Norsko - NORSKÉ FJORDY A VYHLÍDKY bus | Dovolená IDEAL-TOUR PRAHA 2022

Po - Pá 9 - 18 hod +420 224 942 149

NORSKÉ FJORDY A VYHLÍDKY bus

Norsko

Zájezd zakoupilo klientů
24 fotografií
13.7. - 23.7.2022
10 nocí / 11 dní
Snídaně
Autokarem
osoba od / zájezd 22 690
Jiný termín
Popis Termíny Destinace Program Hodnocení

Popis

Obecný popis

Poznávací zájezd do nejkrásnějších částí Norska. Navštívíme oblast bílých městeček jižního pobřeží, Stavanger - vstupní bránu do oblasti jihozápadních fjordů, norskou ikonu krásný Lysefjord s atraktivní vyhlídkou Preikestolen. Vyjdeme k největšímu ledovci v Evropě Jostedalsbreen, shlédneme nádherné přírodní scenérie největšího norského fjordu Sognefjord. Prohlédneme si Bergen s unikátními hanzovními domy, čtvrť Bryggen, vyjedeme na vyhlídku Fløyen. V druhé části zájezdu nás čekají monumentální soutěsky, městečka, fjordy, vodopády a legendární „Zlatá cesta severu“ vč. vyhlášeného Geirangerfjordu, Dalsnibby, Orlí stezky nebo cesty Trollů.

Hirtshals – Grimstad – maják Lindesnes – Flekkefjord – Egersund–Stavanger – Lysefjord – vyhlídka Preikestolen – Bergen–Voss – Tvindefoss – Sognefjord–Jostedalsbreen–Brigsdalsbreen–Dalsnibba–Geirangerfjord–Orlí stezka– cesta Trollů–stěna Trollů – soutěska Romsdalen - údolí Gudbrandsdalen – Lillehammer–Oslo

Ubytování

4x dvoulůžkové pokoje v hotelu
4x čtyřlůžkové pokoje nebo chatky

Ubytování:

 • Hotel – 2lůžkové pokoje s vlastním příslušenstvím.
 • Hostely – 4lůžkové pokoje, na patře je vždy kuchyňka – možnost vaření, k dispozici místnost s TV, společenská místnost. Příslušenství společné. Za příplatek dvoulůžkové pokoje.
 • Norský kemp – 4lůžkové pokoje nebo vybavené chatky se čtyřmi lůžky. Příslušenství společné.  Za příplatek dvoulůžkové pokoje.


Pozn.:

 • Ve většině ubytování je potřeba při opuštění udělat základní úklid (vynést odpadky, umýt nádobí…) - předem za toto děkujeme.
 • V norských kempech se většinou platí poplatek 5-10 NOK za sprchy. V kempech nádobí bývá, ale raději doporučujeme vzít si základní věci sebou.
 • Nutné mít s sebou ručníky, ložní prádlo v ceně zájezdu.

Stravování

Snídaně

za příplatek večeře

Poznámka

PŘIHLÁŠENÍ JEDNOTLIVCE POUZE NA VYŽÁDÁNÍZa příplatek kombinovaná doprava - let OSLO/PRAHA 8.den zájezdu

Tento zájezd nabízíme také leteckou dopravou

Po - Pá 9 - 18 hod +420 224 942 149
Zájezd prohlíží klientů
Zájezd zakoupilo klientů
Tento zájezd Doporučujeme

Program

Po - Pá 9 - 18 hod +420 224 942 149
Zájezd prohlíží klientů
Zájezd zakoupilo klientů
Tento zájezd Doporučujeme

Vyhledávací filtr

Veškeré ceny zde uvedené jsou za osobu od nebo za jednotku od na zájezd či noc. Přesnou cenu zjistíte v detailu kalkulace zájezdu.

Norsko

Horské masivy, romantické fjordy, vodopády, drsná příroda, to jsou atributy pro které si většina z návštěvníků Norska vybere právě tuto zemi por svou dovolenou.
Krásná příroda společně s velkým množstvím ryb ve fjordech se vedle poznání chtivých návštěvníků lákají také rybáře z celého světa. Po - Pá 9 - 18 hod +420 224 942 149
Zájezd prohlíží klientů
Zájezd zakoupilo klientů
Tento zájezd Doporučujeme
Po - Pá 9 - 18 hod +420 224 942 149
Zájezd prohlíží klientů
Zájezd zakoupilo klientů
Tento zájezd Doporučujeme

Program

1. den
Odjezd z ČR v pozdních večerních hodinách přes Německo do Dánska.

2. den
Cesta Jutským poloostrovem, kolem poledne příjezd do HIRTSHALS, před naloděním na trajekt do Norska krátká prohlídka městečka, ev. návštěva jedinečného akvária Severního moře. V podvečerních hodinách přejezd trajektem do Skandinávie, vylodění v Norsku, ubytování v okolí Kristiansand. (vícelůžkové pokoje, fakultativně dvoulůžkové pokoje)

3. den
Poznávání jižního pobřeží Norska s nespočtem bílých přístavních městeček s barevnými rybářskými čluny, usazených ve skalnatých zátokách a zálivech – město GRIMSTAD, historické centrum plné úzkých uliček, muzeum Henrika Ibsena Ibsenhuset. Maják LINDESNES najdeme na nejjižnějším cípu Norska. Od r. 1915 signalizuje lodím vjezd do průlivu SKAGERRAK, spojujícího Severní a Baltské moře. Správní centrum kraje Agder, město FLEKKEFJORD se známým flekkefjordským kostelem. Jednou z nejkrásnějších cest jižního Norska s nespočtem příkrých skal a vodopádů příjezd do Stavangeru. Ubytování 2 noci v hotelu (dvoulůžkové pokoje).

