Turecko - Istanbul - ISTANBUL, BRÁNA ORIENTU | Dovolená IDEAL-TOUR PRAHA 2023

Po - Pá 8:30 - 17 hod +420 224 942 149

ISTANBUL, BRÁNA ORIENTU

Turecko

Istanbul

16 fotografií
22.11. - 26.11.2023
4 nocí / 5 dní
Snídaně
Letecky
osoba od / zájezd 17 890
Jiný termín
Popis Termíny Destinace Program Hodnocení

Popis

Obecný popis

Istanbul, město mezi dvěma kulturami, dvěma kontinenty, dvěma světy. Město, kde se střetává Evropa s Asií a na jeho vzhledu je to patrné. Poznejte s námi křižovatku kultur, město, odkud se řídily tři říše - římská, byzantská a osmanská a každá z nich zde zanechala své stopy. Honosné mešity s minarety a hlasy muezzinů, kavárny s vodními dýmkami, čajové zahrady, restaurace s kebaby a mezze – to všechno jsou zvláštnosti, na které se můžete těšit. Ideální termíny na poznávání, hotel s výbornou polohou, příjemné teploty a na jaře kvetoucí zahrady u paláce Topkapi.

Ubytování

Hotel***/**** se nachází v centrálním Starém Istanbulu ve čtvrti Sultanahmet, kterou z jedné strany oblévá Marmanské moře a z druhé ohraničuje zátoka Zlatý roh. Budeme na dosah těch nejznámějších památek např: Modrá mešita, Agia Sofia, palác Topkapi aj. Poloha hotelu nám umožní i večerní toulky starými uličkami, návštěvy bazarů, atmosféra orientu.

Stravování

Snídaně

Doplňující informace

ORIENTAČNÍ CENY VSTUPŮ
Topkapi palác 33 €
Hagia Sofia, mešita zdarma, sluchátka 2 €
před vstupem do mešity si sundejte obuv a zahalte ramena, po modlitbách je umožněn vstup turistům
plavba po Bosporu cca 15 €
Galatská věž cca 20 €
tramvaj cca 1 – 1,5 €
Yerebatanská cisterna 17 €
archeologické muzeum 12 €
Místní průvodce 240 € (skládá se celá skupina, dle počtu účastníků) 20 €/os + cca 10 €/os bakšišné.

DOPORUČENÉ KAPESNÉ
Dle individuálního zájmu o návštěvu památek, doporučujeme cca 150 €.

Povinné poplatky na místě

Pobytová taxa

Po - Pá 8:30 - 17 hod +420 224 942 149
Zájezd prohlíží klientů
Tento zájezd Doporučujeme

Program

Po - Pá 8:30 - 17 hod +420 224 942 149
Zájezd prohlíží klientů
Tento zájezd Doporučujeme

Vyhledávací filtr

Veškeré ceny zde uvedené jsou za osobu od nebo za jednotku od na zájezd či noc. Přesnou cenu zjistíte v detailu kalkulace zájezdu.

Istanbul

Istanbul, město mezi dvěma kulturami, dvěma kontinenty, dvěma světy. Poznávací zájezd do města, kde se střetává Evropa s Asií a na jeho vzhledu je to patrné. Poznejte s námi křižovatku kultur, město, odkud se řídily tři říše - římská, byzantská a osmanská a každá z nich zde zanechala své stopy. Honosné mešity s minarety a hlasy muezzinů, kavárny s vodními dýmkami, čajové zahrady, restaurace s kebaby a mezze – to všechno jsou zvláštnosti, na které se můžete těšit. Ideální termíny na poznávání, hotel s výbornou polohou, příjemné teploty a na jaře kvetoucí zahrady u paláce Topkapi.

Turecko

Turecko je opravdovým rájem pro milovníky antických památek. Prázdniny strávené prohlídkou zbytků starověkého Korinthu, Pergamonu, stále ještě mocného Istanbulu, bájné Tróji doplní orientální pestrost dnešního Turecka, s množstvím tržišť, ale i památek na slavnou historii z dob kdy Turecko bylo velmocí se kterou Evropa bojovala.

