Španělsko - KATALÁNSKO, STAROBYLÁ GIRONA, PYRENEJSKÁ ZASTAVENÍ A ANDORRA bus | Dovolená MagicBoxes

Po - Pá 9 - 18 hod +420 224 942 149

KATALÁNSKO, STAROBYLÁ GIRONA, PYRENEJSKÁ ZASTAVENÍ A ANDORRA bus

Španělsko

Zájezd zakoupilo klientů
First
Minute
9 fotografií
1.7. - 10.7.2022
7 nocí / 10 dní
Polopenze
Autokarem
- 10 % Ušetříte až 1 929 Kč
osoba od / zájezd 19 290 17 361
Jiný termín
Popis Termíny Destinace Program Hodnocení

Popis

Obecný popis

COSTA BRAVA • GIRONA • SANT JOAN DE LES ABADESSES • RIBES DE FRESER • VALL DE NÚRIA • MONASTERIO DE MERITXELL • MIRADOR DEL ROC DEL QUER • ORDINO • OS DE CIVÍS • ANDORRA LA VELLA • LLÍVIA

Ubytování

Ubytování je zajištěno v hotelech *** ve 2lůžkových pokojích s vlastním příslušenstvím. Možno zajistit ubytování 3.osoby na přistýlce

Stravování

Polopenze - 7 snídaní  5 večeří  1 oběd

Povinné poplatky na místě

pobytová taxa

Poznámka

Doprava letecky
odlet/přílet PRAHA
Transfer na letiště za příplatek – alespoň 8 osob v nástupním místě
příplatek 800 Kč – Brno, Velká Bíteš, Velké Meziříčí, Jihlava (Pávov), Humpolec

Doprava autokarem
hlavní odjezdové místo PRAHA
Předpokládaná trasa: Brno, Velká Bíteš, Velké Meziříčí, Jihlava (Pávov), Humpolec, Praha, Beroun, Hořovice (Žebrák), Rokycany, Plzeň, Rozvadov

Svozy k autokaru za příplatek – alespoň 8 osob v nástupním místě
příplatek 600 Kč – Svitavy, Polička, Opava, Ostrava, Frýdek Místek, Nový Jičín, Hranice, Přerov, Prostějov, Olomouc
příplatek 500 Kč – Chrudim, Pardubice, Hradec Králové; Teplice, Ústí nad Labem, Litvínov, Most, Chomutov, Karlovy Vary
příplatek 400 Kč – Chlumec nad Cidlinou, Poděbrady

Po - Pá 9 - 18 hod +420 224 942 149
Zájezd prohlíží klientů
Zájezd zakoupilo klientů
Tento zájezd Doporučujeme

Program

Po - Pá 9 - 18 hod +420 224 942 149
Zájezd prohlíží klientů
Zájezd zakoupilo klientů
Tento zájezd Doporučujeme

Vyhledávací filtr

Veškeré ceny zde uvedené jsou za osobu od nebo za jednotku od na zájezd či noc. Přesnou cenu zjistíte v detailu kalkulace zájezdu.

Španělsko

Španělsko je dnes synonymem pro klidnou a kvalitní dovolenou. Je to zejména kvalita služeb, která sem každoročně přivádí tisíce rodin. Vedle stálého slunečného počasí vás nikdy nezklame úrovní stravovacích služeb, a to zejména kvalitou a množstvím jídel nabízených v převážné většině hotelů formou švédských stolů.
Vedle čistých a prostorných pláží zde naleznete mnoho možností jak příjemně a aktivně prožít čas, který věnujete své dovolené. Hlavním důvodem trvalého zájmu o španělská letoviska jsou velmi příznivé ceny, a to jak ubytování promítnuté již do ceny zájezdu, který vám zajistí CK IDEAL-TOUR PRAHA, tak všech ostatních služeb, kterými si zpříjemníte svoji dovolenou. Při plánovaní dovolené věnujte vedle informací o dopravě také pozornost o možnostech nákupu fakultativních výletů do zábavních parků nebo historicky zajímavých míst.
Po - Pá 9 - 18 hod +420 224 942 149
Zájezd prohlíží klientů
Zájezd zakoupilo klientů
Tento zájezd Doporučujeme
Po - Pá 9 - 18 hod +420 224 942 149
Zájezd prohlíží klientů
Zájezd zakoupilo klientů
Tento zájezd Doporučujeme

Program

1. den

Odjezd z ČR v dopoledních hodinách.

2. den

Příjezd na pobřeží Costa Brava/Maresme poblíž Barcelony, v odpoledních hodinách ubytování v hotelu nedaleko pláže, individuální volno,možnost koupání, večeře.

3. den

Snídaně, pobyt u moře, individuální volno, večeře.

