Jordánsko - JORDÁNSKO - POUŠTNÍ KRÁSKY PETRA a WADI RUM | Dovolená MagicBoxes 2021

Po - Pá 9 - 18 hod +420 224 942 149

JORDÁNSKO - POUŠTNÍ KRÁSKY PETRA a WADI RUM

Jordánsko

Zájezd zakoupilo klientů
15 fotografií
Zvolený termín již bohužel nemá volné kapacity. Prosím zvolte jiný termín.
5.10. - 12.10.2021
7 nocí / 8 dní
Polopenze
Letecky
5. října 2021 (út) 00:00 00:00

Časy odletů jsou uvedeny v lokálním čase, jsou pouze orientační a budou upřesněny před Vaším odletem.

Nástupní stanice

Praha

Výstupní stanice

JORDÁNSKO
12. října 2021 (út) 00:00 00:00

Časy odletů jsou uvedeny v lokálním čase, jsou pouze orientační a budou upřesněny před Vaším odletem.

Nástupní stanice

JORDÁNSKO

Výstupní stanice

Praha
osoba od / zájezd 33 790
Jiný termín
Vyprodaný
Popis Termíny Destinace Program Hodnocení

Popis

Obecný popis

Poznávací zájezd do Jordánska spojený s pobytem u moře. Čekají nás antické, biblické i islámské památky, Mrtvé moře, Rudé moře - ideální kombinace poznání Jordánska a relaxace.
Od počátku historie bylo Jordánsko zemí, kudy prošli proroci jako Abrahám, Mojžíš, Ježíš, Jan Křtitel, Mohammed. Jejich víra se odráží na mnoha místech, kde kázali a konali zázraky. V Jordánském hašimovském království budete procházet místy dávných biblických příběhů i křižáckých válek. K naší návštěvě Jordánska neodmyslitelně patří starodávné pouštní město - nabatejská Petra, antický Jerash, pojedeme i po stopách Lawrence z Arábie do přírodních scenérií Wadi Rum, místo kde se zastavil beduínský čas. Právě Wadi Rum a Petra jsou chloubou země a patří k okázalým zajímavostem Blízkého východu. Pro romantické duše nabízíme i možnost přenocování v poušti Wadi Rum, západy a východy slunce jsou zde nepřekonatelné.

Poznávací zájezd do Jordánska provází Petr Horák, garance skupiny max. 14 osob.

Ammán - Jerash - hrad Ajlun - Madaba - hora Nebo - Královská cesta - hrad Kerak - Petra - Wadi Rum - Aqaba

Po - Pá 9 - 18 hod +420 224 942 149
Zájezd prohlíží klientů
Zájezd zakoupilo klientů
Tento zájezd Doporučujeme

Program

Po - Pá 9 - 18 hod +420 224 942 149
Zájezd prohlíží klientů
Zájezd zakoupilo klientů
Tento zájezd Doporučujeme

Vyhledávací filtr

Veškeré ceny zde uvedené jsou za osobu od nebo za jednotku od na zájezd či noc. Přesnou cenu zjistíte v detailu kalkulace zájezdu.

Jordánsko

Po - Pá 9 - 18 hod +420 224 942 149
Zájezd prohlíží klientů
Zájezd zakoupilo klientů
Tento zájezd Doporučujeme
Po - Pá 9 - 18 hod +420 224 942 149
Zájezd prohlíží klientů
Zájezd zakoupilo klientů
Tento zájezd Doporučujeme

Program

1. den
Odlet s průvodcem do Jordánska - Ammánu, transfer do hotelu a dle časových možností procházka městem s průvodcem. AMMÁN patří k nejkrásnějším městům Blízkého východu, je vystavěn na několika pahorcích a najdeme o něm zmínku i v Bibli, jako o „městě dětí Ammónových“.

2. den
Ráno prohlídka jordánského hl. města AMMÁN, starověká část, ammánská citadela na kopci nad městem, římské divadlo z 2. stol., Archeologické muzeum a krátce i nový Ammán s moderní a upravenou podobou. JERASH - pokud existuje jedno římské město, kde si návštěvník živě dokáže představit, jak vypadal život ve 2. stol. n. l., tak je to právě Jerash, rozkládající se na svazích návrší Gilead. Dějiny města započaly s výboji Alexandra Velikého a vrcholu dosáhly v době, kdy se tato oblast stala součástí římského impéria, nejvýstavnější sídlo Blízkého východu - oválné náměstí tzv. Agora, zachovalé cesty lemované sloupovím, „ šeptající sloupy“, amfiteátry, římské lázně, Hippodrom, chrám boha Dia, chrám bohyně Artemis, původní Cardo s obchody. Pokud jste fanoušci Top Gearu, tak Jerash je přesně to místo, kde mezi sebou Jeremy Clarkson, Richard Hammond a James May závodili ve svých upravených kabrioletech. Projedeme krajinou mezi plantážemi oliv a piniovými háji do městečka AJLUN - zde se v lesnaté krajině, na vrcholu Jabal Auf nachází jeden z nejvýznamnějších pouštních hradů - HRAD AJLUN, islámská pevnost postavená r. 1184-85 na obranu proti vojenským nájezdům křižáků, hrad střežil důležitý úsek jižního údolí Jordánu, železné doly města Ajlun a obchodní cesty mezi Jordánskem a Sýrií a ve své historii nebyl nikdy dobyt. Krásné výhledy na Jordan valley, do Sýrie, Libanonu i Izraele. K večeru návrat na ubytování.

