Slovensko - SPIŠ – KLENOTNICE SLOVENSKA | Dovolená IDEAL-TOUR PRAHA 2023

Po - Pá 9 - 18 hod +420 224 942 149

SPIŠ – KLENOTNICE SLOVENSKA

Slovensko

10 fotografií
Zvolený termín již bohužel nemá volné kapacity. Prosím zvolte jiný termín.
24.7. - 30.7.2023
6 nocí / 7 dní
Polopenze
Autokarem
24. července 2023 (po) 00:00 00:00

Časy odjezdů jsou uvedeny v lokálním čase, jsou pouze orientační a budou upřesněny před Vaším odjezdem.

Nástupní stanice

Praha

Výstupní stanice

DESTINACE BUS
30. července 2023 (ne) 00:00 00:00

Časy odjezdů jsou uvedeny v lokálním čase, jsou pouze orientační a budou upřesněny před Vaším odjezdem.

Nástupní stanice

DESTINACE BUS

Výstupní stanice

Praha
osoba od / zájezd 9 590
Jiný termín
Vyprodaný
Popis Termíny Destinace Hodnocení

Popis

Obecný popis

Vydejte se s námi do oblasti Spiše, krajiny mimořádně bohaté na kulturně-historické památky, do krajiny pestré přírody. Během poznávacího zájezdu navštívíme Spišský hrad, Spišské Podhradie, L´ubovnianský hrad, zámeček Markušovce, historickou Levoču i Kežmarok, památky lidové architektury, termální lázně Vrbov, NP Slovenský raj a Pieniny. V oblasti severního Šariše navštívíme gotický Bardejov, Dukelský průsmyk i výjimečné dřevěné kostely Karpatského oblouku v Ladomirové a Bodružali. Čeká nás pestrá mozaika pohoří, kotlin, jedinečných památek UNESCO i termální voda pod Tatrami.

Spišský hrad – Dreveník – Žehra - Spišské Podhradie – Spišská Kapitula – Sivá Brada - Bardějov – Ladomirová – Bodružal – Bardějov – Dukelský průsmyk – Markušovce – Kežmarok – termály Vrbov – Pieninský NP – splav Dunajca - Levoča – Stará Ľubovňa – Podolínec – NP Slovenský Raj - Tomašovský výhled

Ubytování

Ubytování je zajištěno v moderním hotelu*** na okraji památkové zóny ve Spišské Nové Vsi - 2lůžk. pokoje s příslušenstvím, fénem, sat. TV, minibarem. Hotel. hostům je k dispozici fitness centrum, za poplatek masáže a solárium.
CK si vyhrazuje právo změnit místo ubytování dle Všeobecných smluvních podmínek.

Doplňující informace

ORIENTAČNÍ CENY VSTUPŮ (CENY Z ROKU 2022) – ceny v EUR
Markušovce - Kaštieľ a letohrádok Dardanely - 7 €
Spišský hrad - 8 €
Žehra, kostel svatého Ducha - 2 €
Spišská kapitula, katedrála svatého Martina - 3 €
Kežmarok - kostel sv. Trojice - 3 €
Thermal Park Vrbov - ZÓNA THERMAL 2,5 hodiny – 13 €, 4 hodiny – 15 €
ZÓNA LETO 2,5 hodiny - 10,50 €, 4 hodiny - 11,50 €
Strážky - zámeček - 3,5 €
Stará Ľubovňa - hrad a skanzen -10 €
Levoča - chrám sv. Jakuba - 4 €

DOPORUČENÉ KAPESNÉ
Doporučujeme na vstupy cca 70 EUR, není podmínkou všechny objekty navštívit. Další kapesné dle vlastního uvážení.

UPOZORNĚNÍ
Doporučujeme mít s sebou turistickou obuv a turistické oblečení.

Po - Pá 9 - 18 hod +420 224 942 149
Zájezd prohlíží klientů
Tento zájezd Doporučujeme

Program

Po - Pá 9 - 18 hod +420 224 942 149
Zájezd prohlíží klientů
Tento zájezd Doporučujeme

Vyhledávací filtr

Veškeré ceny zde uvedené jsou za osobu od nebo za jednotku od na zájezd či noc. Přesnou cenu zjistíte v detailu kalkulace zájezdu.

