Itálie - VINICE, PALMY A JEZERA POD HORSKÝMI ŠTÍTY | Dovolená IDEAL-TOUR PRAHA 2022

Po - Pá 9 - 18 hod +420 224 942 149

VINICE, PALMY A JEZERA POD HORSKÝMI ŠTÍTY

Itálie

Zájezd zakoupilo klientů
First
Minute
12 fotografií
Zvolený termín již bohužel nemá volné kapacity. Prosím zvolte jiný termín.
21.6. - 26.6.2022
5 nocí / 6 dní
Snídaně
Autokarem
21. června 2022 (út) Itálie 00:00 00:00

Časy odjezdů jsou uvedeny v lokálním čase, jsou pouze orientační a budou upřesněny před Vaším odjezdem.

Nástupní stanice

Praha

Výstupní stanice

Itálie
26. června 2022 (ne) Itálie 00:00 00:00

Časy odjezdů jsou uvedeny v lokálním čase, jsou pouze orientační a budou upřesněny před Vaším odjezdem.

Nástupní stanice

Itálie

Výstupní stanice

Praha
osoba od / zájezd 14 590
Jiný termín
Vyprodaný
Popis Termíny Destinace Program Hodnocení

Popis

Obecný popis

Za vínem a poznáním do tří zemí!

VADUZ • COMO • LAGO DI COMO • BELLAGIO • DOMASO • LAGO MAGGIORE • LOCARNO • ASCONA • VAL VERZASCO • LAVERTEZZO • VOGORNO • LUGANO • ALPROSE • BELLINZONA (UNESCO)

Ubytování

Ubytování je zajištěno v hotelu 3* ve dvoulůžkových pokojích s vlastním příslušenstvím

Stravování

snídaně a 2 večeře

návštěva vinařství s ochutnávkou ve Švýcarsku s občerstvením

návštěva vinařství s ochutnávkou vín v Itálii s rozšířeným občerstvením


Povinné poplatky na místě

Pobytová taxa

Po - Pá 9 - 18 hod +420 224 942 149
Zájezd prohlíží klientů
Zájezd zakoupilo klientů
Tento zájezd Doporučujeme

Program

Po - Pá 9 - 18 hod +420 224 942 149
Zájezd prohlíží klientů
Zájezd zakoupilo klientů
Tento zájezd Doporučujeme

Vyhledávací filtr

Veškeré ceny zde uvedené jsou za osobu od nebo za jednotku od na zájezd či noc. Přesnou cenu zjistíte v detailu kalkulace zájezdu.

Itálie

Itálie - slunce, moře, víno, památky

Itálie patří mezi nejnavštěvovanější evropské země, kam každý rok míří na dovolenou tisíce turistů. Itálie nabízí nepřeberné možnosti, jak strávit dovolenou. Turisty lákají historická města, ve kterých mohou obdivovat mnoho kulturních památek. Milovníkům odpočinku u moře Itálie nabízí nádherné písečné pláže, na kterých mohou strávit báječnou dovolenou.
Všem svým návštěvníkům Itálie poskytuje kromě poznání a odpočinku také komfortní ubytování včetně kulinářských zážitků. Kdo raději volí odpočinek v přírodě, tomu Itálie nabízí například možnost aktivní dovolené v horách nebo odpočinek na nekonečných, písčitých plážích u moře.
Po - Pá 9 - 18 hod +420 224 942 149
Zájezd prohlíží klientů
Zájezd zakoupilo klientů
Tento zájezd Doporučujeme
Po - Pá 9 - 18 hod +420 224 942 149
Zájezd prohlíží klientů
Zájezd zakoupilo klientů
Tento zájezd Doporučujeme

Program

1. den

Z Brna (05:15), Prahy (08:15) a Plzně (09:40) odjedeme v brzkých ranních hodinách. Po průjezdu Německem a Rakouskem se již budeme moci kochat výhledy na okolní malebnou krajinu. Cestou se zastavíme v hlavním městě Lichtenštejnského knížectví – Vaduzu, jemuž dnes dominuje hradní sídlo panovníka zbudované již ve 13. století. V pozdních večerních hodinách přijedeme na naše ubytování v nádherné oblasti u italského fjordovitého jezera Lago di Como, jehož scenérie hor a rozeklaných úbočí zahalených do tajuplného ticha přitahuje turisty již po staletí. Ubytujeme se v oblasti Como, jehož prostředí okouzlilo i spisovatele Stendhala, který si tuto oblast oblíbil a několikrát u jezera Como pobýval.

