Česká republika - OLOMOUC SVATÝ KOPEČEK A KROMĚŘÍŽ | Dovolená IDEAL-TOUR PRAHA 2022

Po - Pá 9 - 18 hod +420 224 942 149

OLOMOUC SVATÝ KOPEČEK A KROMĚŘÍŽ

Česká republika

Zájezd zakoupilo klientů
4 fotografií
19.8. - 21.8.2022
2 nocí / 3 dní
Snídaně
Autokarem
osoba od / zájezd 3 990
Jiný termín
Popis Termíny Destinace Program Hodnocení

Popis

Obecný popis

OLOMOUC, SVATÝ KOPEČEK A KROMĚŘÍŽ

cesta za památkami UNESCO střední Moravy


Ubytování

Ubytování je zajištěno v Olomouci, v hotelu *** ve dvoulůžkových pokojích s vlastním příslušenstvím. Možno zajistit ubytování 3.osoby na přistýlce

Stravování

Snídaně

Povinné poplatky na místě

pobytová taxa

Poznámka

HLAVNÍ ODJEZDOVÉ MÍSTO PRAHA

Předpokládaná trasa: Praha, Poděbrady, Hradec Králové, Holice, Vysoké Mýto, Litomyšl, Svitavy, Boskovice, Letovice, Blansko, Brno

Po - Pá 9 - 18 hod +420 224 942 149
Zájezd prohlíží klientů
Zájezd zakoupilo klientů
Tento zájezd Doporučujeme

Program

Po - Pá 9 - 18 hod +420 224 942 149
Zájezd prohlíží klientů
Zájezd zakoupilo klientů
Tento zájezd Doporučujeme

Vyhledávací filtr

Veškeré ceny zde uvedené jsou za osobu od nebo za jednotku od na zájezd či noc. Přesnou cenu zjistíte v detailu kalkulace zájezdu.

Česká republika

Vnitrozemský stát situovaný na severní polokouli v mírném pásmu. Leží tzv. „v srdci Evropy“. Bohatá historie zanechala na území České republiky velké množství historických odkazů, zajímavých staveb i krásných kulturních děl.

Česká republika je vyspělou středoevropskou zemí se vzrůstající životní úrovní. Bohatá historie zanechala na území České republiky velké množství historických odkazů, zajímavých staveb i krásných kulturních děl. Chloubou České republiky zůstávají však také osobnosti minulosti a současnosti, jimž se často dostalo celosvětového uznání pro jejich přínos v různých vědních oborech, umělecké oblasti i sportu. Příroda České republiky, její údolí i hory byly odjakživa osídlovány a kultivovány. Přesto lze také dnes nalézt nádherná, nedotčená, divoká místa, jedinečná svými sceneriemi a formacemi. Zvířata, která zde stále ještě žijí – vlk, kočka divoká, rys, drop velký a tetřev – jsou jinde známá už jen z knížek nebo zoologických zahrad. Česká architektura má vždy osobitý ráz. Možná právě proto se českým architektům a designérům dostává uznání po celém světě. Jejich stavby můžete obdivovat na nejrůznějších místech České republiky, jejich designem se chlubí i světové galerie. České země mají bohaté a pestré dějiny. Lidé, kteří přišli ze všech koutů světa, zde postavili a vyzdobili stovky zámků, kostelů i klášterů a současně se podíleli na celkové architektonické podobě českých měst.
V České republice bylo také vyhlášeno šest biosférických rezervací UNESCO. Dvanáct památek již bylo zapsáno do Seznamu světového kulturního a přírodního dědictví UNESCO: Praha; Telč; Český Krumlov; Žďár nad Sázavou; Kutná Hora; Lednicko – valtický areál; Kroměříž; Holašovice; Litomyšl; Olomouc – sloup Nejsvětější Trojice; Brno – vila Tugendhat; Třebíč – románsko-gotická bazilika sv. Prokopa a židovská čtvrť. V ČR byly vyhlášeny tyto biosférické rezervace UNESCO: Třeboňsko, Pálava, Křivoklátsko, Šumava, Krkonoše, Bílé Karpaty.
Nejvyšším pohořím jsou Krkonoše. Další pohoří: Jeseníky, Orlické hory, Jizerské hory, Lužické hory, Krušné hory, Šumava, Beskydy… K nejnavštěvo­vanějším oblastem patří Praha, Karlovarský kraj, jižní Morava, Žďárské vrchy.


