Itálie - ŘÍM VATIKÁN FLORENCIE BENÁTKY | Dovolená IDEAL-TOUR PRAHA 2024

Po - Čt 8:30 - 17 hod, Pá 8:30 - 16 hod +420 224 942 149

ŘÍM VATIKÁN FLORENCIE BENÁTKY

Itálie

19 fotografií
17.9. - 22.9.2024
5 nocí / 6 dní
Snídaně
Autokarem
osoba od / zájezd 9 490
Jiný termín
Popis Termíny Destinace Program Hodnocení

Popis

Obecný popis

Florencie • Řím • Vatikán • Neapol • Pompeje • Benátky

Ubytování

Ubytování je zajištěno ve Fiuggi, v hotelu **/ *** ve 2lůžkových pokojích s vlastním příslušenstvím. Možno zajistit ubytování 3.osoby na přistýlce.

Stravování

Snídaně,
za příplatek večeře

Povinné poplatky na místě

místní lodní doprava v Benátkách (cca 21 €) případná MHD v Římě (cca 3 €) vlak do centra Florencie a zpět (cca 15 €) pobytová taxa v hotelu (cca 2 €)

Dne 16.1.2024 byl zaveden poplatek za vstup do Benátek ve výši 5 €/os - platba na místě. Poplatek se platí za přesně určené dny, momentálně se vztahuje z termínů našich zájezdů na 26.5. a 7.7.2024. Od poplatku jsou osvobozeny děti do 13,99 roků a osoby s průkazem ZTP. Platbu a rezervaci provedeme hromadně předem, pokud byste o vstup do Benátek neměli zájem, dejte vědět.

Doprava

AUTOKAREM
Nástupní a svozová místa v ČR:
Brno, Praha, Jihlava, Velké Meziříčí, Velká Bíteš, Břeclav, Bratislava, Zlín, Kroměříž, Olomouc, Přerov, Prostějov, Vyškov.

Po - Čt 8:30 - 17 hod, Pá 8:30 - 16 hod +420 224 942 149
Zájezd prohlíží klientů
Tento zájezd Doporučujeme

Program

Po - Čt 8:30 - 17 hod, Pá 8:30 - 16 hod +420 224 942 149
Zájezd prohlíží klientů
Tento zájezd Doporučujeme

Vyhledávací filtr

Veškeré ceny zde uvedené jsou za osobu od nebo za jednotku od na zájezd či noc. Přesnou cenu zjistíte v detailu kalkulace zájezdu.

Itálie

Itálie - slunce, moře, víno, památky

Itálie patří mezi nejnavštěvovanější evropské země, kam každý rok míří na dovolenou tisíce turistů. Itálie nabízí nepřeberné možnosti, jak strávit dovolenou. Turisty lákají historická města, ve kterých mohou obdivovat mnoho kulturních památek. Milovníkům odpočinku u moře Itálie nabízí nádherné písečné pláže, na kterých mohou strávit báječnou dovolenou.
Všem svým návštěvníkům Itálie poskytuje kromě poznání a odpočinku také komfortní ubytování včetně kulinářských zážitků. Kdo raději volí odpočinek v přírodě, tomu Itálie nabízí například možnost aktivní dovolené v horách nebo odpočinek na nekonečných, písčitých plážích u moře.
Po - Čt 8:30 - 17 hod, Pá 8:30 - 16 hod +420 224 942 149
Zájezd prohlíží klientů
Tento zájezd Doporučujeme
Po - Čt 8:30 - 17 hod, Pá 8:30 - 16 hod +420 224 942 149
Zájezd prohlíží klientů
Tento zájezd Doporučujeme

Program

1. den
Odjezd z ČR v odpoledních hodinách. Cesta přes noc do Itálie.

2. den
Příjezd do Florencie, návštěva metropole Toskánska, kolébky renesančního umění. Pěší procházka přes Ponte Vecchio - slavný most zlatníků , ke Starému paláci na centrálním náměstí Signoria, radnici připomínající hrad s 94m vysokou věží. Náměstí je ozdobeno i sochou Davida a Neptunovou fontánou. Dále pokračování k Dómu S. Maria del Fiore a baptisteriu – jedinečným stavbám obkládaným mnohobarevným mramorem. Individuálně možnost prohlídky slavné galerie Uffizi se sbírkami rodu Medici (doporučujeme rezervaci vstupu). Odpoledne odjezd z Florencie a večer příjezd do Fiuggi, lázeňského městečka jižně od Říma, ubytování.

