Arménie - ARMÉNIE A GRUZIE | Dovolená IDEAL-TOUR PRAHA

Po - Pá 9 - 18 hod +420 224 942 149

ARMÉNIE A GRUZIE

Arménie

Zájezd zakoupilo klientů
15 fotografií
Zvolený termín již bohužel nemá volné kapacity. Prosím zvolte jiný termín.
4.10. - 14.10.2022
10 nocí / 11 dní
Snídaně
Letecky
4. října 2022 (út) Česká republika Arménie 00:00 00:00

Časy odletů jsou uvedeny v lokálním čase, jsou pouze orientační a budou upřesněny před Vaším odletem.

Nástupní stanice

Ostrava

Výstupní stanice

Jerevan
14. října 2022 (pá) Arménie Česká republika 00:00 00:00

Časy odletů jsou uvedeny v lokálním čase, jsou pouze orientační a budou upřesněny před Vaším odletem.

Nástupní stanice

Jerevan

Výstupní stanice

Ostrava
osoba od / zájezd 36 990
Jiný termín
Vyprodaný
Popis Termíny Destinace Program Hodnocení

Popis

Obecný popis

To nejlepší ze zemí skvělého koňaku, velký poznávací okruh za nádhernou přírodou, fascinujícími historickými památkami, přátelskými lidmi a skvělým jídlem a vínem…

Jerevan - chrám Garni s římskými lázněmi - klášter Geghard - klášter Khor Virap - výhled na Ararat - údolí Tsaghkazdor - jezero Sevan a Sevanavank - Gyumri s muzeem národní architektury - prohlídka Tbilisi (katedrála Sioni, bazilika Anchiskhati, skleněný most, pevnost Narikala) - klášter Bodbe - Kakheti - Sighanghi - údolí Alazani, - Telavi - akademie Ikalto - klášter Alaverdi - Mtskheta - Svetitskhoveli

Po - Pá 9 - 18 hod +420 224 942 149
Zájezd prohlíží klientů
Zájezd zakoupilo klientů
Tento zájezd Doporučujeme

Program

Po - Pá 9 - 18 hod +420 224 942 149
Zájezd prohlíží klientů
Zájezd zakoupilo klientů
Tento zájezd Doporučujeme

Vyhledávací filtr

Veškeré ceny zde uvedené jsou za osobu od nebo za jednotku od na zájezd či noc. Přesnou cenu zjistíte v detailu kalkulace zájezdu.

Arménie

Zakavkazská republika v jihozápadní Asii je překvapivě blízká evropské kultuře. Při své dovolené poznáte nejen překrásnou přírodu, ale také místa, kde se rodila evropská kultur a kde již na konci 3 století zakořenilo křesťanství. Vedle starobylých klášterů poznáte krásu horského jezera Sevan a rušný život dnešního Jerevanu.
Po - Pá 9 - 18 hod +420 224 942 149
Zájezd prohlíží klientů
Zájezd zakoupilo klientů
Tento zájezd Doporučujeme
Po - Pá 9 - 18 hod +420 224 942 149
Zájezd prohlíží klientů
Zájezd zakoupilo klientů
Tento zájezd Doporučujeme

Program

1. den
Odpolední odlet z ČR do Varšavy (linka LOT), přestup a odlet do Jerevanu.

2. den
Brzy ráno přílet do Jerevanu, kde nás přivítá náš zkušený český průvodce a přejedeme do našeho hotelu, kde si odpočineme po cestě. Kolem poledne se vypravíme na první poznávání nádherného hlavního města Arménie. Prohlídka města s průvodcem nás zavede k Matenadaranu - jedna ze světově nejproslulejších starověkých knihoven, která se pyšní nádhernými exponáty starověké literatury, ale také překrásnými miniaturními freskami..., poté se vydáme do parku „Vítězství“ s nádherným výhledem na celé město se sochami Davida a Matky Arménie. Pokračovat budeme ke „Kaskádovému komplexu“, budově státní opery a dalším zajímavým místům starobylého Jerevanu. Závěrem ochutnáme pravý arménský koňak v palírně ArArAt Brandy, která produkuje skvělý koňak již od roku 1887 (cena ochutnávky 10, Euro). Cestou zpět do hotelu procházka po Severním bulváru a náměstí Republiky a prohlídka zpívající fontány.

3. den
Po dobré snídani se vydáme do podhůří Araratu. Cestou uděláme fotky u oblouku Charents s nádherným výhledem na Ararat. Dopoledne nás čeká prohlídka chrámu Garni, který byl postaven v pohanské éře králem Tr´dat v prvním století a zasvěcen bohu slunce. Chrám se stal od roku 301, kdy Arménie přestoupila na křesťanství, letním sídlem králů, a proto můžeme v blízkosti chrámu obdivovat pozůstatky královského paláce, zejména nádhernou dochovanou mozaiku královských koupelí. Po poledni se účastníme rituálu pečení Arménského chleba zvaného Lavash (rituál zapsán v roce 2014 do UNESCO). Odpoledne budeme trávit v dalším architektonickém skvostu Arménie - ve středověkém klášteře Geghard (UNESCO), který je snad nejkrásnějším příkladem arménské středověké architektury 12. století. Večer se vrátíme návrat do Jerevanu do našeho hotelu.

4. den
Dnes se po snídani vydáme do Ashtarak, přímo pod horu Ararat ke klášteru Khor Virap, který je nejvýznamnějším poutním místem Arménie. Na tomto místě byl uvězněn Sv. Gregory na konci třetího století a o 14. století později zde byl vystavěn skvostný klášter s nejkrásnějšími výhledy na Ararat. Poté se přesuneme do městečka Alidzor odkud se vydáme ke kostelu Noravank (sídlo středověkých arménských umělců) a budeme pokračovat k architektonickému skvostu oblasti - klášteru Tatev, který býval nejbohatším středověkým klášterem v Arménii. Nepřekonatelná pevnost Tatev byla důležitým náboženským centrem, ale také strategickým místem královské dynastie Syunik s několika tajnými podzemními cestami. Cestu je možno absolvovat pěšky nebo lanovkou. Návrat do Jerevanu do našeho hotelu, nocleh.