3. den
Královská cesta - starověké město Nabatejců MADABA, byzantské a umajlovské umění. Město proslulé svými mozaikami. Nejznámější a z historického hlediska nejdůležitější je Madabská mozaiková mapa v kostele sv. Jiří., pochází z období kolem r. 560 a zobrazuje mapu Palestiny a Dolního Egypta. Následuje posvátná hora NEBO (802 m n. m.), kam Mojžíš přivedl svůj lid při útěku z Egypta, aby odtud ukázal „Zemi zaslíbenou“ a kde se pravděpodobně nachází i Mojžíšův hrob - byzantský kostel, nádherná mozaika. Otevře se nám překrásný výhled na údolí řeky Jordán, ale i na velkou část Jordánska, Izraele a Palestiny. Na závěr navštívíme nejznámější křižácký HRAD KERAK z 12. století, nejlépe zachovalý hrad na Blízkém Východě o kterém se zmiňuje i Bible, jelikož Kerak byl hlavním městem království Moab. Návrat na ubytování.

4. den
MRTVÉ MOŘE - nejníže položené místo planety, nachází se mínus 430 metrů pod mořem, neuvěřitelná koncentrace soli. Koupání, relaxace, zdejší vody vyléčí nejeden kožní problém.

5. den
Celodenní prohlídka fascinujícího „růžového" skalního města PETRA (UNESCO), unikátní komplex nabatejských monolitických chrámů vytesaných do skal, vysokých až 100 m, jeho stáří se odhaduje na 2500 let. Město je přístupné pouze úzkou skalní soutěskou SIG (1200 m), na jejímž konci je mnoho chrámů, klášterů, paláců vytesaných do skal, zdobených složitými sochami, poukazující na zručnost Nabatejců - Pokladnice, Vítězný oblouk, antické divadlo, královské hrobky a klášter, mystické pohřebiště aj. Ubytování v populárním přímořském letovisku AGABA, dle časových možností prohlídka města s průvodcem.

6. den
Pobyt u Rudého moře a odpoledne nádherná divoká pouštní krajina u hranic se Saudskou Arábií pod horou Džabal Ram. Úžasná 2 hod. projížďka terénními vozy údajně nejhezčí pouští na světě WADI RUM (UNESCO), známá také jako The Valley of Moon. Čekají nás vyhlídky na místní monumentální stolové hory, skalní věže z narůžovělého pískovce, oranžové písečné duny, skalní mosty podobné těm v Utahu, rokle a soutěsky, místa spojené s legendárním Lawrencem z Arábie. Nejkrásnější na Wadi Rum je západ a východ slunce, proto už jen z toho důvodu se zde vyplatí přenocovat. Odměnou romantickým duším bude úžasný západ a východ slunce, který okolní stolové hory a skály zbarví do oranžova a ruda. Pro zájemce je nocleh v poušti zajištěn v beduínském campu (ráno po snídani transfer na hotel), večeře a snídaně v poušti. Ostatní po projížďce pouští Wadi Rum návrat na hotel do Aqaby.

7. den
RUDÉ MOŘE – pobyt a relaxace, volný den v přímořském letovisku Aqaba, které se nachází na úplném jihu Jordánska, na samotné hranici s Izraelem, Egyptem a Saudskou Arábii. Kromě koupání je také ideálním místem k potápění v křišťálově čistých vodách Rudého moře.

8. den
Dopoledne dle let. řádu transfer na letiště do Ammánu a odlet do Prahy.

Cena zahrnuje

 • leteckou přepravu Praha – Ammán a zpět,
 • letištní taxy,
 • transfer na letiště a zpět,
 • dopravu klim. minibusem dle programu,
 • výlety a vstupy dle programu,
 • výlet jeepy 4x4 v poušti Wadi Rum,
 • 7x ubytování v hotelu***/**** – 2lůžk.pokoje s příslušenstvím,
 • 7x polopenzi,
 • jordánské vízum,
 • místní průvodce,
 • průvodce CK,
 • zákonné pojištění ve znění zákona č. 159/99 Sb.

Cena nezahrnuje

 • komplex. pojištění vč. storna zájezdu
 • spropitné,
 • plážový servis,
 • příplatek 1lůžk. pokoj: 3 850 Kč,
 • příplatek 1lůžk. pokoj při noclehu v poušti Wadi Rum: 1100 Kč,
 • příplatek přenocování v poušti Wadi Rum: 950 Kč/os.,
 • odletová taxa cca 8 jordánských dinárů (12 $ platba na místě)
Po - Pá 9 - 18 hod +420 224 942 149
Zájezd prohlíží klientů
Zájezd zakoupilo klientů
Tento zájezd Doporučujeme
Po - Pá 9 - 18 hod +420 224 942 149
Zájezd prohlíží klientů
Zájezd zakoupilo klientů
Tento zájezd Doporučujeme