4. den
Poznávání krásy LYSEJFORDU. Supermoderním podmořským tunelem RYFAST odjezd ze Stavangeru na středně náročný výšlap k legendární skalní vyhlídkové plošině PREIKESTOLEN–Pulpit rock(Kazatelna). Strmé stěny tohoto jedinečného žulového skalního útvaru spadají 604 m do fjordu ležícího pod ním. Odpoledne prohlídka historického centra města STAVANGER s pitoreskními bílými dřevěnými domy, gotickým kostelem a strážní věží nad městem. Večer návrat do hotelu (dvoulůžkové pokoje).

5. den
Stavanger, ranní nalodění na trajekt podél členitého západního pobřeží Norska. Po poledni vylodění ve městě a přístavu BERGEN. Ubytování v hostelu na okraji města. Odpoledne pěší výstup na horu ULRIKEN(643 m). Odměnou je fantastický výhled na Bergen a okolní fjordy. (vícelůžkové pokoje, fakultativně dvoulůžkové pokoje)

6. den
BERGEN, historické centrum (UNESCO), neopakovatelná atmosféra trhu, unikátní hanzovní domy Bryggen(UNESCO) - středověké kostely, stará čtvrť dřevěných domů Gamle Bergen, možnost výjezdu lanovkou na vyhlídku Fløyen, ze které je vidět centrum města jako na dlani. Dle časových možností návštěva známého akvária. Večer ubytování v hostelu v okolí Vossu. (vícelůžkové pokoje, fakultativně dvoulůžkové pokoje)

7. den
Zastávka u kaskádovitého vodopádu TVINDEFOSS. Přejedeme nádhernými scenériemi k rameni největšího norského fjordu SOGNEFJORDU(délka 200 km), toto legendární údolí plné jezer a vodopádů je často přirovnáváno k americkému Grand Canyonu. Vycházka horským údolím k největšímu ledovci v Evropě JOSTEDALSBREEN resp. k jeho nádhernému ledovcovému splazu BRIGSDALSBREEN. Večer ubytování v hotelu (dvoulůžkové pokoje). 

8. den
ZLATÁ CESTA SEVERU. Vyjedeme na horské sedlo s vyhlášenou vyhlídkou DALSNIBBA(1440 m) s úchvatnými pohledy na fjord Geiranger, jehož strmé stěny jsou krášleny desítkami vodopádů, z nichž nejznámější jsou vodopády Sedm sester, Nápadník a Naděje. Městečko GEIRANGER, ležící v romantických scenériích GEIRANGERFJORDU(UNESCO). Jeho krásy nejlépe vychutnáte při vyhlídkové plavbě. Pokračujeme ORLÍ STEZKOU, překonáme Nordalsfjord a vyjedeme věhlasnou CESTOU TROLLŮ– Trollstigveien, která 11 serpentinami překonává výškový rozdíl 800 m a prochází překrásnými horskými scenériemi. Příjezd na ubytování do kempu v oblasti Andalsnes. (vícelůžkové pokoje nebo chaty, fakultativně dvoulůžkové pokoje)

9. den
Zastávka u pověstné převislé STĚNY TROLLŮ– Trollveggen. Pokračujeme podél divoké řeky Rauma do monumentální soutěsky Romsdalen a dále mohutným údolím Gudbrandsdalen. Navštívíme olympijský LILLEHAMMER, ležící u největšího norského jezera Mjösa. K večeru příjezd do OSLA, večerní prohlídka města, ubytování v hotelu (dvoulůžkové pokoje).

10. den
Dokončení prohlídky OSLA - světoznámá budova radnice, budova Opery, Vigeland park. V poledne odjedeme do Švédska na noční trajekt.  Fakultativně příplatek za lůžko v kajutě na trajektu (4lůžkové kajuty).

11. den
Průjezd Německem do ČR, předpokládaný návrat v odpoledních hodinách.

Cena zahrnuje

 • 8 ubytování
 • 8 snídaní
 • dopravu luxusním autokarem
 • trajekty do Skandinávie a zpět
 • trajekt Stavanger/Bergen
 • vnitrostátní trajekty
 • ložní prádlo
 • služby českého průvodce
 • zákonné pojištění ve znění zákona č. 159/99 Sb.

 


Cena nezahrnuje

 • vstupy, místní dopravu, pobytovou taxu, vyhlídkovou plavbu Geirangerfjord, fakultativní služby
 • fakultativní příplatky (dvoulůžkový pokoj, kajuta na trajektu)
 • Předpokládaná částka na vstupy cca 300 DKK a 1200 NOK

 Po - Pá 9 - 18 hod +420 224 942 149
Zájezd prohlíží klientů
Zájezd zakoupilo klientů
Tento zájezd Doporučujeme
Po - Pá 9 - 18 hod +420 224 942 149
Zájezd prohlíží klientů
Zájezd zakoupilo klientů
Tento zájezd Doporučujeme