5. den
Po dobré snídani započne naše další putování, tentokráte do údolí květů k městu Tsaghkadzor, které je nejslavnějším arménským zimním střediskem ve východní části Teghenských hor. Z lanovky budeme mít nejlepší výhled na nádhernou přírodu plnou zeleně, alpských květů a vrcholky okolních hor, navštívíme klášter Kecharis a projdeme se na břehu největšího Kavkazského vulkanického jezera Sevan, které leží v nadmořské výšce 1.900 m n.m. s okolními vrcholky hor přes 3.000 m n.m. Na břehu jezera budeme odpoledne obdivovat další klášter Sevanavank z roku 874 vystavěný pro královu dceru Mariam. Večer zpět do Jerevanu.

6. den
Po snídani se vydáme do Gyumri. Gyumri je město v severozápadní části Arménie uprostřed údolí Shirak (asi 130 km od Jerevanu). Město je známé svou multikulturalitou a barevností. Staré město Vás okouzlí úzkými uličkami s všudypřítomnými kavárničkami a krámky se zdařilými a levnými suvenýry. Gyumri je kulturním centrem Arménie a zajisté se Vám vryje do paměti. Navštívíme také muzeum národní architektury a urbanistiky, večer se vrátíme do Jerevanu.

7. den
Po snídani se přepravíme na Arménsko – Gruzínskou hranici do Bagratashenu. Odtud budeme pokračovat do hlavního města Gruzie do Tbilisi, kde se ubytujeme a prohlédneme si nejkrásnější místa historického centra města s památkami sahajícími až do 5. století na březích řeky Mtkvari. Navštívíme a nejmalebnější čtvrť města – Metekhi s kostelem, prohlédneme také katedrálu Sioni, baziliku Anchiskhati, odkud se dostaneme pohodlně lanovkou na pevnost Narikala ze 4. století, která dominuje celému městu. Cestou zpět na hotel pak spatříme ještě sirné lázně s termálními prameny a skleněný most. Nocleh ve Tbilisi.

8. den
Po snídani se vydáme do regionu Kakheti, který je světově proslulý výrobou prvotřídního vína. Navštívíme klášter Bodbe. Odpoledne se přesuneme do Sighnaghi, malého městečka s neopakovatelným panorama Kavkazských velikánů, které je živým skanzenem historických měst této oblasti (zděné domečky s tradičními visutými balkóny a kapličkami na střechách domů). Údolím Alazani se k večeru dostaneme do Telavi, kde se ubytujeme a přespíme.

9. den
Dnes se o dobré snídani vypravíme k prohlídce vyhlášeného kláštera Ikalto, který založil již v 6. století jeden z tzv. Třinácti asyrských otců – křesťanských duchovních, kteří přišli na území Gruzie. V klášteře byla později založena akademie – církevní vysoká škola, která patřila ve středověku k nejlepším vzdělávacím zařízením světa. Odpoledne cesta krásnou přírodou k malebnému klášteru Alaverdi ze 6. století s katedrálou, která pochází z 11. stol. Večer se vrátíme do Tbilisi.

10. den
Po snídani nás v závěru zájezdu čeká to nejkrásnější co Gruzie nabízí. Vydáme se totiž do Mtskhety, které bylo ve středověku hlavním městem země, jeho náboženským i kulturním centrem (UNESCO). Navštívíme klášter Jvari ze 6. století, který dominuje městu a řece Aragvi i katedrálu Svetitskhoveli, která je známá tím, že je zde pohřbena část Ježíšova roucha. Křivolaké kamenné uličky města plné obchůdků se suvenýry a kavárničkami nás zajisté zlákají k posezení u dobrého oběda, kávy či čaje. Odpoledne se vrátíme do Tbilisi a navštívíme muzeum Simon Janashia, katedrálu Sameba a tradiční bazar Dry bridge vernissage, kde můžeme nakoupit řadu ručně vyráběných suvenýrů, drobných šperků apod. Poslední nocleh v Tbilisi.

11. den
Brzy ráno transfer na letiště a odlet do Prahy s přestupem ve Varšavě, přílet do ČR po poledni.

Cena zahrnuje

  • leteckou přepravu Ostrava – Jerevan, Tbilisi – Ostrava (s jedním přestupem) včetně odbaveného zavazadla 23 kg + příruční zavazadlo,
  • transfery klimatizovaným mikrobusem,
  • 9 x ubytování ve dvoulůžkových pokojích v hotelích kat. 3*** včetně early check-in (ubytování hned ráno po příletu),
  • 9 x snídani,
  • služby česky nebo slovensky hovořícího místního průvodce v průběhu pobytu v Arménii a Gruzii, 
  • vstupy do navštívených objektů, 
  • pojištění CK ve smyslu zák. 159/99 Sb.

Cena nezahrnuje

  • komplexní cestovní pojištění léčebných výloh v zahraničí včetně pojištění storna,
  • služby nad rámec programu, obědy, večeře, spropitné
  • příplatek za jednolůžkový pokoj: 6.990,- Kč/pobyt
Po - Pá 9 - 18 hod +420 224 942 149
Zájezd prohlíží klientů
Zájezd zakoupilo klientů
Tento zájezd Doporučujeme
Po - Pá 9 - 18 hod +420 224 942 149
Zájezd prohlíží klientů
Zájezd zakoupilo klientů
Tento zájezd Doporučujeme