Itálie - ISCHIA – SMARAGDOVÝ OSTROV | Dovolená IDEAL-TOUR PRAHA 2023

Po - Pá 9 - 18 hod +420 224 942 149

ISCHIA – SMARAGDOVÝ OSTROV

Itálie

3 fotografií
22.9. - 29.9.2023
7 nocí / 8 dní
Polopenze
Letecky
osoba od / zájezd 20 590
Jiný termín
Popis Termíny Destinace Program Hodnocení

Popis

Obecný popis

Zelený ostrov, ostrov zdraví, zahrada Evropy – to všechno jsou názvy pro Ischii, malý hornatý italský ostrov v Neapolském zálivu, který oplývá největší koncentrací termálních vod v Evropě. Ostrov si oblíbili již staří Římané, ale i malíř a sochař Michelangelo, slavný vojevůdce Garibaldi, admirál Nelson, norský dramatik Henrik Ibsen, dánský pohádkář Christian Andersen či hollywoodská hvězda Liz Taylorová. Objevte s námi kouzlo ostrova, vykoupeme se na krásných plážích, ale především budeme relaxovat v místních termálních vodách.

Ischia - Lacco Ameno - Casamicciola Terme - Ischia Porto - Serrara Fontana - Ciglio - Sant Angelo - Nitrodi - Sorgeto

Ubytování

Oblíbený a ubytovanými hosty ceněný hotel *** Villa Melodie. Hotel nabízí vnitřní a venkovní bazén, restauraci, zahradu a pokoje zařízené v tradičním stylu. Je vzdálen 2,5 km od samotného centra Foria. Všechny pokoje mají satelitní TV, trezor, vlastní koupelnu s toaletními potřebami zdarma a fénem, některé z nich balkon nebo výhled do zahrady. Ve společných prostorách je zdarma dostupné Wi-Fi.
Hotel disponuje výbornou polohou. Leží jak v blízkosti pláží, termálních parků, tak i přírodních zajímavostí Ischie.
Známá pláž Cava dell´Isola 350 m, pláž Citara 500 m, termální park Poseidonovy zahrady 900 m, zátoka Sorgeto s vyvěrajícími horkými prameny 3 km.
Hotel neakceptuje děti do 12 let.
CK si vyhrazuje právo změnit místo ubytování dle Všeobecných smluvních podmínek.

Stravování

Polopenze, ostatní strava je řešena z vlastních zdrojů a prostředků.

Doplňující informace

ORIENTAČNÍ CENY VSTUPŮ (z r. 2022) – ceny v EUR (€)
Termální park Tropical + transfer cca 25-30 € *
Termální park Poseidonovy zahrady 40 €, vratná záloha na náramek 5 € *
MHD 2 € - 1 jízda 90 min, 6 € – celodenní / 10 € – dvou denní
Vstupy do botanických zahrad:
La Mortella - celodenní vstup, otevřeno út,čt,so,ne, prohlídka cca 3 hodiny 12 €
Ravino - celodenní vstup, otevřeno po,st,pá,so, prohlídka cca 1-1,5 hodiny 10 €
Ostatní případné vstupy:
Aragonský hrad 12 € dospělý, studenti 10 €, děti 6 €
Termální park Negombo cca 40 € *
Individuální výlet - ostrov Capri 90 €
Individuální výlet - Neapol a Pompeje cca 75 €
Individuální lodní výlet - Procida cca 35 €
Celodenní lodní výlet kolem ostrova Ischia - cca 70 €
Půjčovny:
Půjčení auta (1 den) od 30 € + cca 6 € pojištění (den)
Půjčení motorky (pro 2 osoby) od 25 € + cca 6 € pojištění (den)
* ve všech termálních koupalištích je nutnost nosit koupací čepici!

DOPORUČENÉ KAPESNÉ
Doporučujeme na vstupy cca 100 €, není podmínkou všechny objekty navštívit. Další kapesné dle vlastního uvážení.

