Itálie - BENÁTKY SAN MARINO A VERONA s pobytem u moře | Dovolená IDEAL-TOUR PRAHA 2023

Po - Pá 9 - 18 hod +420 224 942 149

BENÁTKY SAN MARINO A VERONA s pobytem u moře

Itálie

First
Minute
15 fotografií
8.9. - 17.9.2023
7 nocí / 10 dní
Polopenze
Autokarem
- 10 % Ušetříte až 1 329 Kč
osoba od / zájezd 13 290 11 961
Jiný termín
Popis Termíny Destinace Program Hodnocení

Popis

Obecný popis

Verona • Ravenna • Faenza • Rimini • San Marino • Benátky

Ubytování

Ubytování je zajištěno v Rimini, v hotelu*** ve dvoulůžkových pokojích s vlastním příslušenstvím. Možno zajistit ubytování 3.osoby na přistýlce.

Stravování

Polopenze - snídaně a večeře

Povinné poplatky na místě

pobytová a vstupní taxa

Poznámka

Doprava autokarem, hlavní odjezdové místo PRAHA
Předpokládaná trasa: Praha, Beroun, Hořovice (Žebrák), Rokycany, Plzeň

Svozy za příplatek – alespoň 8 osob v nástupním místě
příplatek 500 Kč – Brno, Velká Bíteš, Velké Meziříčí, Jihlava (Pávov), Humpolec; Chrudim, Pardubice, Hradec Králové

Po - Pá 9 - 18 hod +420 224 942 149
Zájezd prohlíží klientů
Tento zájezd Doporučujeme

Program

Po - Pá 9 - 18 hod +420 224 942 149
Zájezd prohlíží klientů
Tento zájezd Doporučujeme

Vyhledávací filtr

Veškeré ceny zde uvedené jsou za osobu od nebo za jednotku od na zájezd či noc. Přesnou cenu zjistíte v detailu kalkulace zájezdu.

Itálie

Itálie - slunce, moře, víno, památky

Itálie patří mezi nejnavštěvovanější evropské země, kam každý rok míří na dovolenou tisíce turistů. Itálie nabízí nepřeberné možnosti, jak strávit dovolenou. Turisty lákají historická města, ve kterých mohou obdivovat mnoho kulturních památek. Milovníkům odpočinku u moře Itálie nabízí nádherné písečné pláže, na kterých mohou strávit báječnou dovolenou.
Všem svým návštěvníkům Itálie poskytuje kromě poznání a odpočinku také komfortní ubytování včetně kulinářských zážitků. Kdo raději volí odpočinek v přírodě, tomu Itálie nabízí například možnost aktivní dovolené v horách nebo odpočinek na nekonečných, písčitých plážích u moře.
Po - Pá 9 - 18 hod +420 224 942 149
Zájezd prohlíží klientů
Tento zájezd Doporučujeme
Po - Pá 9 - 18 hod +420 224 942 149
Zájezd prohlíží klientů
Tento zájezd Doporučujeme

Program

1. den
Odjezd z ČR ve večerních hodinách.

2. den
Ráno přijedeme do Verony, jednoho z nejromantičtějších italských měst, proslulého milostným příběhem Romea a Julie. Město nás uchvátí svými úzkými uličkami a spoustou historických památek, které městu dávají tu pravou atmosféru. Jeden z největších římských amfiteátrů na světě Arena di Verona na Piazza Bra, slavný Casa di Giulietta (Juliin dům) s dvorem plným milostných psaníček, hlavní náměstí Piazza dei Signori s tržištěm Piazza Erbe (Zelný trh) se sochou slavného básníka Dante Alighieriho, městské kostely a paláce – to vše nás očekává ve Veroně. Odpoledne příjezd do Rimini, ubytování, dle časových možností individuální volno, večeře.

3. den
Snídaně, pobyt u moře, individuální volno, večeře.
*Fakultativní výlet Perugia Assisi: dopoledne odjezd na prohlídku Perugie, malebného historického univerzitního města ležícího na vrchu uprostřed zelené krajiny, proslaveného výrobou čokolády. Snad nejznámější dominantou města je krásně zdobená Fontána Maggiore. Významnou stavbou města je dóm, ukrývající hrobky dvou papežů Urbana IV. a Martina IV. Pro milovníky sladkého je tu slavná čokoládovna Perugina z roku 1907. Právě odtud pochází, mezi Italy nejoblíbenější, lískooříškové bonbóny Baci s jemnou lanýžovou náplni. Italové je milují natolik, že jich ročně spořádají 350 miliard kusů! Odpoledne se přesuneme do města Assisi, rodiště sv. Františka z Assisi, patřící hned po Vatikánu mezi hlavní poutní místa. Obdivovat budeme dominantu města, baziliku sv. Františka (UNESCO) s hrobem světce. Jeho následovnici, sv. Kláře z Assisi, zakladatelce ženského řádu klarisek, je zasvěcena bazilika sv. Kláry. Návrat na ubytování, večeře.