Slovensko

Velká Fatra, Malá Fatra, Vysoké Tatry, Nízké Tatry, Roháče, Podunajská pahorkatina, Slovenské rudohorie, Slovenský ráj.

Slovensko jako země spojuje několik geografických typů. Na jihu nížinná krajina přechází v pahorkatinu a vrchovinu, na severním okraji pak až ve velehory s četnými dolinami. Většina území Slovenska je však mírně zvlněná, kopcovitá (například východ země). Území Slovenska je jednou z hlavních geologických jednotek Evropy – alpidy, které vznikly mezi střední křídou a miocénou koliozou afrického a středoevropského kontinentu. Alpidy jsou zastoupené na slovenském území Karpatskou soustavou. Území Slovenska je jednou z hlavních geologických jednotek Evropy – alpidy, které vznikly mezi střední křídou a miocénou koliozou afrického a středoevropského kontinentu. Alpidy jsou zastoupené na slovenském území Karpatskou soustavou.
Mezi přírodními památkami v seznamu UNESCO reprezentují Slovensko jeskyně a propasti Slovenského krasu a Dobšinská ľadová jaskyně. V roku 2007 byli na seznam přidané také karpatské pralesy v Bukovských a Vihorlatských vrchách na východě Slovenska. Už v roce 1993 byli do seznamu kulturních památek UNESCO zařaděné tri lokality: Spišský hrad s okolím, Banská Štiavnica a Vlkolínec, v roku 2000 se přidalo historické šarišské město Bardejov a v roku 2008 dřevěné kostely Karpatského oblouku.
Na území Slovenska se nachází několik pohoří- Velká Fatra, Malá Fatra, Vysoké Tatry, Nízké Tatry, Roháče, Podunajská pahorkatina, Slovenské rudohorie, Slovenský ráj. Můžeme zde nalézt také termální prameny (Turčianské Teplice, Podhájska, Štúrovo, Velký Meder, Bešeňová Lázně, Dudince, Sklené Teplice, Slovenský ráj, Trenčianské Teplice, Lázně Lúčky, Nízké Tatry – TÁLE). Mezi turisticky nejnavštěvovanější oblasti patří např. Vysoké Tatry, Slovenský ráj, Liptovská kotlina, Horehroní, Spiší…atd.


Po - Pá 9 - 18 hod +420 224 942 149
Zájezd prohlíží klientů
Tento zájezd Doporučujeme
Po - Pá 9 - 18 hod +420 224 942 149
Zájezd prohlíží klientů
Tento zájezd Doporučujeme

Program

1. den
Odjezd z ČR v ranních hodinách na Slovensko. Prohlídka SPIŠSKÉ NOVÉ VSI, kde budeme po celou dobu zájezdu ubytováni. Po prohlídce ubytování, večeře.

2. den
Výlet za symboly někdejší moci Spiše (UNESCO). Navštívíme dominantu oblasti SPIŠSKÝ HRAD, patřící mezi nejrozsáhlejší hradní komplexy Evropy, největší hrad na Slovensku s rozlohou více než 41tis. m2. Procházka o okolí DREVENÍKU – přírodní rezervaci travertinu. Následuje ŽEHRA s gotickým kostelíkem Ducha svatého, SPIŠSKÉ PODHRADIE s renesančně-barokními domy a církevní městečko SPIŠSKÁ KAPITULA s katedrálou sv. Martina. Na závěr SIVÁ BRADA, travertinová kupa s vyvěrajícím minerálním pramenem, jezírko, drobné kaskády, koryta malých potůčků, barokní kaplička sv. Kříže.