Po - Pá 9 - 18 hod +420 224 942 149
Zájezd prohlíží klientů
Tento zájezd Doporučujeme

Program

Po - Pá 9 - 18 hod +420 224 942 149
Zájezd prohlíží klientů
Tento zájezd Doporučujeme

Vyhledávací filtr

Veškeré ceny zde uvedené jsou za osobu od nebo za jednotku od na zájezd či noc. Přesnou cenu zjistíte v detailu kalkulace zájezdu.

Itálie

Itálie - slunce, moře, víno, památky

Itálie patří mezi nejnavštěvovanější evropské země, kam každý rok míří na dovolenou tisíce turistů. Itálie nabízí nepřeberné možnosti, jak strávit dovolenou. Turisty lákají historická města, ve kterých mohou obdivovat mnoho kulturních památek. Milovníkům odpočinku u moře Itálie nabízí nádherné písečné pláže, na kterých mohou strávit báječnou dovolenou.
Všem svým návštěvníkům Itálie poskytuje kromě poznání a odpočinku také komfortní ubytování včetně kulinářských zážitků. Kdo raději volí odpočinek v přírodě, tomu Itálie nabízí například možnost aktivní dovolené v horách nebo odpočinek na nekonečných, písčitých plážích u moře.
Po - Pá 9 - 18 hod +420 224 942 149
Zájezd prohlíží klientů
Tento zájezd Doporučujeme
Po - Pá 9 - 18 hod +420 224 942 149
Zájezd prohlíží klientů
Tento zájezd Doporučujeme

Program

1. den
Odlet z Prahy do Neapole. Transfer z letiště vč. přejezdu trajektem na termální ostrov ISCHIA (cca 1 hod.) do hotelu, ubytování, relaxace u termálního bazénu, večeře.

2. den
Odpočinkový den, relaxace v termálních bazénech u hotelu nebo koupání v moři. Doporučujeme návštěvu největšího termálního parku na ostrově – POSEIDONOVY ZAHRADY v romantické zátoce Baia di Citara v oáze oleandrů, ibišků a agáve, komplex s více než 20 bazény o teplotách od 28 do 40 °C, přírodní skalní sauna, Kneipp. lázně (celodenní vstupné cca 40 €), v blízkosti pláž CITARA.

3. den
Pobyt u moře, relaxace v termálních bazénech. Doporučujeme navštívit pláže SANT ANGELA nebo vyhlášený termální PARK TROPICAL či AFRODITE APOLLON (cca 25-35 €), kam jezdí místní doprava. Další možností je jedinečná ZÁTOKA SORGETO, kde vyvěrají horké termální prameny přímo z moře, přírodní „bazény“, horké prameny, které až 90 °C "jehličkami“ atakují naše těla jako čínská akupunktura.

4. den
Dopolední výlet za poznáním ostrova, zastavíme se na těch nejkrásnějších místech a vyhlídkách. Během jednotlivých zastávek uvidíte mj. IL FUNGO – ztuhlou lávovou vyvřelinu ve tvaru houby v městečku LACCO AMENO, nejmenší obec na ostrově s dějinami sahajícími až do starověku, ochutnáme místní likéry (zdarma), zvláště vyhlášené limoncello. Z panoramatického místa nad ISCHIA PORTO uvidíte majestátní ARAGONSKÝ HRAD a v nejvýše položené vesnici FONTANA si budete moci vychutnat výborné cappuccino nebo rajčatovou bruschettu a zažijeme jedinečnou atmosféru této ospalé vesničky pod vrcholem MONTE EPOMEO. Pokud čas dovolí, prohlédneme si též kostelíček ze zeleného tufu. Na závěr výletu nás čeká cca hodinová zastávka s procházkou malebnými uličkami pitoreskního SANT´ANGELA, které uchvacuje jedinečnou atmosférou původně rybářského městečka.