4. den
Snídaně, dopoledne odjezd do Ravenny, bývalého hlavního města Západořímské říše. Díky tomu se Ravenna honosí zachovanou římskou a byzantskou architekturou a řada staveb je zapsaná na seznam UNESCO. Navštívíme mauzoleum Gally Placidie, dcery římského císaře, s jedinečně zachovanými mozaikami, slavnou osmibokou baziliku San Vitale, vrcholné dílo byzantského umění. Nejvýznamnější památkou pro samotné obyvatele Ravenny je ale hrobka Dante Alighieriho, který právě zde dokončil Božskou komedii, své vrcholné dílo. Odpoledne se vydáme do nedaleké Faenzy, města s dlouhou tradicí výroby keramiky, které dalo název známému druhu nádobí – fajáns. Jednu z vyhlášených keramických dílen zde také navštívíme. Návrat na ubytování, večeře.

5. den
Snídaně, pobyt u moře, individuální volno, večeře.
*Fakultativní výlet Loreto Urbino: dopoledne vyrazíme na prohlídku proslulého poutního místa Loreto (Santa Casa – Svatá chýše). Toto místo nese označení pro údajný dům Panny Marie, který byl podle legendy koncem 13. století přenesen andělskými bytostmi z Nazaretu do města Trsat v Chorvatsku a následně právě sem. Po tomto vzoru byly od 17. století budovány loretánské kaple (lorety), které známe také z českých krajů. Při zpáteční cestě se zastavíme ve městě Urbino s cennými renesančními památkami, z nichž vyniká Palazzo Ducale, a rodný dům Raffaela Santi, jednoho z nevýznamnější malířů a architektů renesance. Večer návrat na ubytování, večeře.

6. den
Snídaně, dopoledne prohlídka historického centra Rimini, naším cílem bude Arco di Augusto, vstupní oblouk do historického jádra města, náměstí Piazza Tre Martiti s Malatestovým chrámem, hlavním dómem města. Dále budeme pokračovat k Tiberiovu mostu, nejstaršímu silničnímu mostu na světě. Místní jsou na tuto památku natolik pyšní, že ji má také Rimini ve svém znaku. Kultura země nejsou jen památky, připomeneme si to na hlavním trhu se směsicí vůní čerstvého ovoce a zeleniny, ryb, uzenin a skvělých sýrů. Odpoledne se vydáme na prohlídku nejstarší republiky na světě San Marina, malého státu na vrcholu hory s dominantou hory Monte Titano. Na třech vrcholcích jsou tři pevnostní věže s úžasnými výhledy do okolí. V centru města si nenecháme ujít střídání stráží v typických uniformách před radnicí Palazzo Pubblico. Poté dojedeme do sklípku na degustaci místních vín a typických produktů. Ve večerních hodinách návrat na ubytování, večeře.

7. den
Snídaně, pobyt u moře, individuální volno, večeře.
*Fakultativní výlet Bologna: Po snídani odjedeme do Bologni, nádherného univerzitního města proslaveného nejen šikmými věžemi Due Torri, ale také věhlasnou gastronomií. Na hlavním náměstí Piazza Maggiore navštívíme gotickou baziliku San Petronio s 22 kaplemi a poledníkem astrologa Cassiniho ukazující den v roce a určující délku slunečního roku. Na náměstí Piazza del Nettuno si prohlédneme manýristickou kašnu Neptuna. Dále také navštívíme boloňskou univerzitu, jednu z nejstarších na světě. V odpoledních hodinách návrat na ubytování, večeře.

8. den
Snídaně, pobyt u moře, individuální volno, večeře.

9. den
Snídaně, odjezd do Chioggie, kde se nalodíme na trajekt (příplatek) a přejedeme k návštěvě slavných Benátek. Nádherné historické stavby a kanály nahrazující silnice se staly symbolem tohoto města. Navštívíme proslulé náměstí sv. Marka, se stejnojmenným kostelem patrona Benátek, uvidíme slavný Dóžecí palác, postavený ve stylu benátské gotiky, sídlo dóžat a po staletí centrum moci. Ze zvonice sv. Marka je nádherný pohled na město a ze břehu zase budeme obdivovat zaparkované gondoly, které na pozadí s ostrůvkem San Giorgio vytváří neopakovatelné scenérie, tak typické pro Benátky. Další zajímavou stavbou je Most vzdechů, kamenný obloukový most, pojmenovaný podle sténání vězňů, kteří jím procházeli z náměstí do vězení. Úzkými uličkami dojdeme až ke slavnému mostu Ponte Rialto klenoucí se přes Canal Grande, hlavní dopravní tepnu města. Z mostu Ponte dell´Accademia uvidíme další z dominant, kostel Santa Maria della Salute, vystavený u ústí kanálu jako památka na zastavení šíření moru. Návrat lodí do Chioggie, večer odjezd zpět do ČR.

10. den
Příjezd do ČR v ranních hodinách.

Cena zahrnuje

  • 7 ubytování,
  • 7 polopenzí,
  • dopravu luxusním autokarem,
  • prohlídka keramické dílny ve Faenze,
  • ochutnávka likérů v San Marinu,
  • návštěva sklípku s degustací - v okolí San Marina,
  • služby českého průvodce,
  • zákonné pojištění ve znění zákona č. 159/99 Sb.

Cena nezahrnuje

  • pobytové a vstupní taxy, vstupy, místní dopravu a trajekty, fakultativní služby a výlety cca 100 EUR
Po - Pá 9 - 18 hod +420 224 942 149
Zájezd prohlíží klientů
Tento zájezd Doporučujeme
Po - Pá 9 - 18 hod +420 224 942 149
Zájezd prohlíží klientů
Tento zájezd Doporučujeme