Po - Pá 8:30 - 17 hod +420 224 942 149
Zájezd prohlíží klientů
Tento zájezd Doporučujeme
Po - Pá 8:30 - 17 hod +420 224 942 149
Zájezd prohlíží klientů
Tento zájezd Doporučujeme

Program

1. den
Odlet z Prahy s průvodcem do Istanbulu, transfer na hotel s výbornou polohou ve čtvrti SULTANAHMED v blízkosti těch nejznámějších památek.

2. den
První seznámení s metropolí na Bosporu – městem ISTANBUL (UNESCO). Navštívíme rozsáhlý palác TOPKAPI v místě zvaném Serailový mys, kde se střetává Marmarské moře, Bospor a Zlatý roh, po dlouhá staletí rezidence osmanských sultánů (řada nádvoří s výhledem na Marmarské moře, klenotnice sultánů, zbrojnice, obrazárna, sbírky porcelánu, možnost návštěvy harému). Prohlídka památek historického centra Starého Istanbulu v okolí antického Hippodromu, kde uvidíme např. Egyptský obelisk nebo německou fontánu. Dále nás uchvátí exteriér MODRÉ MEŠITY s hrobkou sultána Ahmeda I. - modré glazované dlaždice a šest minaretů, byzantský kostel ze 6. stol. Malá Hagia Sofia a nejslavnější chrám Byzantské říše HAGIA SOFIA - „chrám Boží moudrosti“ - jedna z nejznámějších sakrálních staveb světa, stojící ve čtvrti Sultanahmet, postavena v letech 532-537 východořímským císařem Justiniánem I. a již více jak 1400 let nepřestává ohromovat svou krásou, elegantní architekturou a propracovanými detaily. Egyptský bazar s Novou mešitou, který je plný sušeného ovoce, medu, čajů, různých koření a sladkostí.
Fakultativně plavba po Bosporu, shlédneme krásné památky na břehu Bosporu včetně paláce Dolmabahce a mešity Ortakoy.

3. den
Procházka po březích zátoky ZLATÝ ROH s rušným Galatským mostem s kavárnami a restauracemi. Projdeme se do čtvrti Galata s její dominantou Galatskou věží. Procházka po Ístiklal Avenue (jež je 1,4 km dlouhá pěší zóna) až na náměstí Taksim. Vyhlídka z mrakodrapu Saphire. Orientální atmosféra VELKÉHO BAZARU – Kapali Çarşisi, nacházejícího se ve staré části Istanbulu, v objektu tržnice pocházející z 15. století, rozlehlá soustava uliček a průchozích domů s více než 4500 obchůdky, restauracemi, kavárnami. Společně s průvodcem můžeme po celou dobu zájezdu zajít na typická jídla či místní speciality a nasát tu pravou atmosféru Istanbulu. Den můžeme zakončit v hospůdce na oblíbeném tureckém pivě Efes.

4. den
Návštěva Yerebatanské cisterny (antická podzemní zásobárna vody). Prohlídka Archeologického muzea s významnou sbírkou antického umění a největší mešity v Istanbulu – SULEJMANOVY MEŠITY (Süleymaniye Camii) nad zátokou Zlatý roh a mešita Sehzade. Zájemci se mohou jít hýčkat do starých tradičních tureckých lázní.

5. den
Snídaně, dle letového řádu individuální volno v Istanbulu, transfer na letiště a odlet.

Cena zahrnuje

 • leteckou přepravu do Istanbulu a zpět,
 • let. taxy a poplatky,
 • kabinové zavazadlo dle podmínek let. společnosti,
 • transfer z/na letiště v Istanbulu,
 • 4x ubytování v hotelu***/**** - 2lůžk. pokoje s příslušenstvím s výbornou polohou na Sultanahmed,
 • 4x snídani,
 • průvodce CK

Cena nezahrnuje

 • komplexní cestovní pojištění vč. storna zájezdu,
 • vstupy, místní dopravu, fakultativní služby
 • spropitné cca 10€, pobytovou taxu 6 €
 • odbavené zavazadlo do 20kg 1500 Kč
Po - Pá 8:30 - 17 hod +420 224 942 149
Zájezd prohlíží klientů
Tento zájezd Doporučujeme
Po - Pá 8:30 - 17 hod +420 224 942 149
Zájezd prohlíží klientů
Tento zájezd Doporučujeme