2. den

Po snídani navštívíme město Como, kde v roce 195 př. n. l. Římané založili pevnost Comum. Dnes na témže místě stojí bezmála osmdesátitisícové město. Sídlo, jemuž každopádně na půvabu přidává jezero obklopené zelenými vrchy, ale které toho nabízí k vidění o dost víc. Například muzeum a sochu jednoho významného rodáka – fyzika – právě v Comu se totiž v roce 1745 narodil Alessandro Volta. Po nábřeží dojdeme k nástupní stanici pozemní lanovky. Z nadmořské výšky 198 metrů vyjedeme téměř o půl kilometru výš k obci Brunate. V cílové stanici lanovky je vynikající vyhlídkové místo na část jezera, jehož celková plocha zaujímá 146 km2 a hloubkou se propadá až 410 metrů pod hladinu moře, ale i na celé město Como. Odpoledne nás putování za vynikajícím a velmi limitovaným vínem přivede do oblasti velmi atraktivního švýcarského kantonu Ticino. Navštívíme rodinné vinařství pokračující v tradici obuvnického továrníka a vizionáře Otto Bally. V místě prosáklém historií na půdě bývalého středověkého kláštera, se seznámíme nejen s podmínkami pěstování vinné révy v oblasti Ticino, ale také typická vína jako je Merlot, Sauvignon nebo Chardonnay spolu s místními sýry a prošutem obklopeni vinicemi ochutnáme. Večer návrat do hotelu, večeře.

3. den

Po snídani nás autobus odveze k jezeru Lago di Como, a zavítáme k vile Carlotta v Tremezzu. Tento elegantní letohrádek z 18. století stojí uprostřed překrásných zahrad s bujnou vegetací, kde na jaře rozkvétají rododendrony, kamélie a azalky. Pyšní se prvotřídní polohou s úchvatnýcm výhledem na jezero. Po prohlídce poplujeme lodí do městečka Bellaggio ležícím na jednom z nejkrásnějších míst u jezera – na severním mysu Punta di Bellagio. Budeme obdivovat krásy jezera Como s neobyčejně pestrou středomořskou vegetací. I nás okouzlí kontrast palem a olivových stromů se štíty alpských masivů. Odpoledne zamíříme do nejsevernější italské vinařské oblasti u jezera Como. Oblast Domaso je atraktivním gurmánským a vinařským místem, kde lahodná vína dozrávají v mírném klimatu na terasovitých vinicích. Na terase s nádherným výhledem na jezero se ponoříme do dávné historie, vůně i chutě těchto vín. Ochutnáme také sýry z místní výroby, prošuto italské rizoto a typický dezert s likérem . Návrat na ubytování.

4. den
Tento den se po snídani vydáme do oblasti jezera Lago Maggiore. Navštívíme Locarno, město oranžovníků a datlových palem se známou dominantou mariánského kostela Madonna del Sasso, jenž od města dělí jen několikaminutová jízda kolejovou lanovkou. Poté přijedeme do umělecké a intelektuální Ascony, kdysi bývalé rybářské vesnice s nábřežím lemovaným kavárnami a restauracemi. Projdeme se kamennou ulicí, v jejíchž starobylých budovách můžeme obdivovat starožitnosti, šperky, módu nebo švýcarské hodinky. Do ticha starobylých vesniček s jednoduchými kamennými domy se ponoříme v izolovaném horském údolí Val Verzasco, které je naprostým protikladem luxusních jezerních měst. V městečku Lavertezzo se projdeme po kamenném mostu, který se klene nad průzračnou smaragdovou vodou. Možnost koupání. Před návratem do hotelu se ještě zastavíme na fotografickou zastávku u přehrady Vogorno, kde filmoval seskok James Bond. Večeře. Nocleh.

5. den
Po snídani si prohlédneme oblast v okolí metropole švýcarské riviéry Lugana, které je malebně obklopeno palmami a horskými štíty. Nejprve se projdeme po jezerní promenádě v Luganu přezdívaném Rio de Janeiro starého kontinentu a prohlédneme si nádherné fresky v kostele Santa Maria degli Angioli. Budeme mít možnost vychutnat si šálek kávy s výhledem na Monte Bré a San Salvatore. Poté nás bude očekávat exkurze ve světoznámé čokoládovně Alprose, kde budeme mít možnost různé druhy čokolád nejen ochutnat, ale také si je výhodně zakoupit. Se Švýcarskem se rozloučíme krátkou zastávkou v hlavním městě kantonu Ticino Bellinzoně, abychom si vyfotografovali tři středověké hrady, které jsou na seznamu UNESCO.

6. den

Do Plzně a Prahy přijedeme v nočních hodinách (cca 03:00), do Brna brzy ráno (cca 06:00).

Cena zahrnuje

  • 4× ubytování
  • 4× snídani
  • 2× večeře
  • 1× návštěvu vinařství s ochutnávkou ve Švýcarsku s občerstvením
  • 1× návštěvu vinařství s ochutnávkou vín v Itálii s občerstvením
  • vstup do muzea čokolády včetně ochutnávky v Alprose
  • doprava autokarem
  • služby českého průvodce
  • zákonné pojištění ve smyslu zákona č. 159/99 Sb.

Cena nezahrnuje

  • předpokládaná částka na vstupy cca 25 € + 15 CHF
Po - Pá 9 - 18 hod +420 224 942 149
Zájezd prohlíží klientů
Zájezd zakoupilo klientů
Tento zájezd Doporučujeme
Po - Pá 9 - 18 hod +420 224 942 149
Zájezd prohlíží klientů
Zájezd zakoupilo klientů
Tento zájezd Doporučujeme