5. den
Pobyt u moře, relaxace v termálních bazénech. Další variantou je fakultativní odpolední lodní výlet na ostrov citrónů a námořníků - PROCIDA. Místo, kde se ve středověkém centru přístavu Coricella zastavil čas. Různobarevné domky naskládané jak krabičky od sirek, uzounké uličky se starými kostely a středověkou pevností na skále Terra Murata (cena cca 35 Eur) nebo celodenní lodní výlet na ostrov CAPRI (cena cca 90 Eur).

6. den
Pobyt u moře, relaxace v termálních bazénech. Další variantou možného polodenního fakult. výletu je návštěva majestátního ARAGONSKÉHO HRADU založeného Řeky v roce 474 př. n. l tyčí se na skalním výběžku, který od nepaměti chránil vstup do strategicky významného Neapolského zálivu. Čeká na vás místo plné historie, kapliček, kostelíčků, klášterů a zahrad. Otevřou se vám úchvatné výhledy jak na Ischii, tak celý Neapolský záliv (cena cca 25 Eur + vstup na hrad 10€) nebo celodenní lodní výlet kolem ostrova Ischia na soukromé lodi. Zastávky v zátokách, celodenní lenošení a opalování na lodi, koupání v moři přímo z paluby, možnosti šnorchlování. Po celý den občerstvení, voda a neomezená konzumace vína, v ceně zahrnutý také oběd na bázi darů moře (po domluvě možnost i oběd bez mořských plodů). Cena výletu cca 70 Eur. Těm z vás kdo upřednostní individuální poznávaní nabízíme další z krásných termálních parků NEGOMBO (2 osoby = cca 80 € celodenní vstup) nebo prohlídku botanické zahrady Ravino cca 10 €.

7. den
Pobyt u moře, relaxace v termálních bazénech. Pro ty, kdo nechtějí relaxovat, nabízíme trekking formou fakult. výletu do NEAPOLE a POMPEJÍ, archeologické vykopávky římského města zničeného erupcí Vesuvu v roce 79 n.l. ( cena cca 75 € + vstupy) nebo navštívit botanickou zahradu La Mortella cca 12€.

8. den
Transfer do přístavu a na letiště do Neapole, odlet do Prahy.

Cena zahrnuje

 • 7 ubytování v hotelu 3* - 2lůžk. pokoje s příslušenstvím,
 • 7 snídaní formou bufetu,
 • 7 večeří - menu výběrem - 3 chody,
 • leteckou dopravu Praha – Neapol – Praha vč. 1 kabinového příručního zavazadla, zavazadlo do cca 20 kg dle podmínek let. společnosti,
 • letištní taxy,
 • transfer z/na letiště,
 • trajekt na Ischii a zpět,
 • výlet - okruh ostrovem 3. den pobytu,
 • služby českého delegáta na Ischii,
 • zákonné pojištění ve znění zákona č. 159/99 Sb.

Cena nezahrnuje

 • komplexní cestovní pojištění, vč. storna zájezdu,
 • vstupné,
 • pobytovou taxu cca 1,5 – 2 € os./noc (platba na místě)
 • dále místní fakult. výlety dle aktuální nabídky – přihlášení a platba na místě u delegátky
Pokud upřednostňujete individuální poznávání místo fakult. výletů, doporučujeme zakoupení celotýdenní jízdenky na místí autobus cca 15 Eur. Busem se dostanete na pláže po celém ostrově, do termálních parků, do měst. Kolem celého ostrova pak jezdí busy s označením CD a CS. Mají interval po 15 a 30 minutách, takže si můžete kdekoliv na zastávkách vystoupit a pak zase nastoupit.
Po - Pá 9 - 18 hod +420 224 942 149
Zájezd prohlíží klientů
Tento zájezd Doporučujeme
Po - Pá 9 - 18 hod +420 224 942 149
Zájezd prohlíží klientů
Tento zájezd Doporučujeme