3. den
Po snídani návštěva nejmenšího svrchovaného státu - Vatikánu - prohlídka Vatikánských muzeí- největších muzeí na světě, Sixtinské kaple s Michelangelovým Posledním soudem a dalších sálů věnovaných významným italským malířům. Dále prohlídka náměstí sv. Petra s obrovskými kolonádami z 284 dórských sloupů zdobenými 140 sochami svatých, egyptským obeliskem dovezeným do Říma Caligulou a zejména s největším křesťanským kostelem na světě, bazilikou Sv. Petra. Tento kostel byl založen ve 4. stol. na místě hrobu apoštola Petra a na jeho výzdobě se postupně podíleli umělci jako Bramante, Raffael, Michelangelo a další. Možnost výstupu na kupoli baziliky s krásnými výhledy na město. Odpoledne návštěva Andělského hradu, který je možno obdivovat z Andělského mostu na řece Tibeře a v němž je dnes muzeum obrazů i zbraní. Z horní terasy hradu je krásný pohled na Řím i na Vatikán. Návrat na ubytování do Fiuggi.

4. den
Po snídani odjezd do Neapole - původně řecké osady, dnes metropole Kampánie, sídla univerzity a arcibiskupa. Dopoledne prohlídka města: Castel Nuovo s mohutnými kruhovými věžemi a vítězným obloukem, dále někdejší rezidence neapolských králů - Palazzo Reale, divadlo San Carlo, jedno z největších evropských divadel, Galleria Umberto I., chrám San Francesco di Paola, via Toledo a další zajímavosti. Odpoledne návštěva Pompejí - vykopávek antického města na úpatí Vesuvu, ve kterém se pod nánosem sopečného popela zachovala naprosto unikátní podoba prostředí i života obyvatel před téměř 2000 lety, prohlídka s místním průvodcem. Návrat na ubytování do Fiuggi.

5. den
Po snídani odjezd do Říma, pokračování pěší prohlídky po Posvátné cestě (Via Sacra), odkud byla kdysi ovládána celá Říše římská: Koloseum – nejkrásnější a největší dochovaná stavba antického Říma, Forum Romanum s pozůstatky budov, chrámů i dalších objektů patřících neodmyslitelně k Římu v 1.-4. stol., Kapitol – náměstí navžené Michelangelem s nádhernými paláci, Pantheon – nejlépe zachovaná stavba z dob římské antiky považovaná za vrcholné dílo římského stavitelství, večerní procházka: Fontana di Trevi - největší vodní varhany Říma, Palazzo Quirinale, Španělské schody, Piazza di Popolo. V pozdních večerních hodinách odjezd z Říma. Přes noc cesta do Benátek.

6. den
Brzy ráno příjezd do Benátek. Přejezd lodí na náměstí sv. Marka a půldenní prohlídka Benátek, pohádkového města na laguně, odděleného od moře řadou písečných lavic. Sto osmnáct ostrovů, čtyři sta mostů a sto sedmdesát kanálů, to jsou Benátky. Centrem města je nám. Sv. Marka, kde je možno obdivovat basiliku Sv. Marka s nádhernou gotickou fasádou zdobenou barvenými mozaikami, Dóžecí palác – symbol slávy a moci Benátek s krásným podloubím ve stylu benátské gotiky, vyjet výtahem na zvonici s nádhernou vyhlídkou na celé město nebo si posedět pod četnými arkádami obklopujícími celé náměstí. Dále procházka nejkrásnějšími benátskými uličkami s nesčetnými paláci, kostely, mosty a náměstíčky až ke slavnému mostu Ponte Rialto. Okolo poledne návrat lodí na parkoviště a odjezd do ČR, po půlnoci návrat do Brna (předpokládaný příjezd 01:30 hod.) a dalších odjezdových míst.

Cena zahrnuje

 • 3 ubytování v hotelu **/***,
 • 3 snídaně,
 • dopravu luxusním autokarem,
 • služby místního průvodce v Pompejích,
 • služby českého průvodce,
 • zákonné pojištění ve znění zákona č. 159/99 Sb.
 • Cena nezahrnuje

 • cestovní pojištění včetně storna zájezdu,
 • 3 večeře  750 Kč,
 • Galerie Uffizi - dospělý 800 Kč, 18-25 let 400 Kč, do 18 let 150 Kč - nutná rezervace v CK při objednání zájezdu,
 • místní lodní dopravu v Benátkách cca 21 EUR,
 • MHD v Římě cca 3 EUR,
 • vlak do centra Florencie a zpět cca 15 EUR,
 • pobytovou taxu v hotelu cca 2 EUR,
 • Pompeje sluchátka pro náslech výkladu cca 2,50 EUR,
 • předpokládaná částka na další vstupy cca 90 EUR,
 • fakultativní služby, místní doprava vč. lodní,
 • a vše ostatní, co není uvedeno v odstavci „Cena zahrnuje".
 • Po - Čt 8:30 - 17 hod, Pá 8:30 - 16 hod +420 224 942 149
  Zájezd prohlíží klientů
  Tento zájezd Doporučujeme
  Po - Čt 8:30 - 17 hod, Pá 8:30 - 16 hod +420 224 942 149
  Zájezd prohlíží klientů
  Tento zájezd Doporučujeme