Itálie - APULIE A BASILICATA | Dovolená MagicBoxes 2021

Po - Pá 9 - 18 hod +420 224 942 149

APULIE A BASILICATA

Itálie

Zájezd zakoupilo klientů
9 fotografií
6.9. - 13.9.2021
7 nocí / 8 dní
Snídaně
Letecky
osoba od / zájezd 22 790
Jiný termín
Popis Termíny Destinace Program Hodnocení

Popis

Obecný popis

Tam i zpět letecky z Vídně a z Prahy

Ubytování na jednom místě v hotelovém rezortu s bazénem přímo u pláže.

Bari - Alberobello - Locorotondo - Ostuni - Castel del Monte - Matera - Murgia - Lecce - Otranto - Brindisi - Bari

Po - Pá 9 - 18 hod +420 224 942 149
Zájezd prohlíží klientů
Zájezd zakoupilo klientů
Tento zájezd Doporučujeme

Program

Po - Pá 9 - 18 hod +420 224 942 149
Zájezd prohlíží klientů
Zájezd zakoupilo klientů
Tento zájezd Doporučujeme

Vyhledávací filtr

Veškeré ceny zde uvedené jsou za osobu od nebo za jednotku od na zájezd či noc. Přesnou cenu zjistíte v detailu kalkulace zájezdu.

Itálie

Itálie - slunce, moře, víno, památky

Itálie patří mezi nejnavštěvovanější evropské země, kam každý rok míří na dovolenou tisíce turistů. Itálie nabízí nepřeberné možnosti, jak strávit dovolenou. Turisty lákají historická města, ve kterých mohou obdivovat mnoho kulturních památek. Milovníkům odpočinku u moře Itálie nabízí nádherné písečné pláže, na kterých mohou strávit báječnou dovolenou.
Všem svým návštěvníkům Itálie poskytuje kromě poznání a odpočinku také komfortní ubytování včetně kulinářských zážitků. Kdo raději volí odpočinek v přírodě, tomu Itálie nabízí například možnost aktivní dovolené v horách nebo odpočinek na nekonečných, písčitých plážích u moře.
Po - Pá 9 - 18 hod +420 224 942 149
Zájezd prohlíží klientů
Zájezd zakoupilo klientů
Tento zájezd Doporučujeme
Po - Pá 9 - 18 hod +420 224 942 149
Zájezd prohlíží klientů
Zájezd zakoupilo klientů
Tento zájezd Doporučujeme

Program

1. den

Odlet z Prahy a Vídně do Bari po příletu přejezd do hlavního města Apulie. Procházka starým městem Bari Vecchia v blízkosti přístavu kdysi považovaného za bránu do Evropy. Navštívíme apulsko-románskou katedrálu San Sabino, románskou baziliku sv. Mikuláše, vyhledávané místo poutníků, neboť v její kryptě jsou uloženy ostatky sv. Mikuláše. Projdeme se kolem normansko-štaufské pevnosti i po nábřeží Lungomare, které patří k nejdelším v Itálii a vybízí k romantickým procházkám se spoustou pěkných výhledů. V moderní části města najdeme především rušné bulváry plné obchodů, restaurací i budovu radnice a divadlo Petruzzelli, které se řadí k těm největším divadlům v Evropě. Odjezd na ubytování.

2. den
Po snídani odjezd na výlet do jedněch z nejkrásnějších a nejzajímavějších měst v Itálii. Navštívíme Alberobello, pohádkové město plné bílých kruhových domků s kamennými střechami, nazývaných trulli. Nachází se jich zde asi 1400 a uličky mezi nimi jsou neustále plné života a turistů, kteří obdivují tento skvost zapsaný na seznam Unesco. Některé z těchto domečků jsou stále obydlené, ale většina se proměnila na malá muzea či prodejny suvenýrů, takže se určitě nezapomeneme podívat i dovnitř. Město je skutečnou raritou a jeho přitažlivost zvyšuje i skutečnost, že leží v půvabném kraji plném vína a oliv. Po prohlídce budeme pokračovat do města Locorotondo, které se vypíná nad okolní zelenou krajinou plnou olivovníků. Po rušném Alberobellu zde oceníme malebná zákoutí a klidná posezení, k nimž jistě přispěje i místní vynikající bílé víno. Posledním cílem tohoto dne bude Ostuni, kterému se přezdívá Bílé město. Už z dálky nás oslní bílá barva místních domů vystavěných jeden vedle druhého na kopci, kterému dominuje pozdně gotická katedrála. Staré město s pevností, kulatými věžemi městskými branami vypadá jako za dávných časů. Večer návrat na ubytování.