4. den

Snídaně, odjezd do nitra Katalánska, pojedeme krajinou historických comarcas Selva, Osona a Ripollés k zastávce v typickém městečku Katalánska Sant Joan de les Abadesses se stejnojmenným benediktýnským klášterem, založeným v 9. století, obdivovat budeme i známý Puente Vell přes řeku Ter. Dále budeme pokračovat do Ribes de Freser, odkud vystoupáme zubačkou do malebného pyrenejského údolí Vall de Núria, zde navštívíme Santuario de la Virgen Maria, postavenou na březích horského jezera, na pohodlných procházkách okolo jezera v klínu Pyrenejí budeme obdivovat krásu rozkvetlých pyrenejských luk, do Ribes de Freser se opět vrátíme zubačkou, ještě se podíváme na pozoruhodné historické muzeum provozu této zubačky a budeme pokračovat do Andorry, příjezd do hotelu, ubytování.

5. den

Snídaně, odjezd k prohlídce blízkého, pro Andořany velmi důležitého, kláštera Meritxell, dále budeme pokračovat horskou silnicí k nezapomenutelné vyhlídce Mirador del Roc del Quer (a na vyhlídku z tohoto místa opravdu nelze zapomenout, budete mít pocit, jako byste letěli nad celou Andorrou), dalším naším cílem bude andorrské městečko Ordino (zajímavý historický střed města s románským kostelem Sant Corneli i Sant Cebriá ). Po krátké zastávce v Ordinu pojedeme dalšími zajímavými partiemi do vesnice Os de Civís, do kamenné nádhery středověké vesnice s románským kostelem uprostřed Pyrenejí. Na tomto místě se snad na staletí zastavil čas, aby nás nechal laskavě nahlédnout do dob dávno minulých tohoto dříve zcela nepřístupného pyrenejského údolí. V místním hostinci poobědváme z jídel typické místní kuchyně. Na chvilku se ocitneme zase v Katalánsku, protože vesnice leží na španělském území, jediná cesta však vede přes Andorru. Po obědě a procházce po vesnici přejedeme do hlavního města knížectví Andorra la Vella k prohlídce historického středu města, volno k dalším procházkám a zajímavým nákupům, návrat do hotelu.

6. den

Snídaně, odjezd do Andorra la Vella a v poledních hodinách budeme pokračovat z Andorry do katalánského městečka Llívia v comarce Puigcerdá, které si zachovalo velmi pěkný historický střed s kostelem Mare de Déu des Angels a vedlejší věží, součástí středověkého opevnění města, Torre de Bernat de So. Nejznámější památkou ve městě je bezesporu expozice jedné z nejstarších lékáren Evropy a světa, rodiny Esteva, která je součástí expozice městského muzea. Po prohlídce této španělské exklávy na francouzském území (Llívia se nachází celá na území Pyrénées Occidentales) budeme pokračovat centrálním Katalánskem zpět na pobřeží, ubytování v hotelu nedaleko pláže, večeře.

7. den

Snídaně, pobyt u moře, individuální volno, večeře.

8. den

Snídaně, v poledních hodinách odjezd do Girony, historického města s jednou z nejzachovalejších středověkých židovských čtvrtí, hradbami, které si zvolili tvůrci seriálu Hra o trůny ke svému natáčení a krásnými románskými kostely (San Pere de Galligants a Sant Nicolau), návštěva gotické Katedrály Santa Maria de Girona (s jedinečnou klenotnicí a románským klášterem), El Call – ulice židovské čtvrti, barevné domy na nábřeží řeky Onyar, volno, odjezd. Návrat na ubytování, večeře.

9. den

Snídaně, individuální volno, možnost koupání, v odpoledních hodinách odjezd do ČR.

10. den

Příjezd do ČR v odpoledních hodinách.

Cena zahrnuje

7 ubytování

7 snídaní

5 večeří

1 oběd v Os de Civís

dopravu luxusním autokarem z/do ČR

jízdenka zubačkou Ribes de Freser – Vall de Núria – Ribes de Freser

dopravu klimatizovaným autokarem dle programu

vstupné do muzea v Llívii

služby českého průvodce, delegáta

zákonné pojištění ve znění zákona č. 159/99 Sb.

Cena nezahrnuje

vstupy, místní dopravu, pobytovou taxu, fakultativní služby cca 50 EUR

Po - Pá 9 - 18 hod +420 224 942 149
Zájezd prohlíží klientů
Zájezd zakoupilo klientů
Tento zájezd Doporučujeme
Po - Pá 9 - 18 hod +420 224 942 149
Zájezd prohlíží klientů
Zájezd zakoupilo klientů
Tento zájezd Doporučujeme