ráno příjezd do SPLITU. Před naloděním na trajekt individuální prohlídka města. Následuje téměř 3hod. plavba trajektem Jaderským mořem kolem ostrovů Šolta, Brač a Hvar. Vylodění na ostrově Vis, ve stejnojmenném městečku. Odjezd na ubytování do starobylé Komiži, ležící na úpatí nejvyššího vrcholu ostrova, 587 metrů vysoké hory Hum. Ubytování v hotelu přímo na pláži, individuální volno, odpočinek, koupání, večeře.

3. den
Pobyt u moře. Seznámení s podmanivým typicky středomořským městečkem KOMIŽA, benediktinský klášter sv. Mikuláše, úzké uličky lemované tmavohnědými domky ze 17. a 18. stol. semknuté kolem přístavu, přístavu dominuje renesanční pevnost s Rybářským muzeem. Komiža je považována za kolébku rybářství na Jadranu a už v minulých stoletích byli komižští rybáři známí ve všech středomořských přístavech jako vynikající znalci svého řemesla. Odpočineme si v romantických zákoutích na pobřežní promenádě. Milovníkům ryb a zvláště humrů, doporučujeme navštívit konobu Jastožera, kde zvládnou připravit tyto lahodné klepetáče naprosto bezchybně. Jde o jedinečnou restauraci, kde se můžete najíst rovnou nad vodou.

4. den
Fakultativní lodní výlet na nejvzdálenější chorvatský osídlený ostrov BIŠEVO, všudypřítomná rozmarýna a především fantastická MODRÁ JESKYNĚ, od r. 1951 chráněna jako geomorfologická památka přírody. Její krásy předčí i světoznámou jeskyni na ostrově Capri, vzácný příklad přírodní krásy. Jeskyně je dlouhá 31 m a široká okolo 18 m. Skalním otvorem v moři do jeskyně proniká sluneční světlo a díky lomu světla vzniká nádherná hra barev (od modrošedé až po stříbřitou).

5. den
Pobyt u moře, individuální volno.

6. den
Výlet do TITOVY JESKYNĚ (Titova špilja) v hoře Hum, z níž Tito koordinoval vojenské a diplomatické kroky. Navštívíme prastaré městečko VIS se zbytky řeckého hřbitova, římských lázní, pobřežní promenáda od Luky do Kuta s letními sídly a paláci např. Česká vila, kaštel, archeologické muzeum.

7. den
Pobyt u moře, individuální volno, bohaté možnosti fakultativních výletů – ostrůvek RAVNIK, krásné zátoky na jižním pobřeží – přírodní památka STINIVA, pláž Srebrena, zátoka Stončica, potápěčská centra.

8. den
Panoramatická jízda ostrovem, na jehož svazích se pěstují známá vína Vugava a Plavac. Říká se, že první vinnou révu v Dalmácii zasadili staří Řekové a že byla zasazena právě na Višském poli. Již antický spisovatel Agatarhides hovořil, že víno z Visu je ve srovnání s jinými lepší. Ochutnávka místních specialit - likérů, vín a tradičních pokrmů na zdejší usedlosti. Překrásné přírodní scenérie, malebné zátoky, jeskyně, pláže, koupání.

9. den
Dopoledne odjezd na trajekt, plavba do Splitu a odjezd do ČR.

10. den
Návrat v ranních hodinách (Brno cca 05:00 hod).

Cena zahrnuje

 • dopravu lux. klim. busem, 
 • trajekt Split – Vis – Split, 
 • 7x ubytování v hotelu - 2lůžk.pokoje s klim. a příslušenstvím, 
 • 7x polopenzi (snídaně formou bufetu, večeře výběr z menu + salátový bufet), 
 • pobytovou taxu, 
 • služby českého průvodce, 
 • zákonné pojištění ve znění zákona č. 159/99 Sb.

Cena nezahrnuje

 • cestovní pojištění vč. storna zájezdu, 
 • vstupné, fakultativní výlety, ochutnávky, 
 • příplatek 1lůžk. pokoj: 5100 Kč (na vyžádání),
 • příplatek pokoj s balkonem na mořskou stranu: 950 Kč/os. (na vyžádání), 
 • příplatek pokoj s balkonem na park: 550 Kč/os. (na vyžádání)
Po - Pá 9 - 18 hod +420 224 942 149
Zájezd prohlíží klientů
Tento zájezd Doporučujeme
Po - Pá 9 - 18 hod +420 224 942 149
Zájezd prohlíží klientů
Tento zájezd Doporučujeme