3. den

Po snídani odjedeme na prohlídku jedné z nejzajímavějších památek Unesco v Itálii, Castel del Monte. Stojí na lesnatém vršku v nadmořské výšce 540 metrů a pochází ze 13. stol., kdy ho nechal postavit sám císař Fridrich II. Štaufský. Stavba má zvláštní půdorys a experti se dodnes nemohou shodnout, k čemu osmihranná budova sloužila. Záhadu funkce Castelu del Monte umocňuje i fakt, že nemá vůbec žádné obranné prvky, takže zde nenajdeme padací most, hradby, střílny ani stáje pro koně strážců hradu. Ovšem o symbolice hradu nemůže být pochybností, jelikož osmihranný půdorys, osm místností v každém patře a osmihranné nádvoří má jasný význam. Číslo osm totiž vyjadřuje zmrtvýchvstání a věčný život. Z toho důvodu mají i křtitelnice v kostele osmihrannou formu. Číslovka osm je zde doslova na každém kroku. Odpoledne návrat na ubytování.

4. den

Po snídani odjedeme do kraje Basilicata do oblasti národního parku Murgia. Zde navštívíme jedno z nejpodivuhodnějších měst Itálie - Matera. Ještě před pár desetiletími bylo ostudou Itálie, neboť zde lidé žili v jeskyních vytesaných přímo ve městě. Dnes je Matera chloubou jižní Itálie a v roce 2019 byla vybrána jako evropské město kultury. Právě městská část Sassi di Matera plná jeskyní je vyhledávanou raritou. Celé město působí jako labyrint z kamenných domů, schodišť a úzkých uliček. Historie města sahá až do paleolitu a je tedy jedním z nejstarších měst na světě. Své domy si tu místní obyvatelé tesali přímo do skály z vápencového tufu, zdvihajícího se nad kaňonem řeky Graviny a postupem času se do skály tesaly nejen domy, ale i kostely. Od roku 1993 je část města Sassi di Matera součástí světového dědictví UNESCO. V okolí se nacházejí nejvýznamnější místa pobytu jeskynního člověka v oblasti Středomoří. Večer návrat na ubytování.

5. den

Dnes se vydáme na pomyslný podpatek italské boty - Salentský poloostrov a navštívíme město Lecce, barokní Florencie. Bylo založeno Řeky ve 3. stol., na náměstí Piazza Sant´Oronzo se dochoval římský amfiteátr s kapacitou 25 000 míst, ale největší vliv na architektonickou podobu města měli Španělé v 17. stol. Budovy v barokním slohu zdobené okrasnými prvky z místního vápence si získaly označení lecceské baroko. Obdivovat budeme i Chrám sv. kříže s bohatě zdobeným průčelím, kostel Duomo Santa Maria dell´Assunta,  z počátku 12. stol. s vysokou zužující se zvonicí, barokní biskupský palác Palazzo Vescovile se skvostnou lodžií nebo se procházet úzkými kamennými uličkami plnými různých obchůdků. Odpoledne přejedeme do nejvýchodnějšího města celé Itálie - Otranto. Města se slavnou historií, památkami, přístavem, ze kterého se vyplouvalo na křižácké výpravy i za obchodem do Byzantské říše, ale i s krásnými plážemi, příjemnými restauracemi a obchůdky. Chloubou města je ale největší podlahová mozaika v Evropě nacházející se ve zdejší bazilice zobrazující biblické i mytické příběhy. Na náměstí Piazza del Popolo najdeme unikátní byzantský chrám z 10.-11. stol. Dominantou města je mohutný Aragonský hrad, z jehož hradeb jsou nádherné výhledy. Večer návrat na ubytování.

6. den
Celodenní volno, odpočinek, koupání.

7. den
Po snídani odjedeme na prohlídku města Brindisi - návštěva historického centra obklopeného dvěma dlouhými zálivy, procházka centra se spoustou zajímavých staveb - románská katedrála z 11.-12. stol., náměstí s fontánou, kostel Santa Maria del Casale ze 13. stol. s průčelím z růžového mramoru a nádhernou freskou Posledního soudu, starověký římský kamenný sloup označující konec 560 km dlouhé původní cesty Via Appia začínající v Římě, je vztyčený na půvabném schodišti nad přístavem aj. Odpoledne návrat na ubytování.

8. den
Ráno transfer na letiště a odlet zpět do Vídně / Prahy.

Cena zahrnuje

 

 • leteckou přepravu tam a zpět
 • letištní taxy a odbavení s příručním zavazadlem
 • transfer letiště - hotel - letiště
 • 7x ubytování ve 3* hotelu
 • 7x snídaně
 • výlety dle programu
 • průvodcovské služby
 • zákonné pojištění ve znění zákona č. 159/1999 Sb.

 

Cena nezahrnuje

 • pobytovou taxu cca 1,5 EUR/os./noc
 • místní dopravu
 • vstupy cca 90 EUR
Po - Pá 9 - 18 hod +420 224 942 149
Zájezd prohlíží klientů
Zájezd zakoupilo klientů
Tento zájezd Doporučujeme
Po - Pá 9 - 18 hod +420 224 942 149
Zájezd prohlíží klientů
Zájezd zakoupilo klientů
Tento zájezd Doporučujeme