Po - Pá 9 - 18 hod +420 224 942 149
Zájezd prohlíží klientů
Zájezd zakoupilo klientů
Tento zájezd Doporučujeme
Po - Pá 9 - 18 hod +420 224 942 149
Zájezd prohlíží klientů
Zájezd zakoupilo klientů
Tento zájezd Doporučujeme

Program

1. den

Odjezd v odpoledních hodinách. Příjezd do Olomouce ve večerních hodinách, ubytování v hotelu.

2. den

Po snídani si projdeme druhou nejstarší a největší městskou památkovou rezervaci v České republice. Atmosféru města nejlépe poznáme prohlídkou začínající na Václavském náměstí s Arcidiecézním muzeem  a s Přemyslovským palácem z 12. století. Dále budeme pokračovat na Biskupské náměstí s honosnými palácovými stavbami z 17. století, zejména Arcibiskupským palácem a Tereziánskou zbrojnicí. Okolo Univerzity Palackého projdeme na náměstí Republiky s kašnou Tritónů k nedalekému chrámu Panny Marie Sněžné. Dále pak kolem Jezuitského konviktu s kaplí Božího těla a kaplí sv. Jana Sarkandra a Vily Primavesi dojdeme k další sakrální památce kostelu sv. Michala. Odtud se křivolakými uličkami starého města dostaneme na Dolní náměstí, kde se budeme obdivovat dalším z barokních kašen – Jupiterově a Neptunově a zejména původnímu mariánskému morovému sloupu. Na Horním náměstí s radnicí a orlojem se zastavíme u proslulého Sloupu Nejsvětější Trojice (památka UNESCO), odkud si můžeme prohlédnout průčelí paláců Edlmannova a Petrášova, další městské kašny - Herkulovu a Caesarovu a kostel sv. Mořice. Po prohlídce města se vydáme autokarem na nedaleký Svatý Kopeček. Jeho dominantou je bazilika Navštívení Panny Marie - poutní barokní kostel, který se nachází v areálu premonstrátského proboštství na Svatém Kopečku. Velkolepá stavba a celý areál byl prohlášen národní kulturní památkou. Po návratu do Olomouce na ubytování bude jistě dosti času na další prohlídku krásného města, kdy budeme moci navštívit expozici Vlastivědného muzea či Muzea umění. 

3. den

Po snídani se přesuneme do Kroměříže k prohlídce tohoto krásného města, přezdívaného Hanáckými Athénami. Výchozím bodem naší prohlídky bude Velké náměstí s radnicí a výstavnými měšťanskými paláci (Hejtmanský, Starý šenkovní), odkud se vydáme k Arcibiskupskému zámku (památka UNESCO). Kromě návštěvních okruhů zámku můžeme také navštívit obrazárnu nebo zámeckou věž s vyhlídkou. Ze zámku se vydáme do Podzámeckých zahrad (památka UNESCO) ke krásné procházce parkem nebo využijeme možnosti projížďky na lodičkách. Po krátké zastávce v Biskupské mincovně se vydáme nahoru městem do Květné zahrady (památka UNESCO), kde budeme obdivovat mimo jiné dva skleníky, bludiště a v rotundě zavěšené Foucaultovo kyvadlo. V západní části zahrady si můžeme pohrát s ozvěnou na 244 metrů dlouhé kolonádě od Giovanniho Pietra Tencally. Kroměřížské kostely jsou pozoruhodnými příklady církevního stavitelství vrcholného baroka na Moravě – kostel sv. Jana Křtitele a kostel Nanebevzetí blahoslavené Panny Marie, zajímavý je pak gotický kostel sv. Mořice a pravoslavný kostel svatých Cyrila a Metoděje. V odpoledních hodinách odjezd z Kroměříže.

Cena zahrnuje

  • 2 ubytování
  • 2 snídaně
  • dopravu luxusním autokarem
  • služby českého průvodce
  • zákonné pojištění ve znění zákona č. 159/99 Sb.

Cena nezahrnuje

  • pobytové taxy, vstupy, fakultativní služby

Po - Pá 9 - 18 hod +420 224 942 149
Zájezd prohlíží klientů
Zájezd zakoupilo klientů
Tento zájezd Doporučujeme
Po - Pá 9 - 18 hod +420 224 942 149
Zájezd prohlíží klientů
Zájezd zakoupilo klientů
Tento zájezd Doporučujeme