3. den
Severní Spiš - výjimečné kostely Karpatského oblouku (UNESCO) - dřevěné sakrální stavby jsou skvostem slovenské lidové architektury. Zvláštností je, že objekty jsou postaveny výhradně ze dřeva a při jejich stavbě nemohl být použit ani jeden hřebík. Vyznačují se originalitou a jedinečným technicko-uměleckým řešením. Prohlédneme si římsko-katolický chrám sv. Michala Archanjela v obci LADOMIROVÁ a chrám sv. Mikuláše (z r. 1658) v BODRUŽALI. Na závěr Dukelský průsmyk - památník 1. československého armádního sboru - DUKLA, muzeum pod širým nebem. Odpoledne návštěva gotického města BARDEJOV (UNESCO), ucelené historické jádro s měšťanskými štítovými domy, hlavní náměstí s budovou bývalé radnice, Gantzughof s renesanční arkádou, kostel sv. Egídia, středověké hradby městského opevnění.

4. den
Ráno navštívíme u Slovenského ráje rokokový zámeček MARKUŠOVCE s letohrádkem Dardanely, vystavěný k příležitosti očekávané návštěvy císaře Josefa II. Podtatranské město KEŽMAROK, jeden z nejrozsáhlejších a nejucelenějších souborů kulturně-historických památek na Spiši. Prohlídka městské památkové rezervace, radnice, Hradní ulice, bazilika sv. Kříže, krásná renesanční zvonice, pýcha města - dřevěný artikulární kostel sv. Trojice (UNESCO). Odpoledne relaxace a odpočinek v nedalekých termálních lázních VRBOV, jedna z nejlepších geotermálních vod střední Evropy.

5. den
Krásy PIENINSKÉHO NP. Z Červeného Kláštora přejdeme po lávce přes Dunajec na druhý břeh do Polska a vystoupáme na dominantu Pienin TRZY KORONY (982 m) s nádherným kruhovým výhledem. Odtud sejdeme do polské osady Stromovce Nižne a opět přes lávku zpět. SPLAV DUNAJCA – z Červeného Kláštora sjedeme na dřevěných pltích (cca 9 km) do LESNICE.

6. den
Dopoledne prohlídka bývalého královského města LEVOČA s množstvím památek, historické centrum, kostel sv. Ducha, chrám sv. Jakuba s nejvyšším dřevěným gotickým oltářem na světě. Odpoledne metropole severu Spiše – STARÁ ĽUBOVŇA, prohlídka Muzea lidové architektury a hradu Stará Ľubovňa s nádhernými výhledy. Během své bohaté minulosti se stal významným díky pozici na obchodní cestě procházející údolím řeky Poprad do Polska. Hrad hostil plno polských králů a byl také skrýší polských korunovačních klenotů. Návrat na hotel, po cestě krátká zastávka v PODOLÍNCI, městská památková rezervace, malé přívětivé centrum městečka.

7. den
Dopoledne SLOVENSKÝ RAJ, krajina krasových planin, soutěsek, vodopádů a jeskyň. Krátká turistická trasa k TOMÁŠOVSKÉMU VÝHLEDU. Ten si díky neopakovatelným scenériím a pro nenáročnost cesty drží mezi turisty pověst nejoblíbenější slovenské vyhlídky. V samém závěru nás čeká ohromná skalní galerie s délkou okolo 200 m, vychutnáme si výhled na Průlom Hornádu, dolinu Bílého potoka, vrch Čertova sihoť a pokud budeme mít štěstí na viditelnost, můžete dohlédnout až na V. Tatry. Odjezd do ČR.

Cena zahrnuje

  • dopravu klim. busem, 
  • 6x ubytování v hotelu, 
  • 6x polopenzi,, 
  • rekreační poplatek, 
  • služby českého průvodce, 
  • zákonné pojištění ve znění zákona č. 159/1999 Sb.

Cena nezahrnuje

  • komplex. cestovní pojištění vč. storna,
  • vstupné, fakult. služby, lanovky
Po - Pá 9 - 18 hod +420 224 942 149
Zájezd prohlíží klientů
Tento zájezd Doporučujeme
Po - Pá 9 - 18 hod +420 224 942 149
Zájezd prohlíží klientů
Tento zájezd Doporučujeme