Kazachstán - KAZACHSTÁN - KRÁSKA STEPÍ, VELEHOR A KAŇONU | Dovolená MagicBoxes 2021

Po - Pá 9 - 18 hod +420 224 942 149

KAZACHSTÁN - KRÁSKA STEPÍ, VELEHOR A KAŇONU

Kazachstán

Zájezd zakoupilo klientů
8 fotografií
25.9. - 2.10.2021
7 nocí / 8 dní
Polopenze
Letecky
osoba od / zájezd 47 190
Jiný termín
Popis Termíny Destinace Program Hodnocení

Popis

Obecný popis

Tam i zpět letecky z Prahy
Ubytování v hotelech 3* a 4*
Polopenze a obědy v ceně
Všechny vstupy v ceně

ALMATA • MEDEO • ŠYMBULAK • ČARYNSKÝ KAŇON • ETNOAUL GUNNY • KOK-TOBE • NUR SULTAN • A.L.Ž.I.R

Po - Pá 9 - 18 hod +420 224 942 149
Zájezd prohlíží klientů
Zájezd zakoupilo klientů
Tento zájezd Doporučujeme

Program

Po - Pá 9 - 18 hod +420 224 942 149
Zájezd prohlíží klientů
Zájezd zakoupilo klientů
Tento zájezd Doporučujeme

Vyhledávací filtr

Veškeré ceny zde uvedené jsou za osobu od nebo za jednotku od na zájezd či noc. Přesnou cenu zjistíte v detailu kalkulace zájezdu.

Kazachstán

Po - Pá 9 - 18 hod +420 224 942 149
Zájezd prohlíží klientů
Zájezd zakoupilo klientů
Tento zájezd Doporučujeme
Po - Pá 9 - 18 hod +420 224 942 149
Zájezd prohlíží klientů
Zájezd zakoupilo klientů
Tento zájezd Doporučujeme

Program

1. den
Odlet z Prahy do Almaty (let s přestupem).

2. den
V brzkých ranních hodinách přiletíme do Almaty, (dříve Alma-ta), která se nachází na úpatí Ťan šanu, v čemž také spočívá atraktivita tohoto města. Výhled na zasněžené vrcholky hor šestého největšího masivu světa nás bude provázet po celou dobu pobytu v tomto městě. Transfer na ubytování, odpočinek. Naše seznámení s Kazachstánem začneme tradičním obědem, během nějž se seznámíme s kazašskou národní kuchyní. Poté již vyrazíme za krásami okolí Almaty. Ve výšce 1 700 m zavítáme k nejvýše položenému rychlobluslařskému stadionu na světě s tribunami pro 8 500 diváků, jež bylo i dějištěm asijské olympiády v roce 2011. Vysokohorské středisko Šymbulak, kdysi kultovní středisko SSSR, je vynikajícím výchozím bodem pro turistiku. Lanovkami nebo minibusy vyjedeme až do výšky 3 000 m, odkud se nám rozevřou dech beroucí výhledy, a my se můžeme rozhodnout, ke kterému překladu tohoto horského masivu se kloníme my – Nebeské Hory z čínštiny nebo Hory duchů z urgujštiny. Na večeři se vrátíme do našeho hotelu.

3. den
Po snídani se vydáme na celodenní výlet do 154 km dlouhého Čarynského kaňonu táhnoucího se podél stejnojmenné řeky. Jeho skalní stěny leckde dosahují výšky 3 000 metrů, což je důvodem jeho přezdívky „Grand Canyon Kazachstánu“. Ten kazašský je sice oproti kaňonu v Coloradu menší, nicméně stejně spektakulární. Projdeme se Červeným kaňonem či údolím Zámků, které v průběhu tisíců a milionů let vyhloubily dešťové vody. Po procházce si vychutnáme oběd s výhledem na hory z terasy restaurace. Cestou zpět budeme hluboký kaňon obdivovat z ptačí perspektivy a budou se před námi rozevírat překrásné pohledy. Uvidíme zdejší faunu a flóru, z nichž mnohé druhy čelí v současné době ohrožení. Ve večerních hodinách se vrátíme zpět do Almaty. Večeře.

4. den
Po snídani se vydáme na výlet do etnického centra kočovníků Etnoaul Gunny vzdáleného od Almaty 35 km. Ve vesnici malebně položené na úpatí hor najdeme život minulých století. Seznámíme se s Gunnny – předky Kazachů a jejich způsobem života. Budeme mít možnost ochutnat tradiční pokrmy, prohlédneme si národní kroje, uvidíme tradiční obydlí kočovných kmenů jurtu a výrobu plsti. Budeme mít možnost projet se na koních i na velbloudech anebo si vyzkoušet lukostřelbu. V pozdním odpoledni se vrátíme do Almaty. Večeře.

5. den
Po snídani se vydáme na procházku bývalým hlavním městem Kazachstánu. Seznámíme se s historií ortodoxní katedrály Nanebevzetí, jejíž konstrukce je celá ze dřeva a jako jedna z mála přežila zemětřesení v roce 1910. V Almatě, jež v překladu znamená jablko, a proto uvidíme sochy a jiná umělecká díla tvořená z jablek. Naše kroky povedou k náměstí Republiky, kde budeme obdivovat hrdě se tyčící monument Nezávislosti a sídlo presidenta. Určitě si nesmíme nechat ujít návštěvu zdejšího 140 let starého Zeleného trhu, kde budeme mít příležitost nakoupit kazašské speciality od suchých plodů, tradičního kurtu, kumysu a sušeného koňského masa až po starobylou odrůdu jablek Aport svázaných s historií Almaty. Pohledem nejen na celé město, ale také na zasněžené vrcholky Ťan Šanu, se rozloučíme po výjezdu lanovkou na vyhlídku k televiznímu vysílači Kok-Tobe, který se vypíná nad městem ve výšce 1 100 metrů. Po obědě v Almatě přejedeme na letiště a odletíme do Nur Sultanu.

6. den
Dnešní den se budeme věnovat hlavnímu městu Kazachstánu Nur Sultan (dříve Astana), které v překladu znamená zářivý vládce a leží na řece Jesil. Nejprve však odjedeme do nedalekého Akmolu, kde se ve stalinistické éře nacházel jeden z lágrů Gulagu pro matky a děti mužů odsouzených za vlastizradu. Smutné dopisy dětí matkám i fotografie vězňů tiše dokládají časy, které se již nikdy nemají opakovat v dnešním muzeu politických represí a totalitarismu A.L.Ž.I.R (což je zkrátka z ruských slov: Akmolinský lágr žen zrádců vlasti). Poté se budeme věnovat prohlídce hlavního města a druhého největšího města Kazachstánu, pyšně demonstrujícího ekonomický rozvoj země s megalomanskými architektonickými výstřelky využívajících ty nejvyspělejší technologie a design. Podíváme se k hlavnímu orientačnímu bodu celého města, kterým je bezpochyby vyhlídková věž Bajterek, symbol mytologického životního prostoru představující topol. Palác Chanšatyr, který připomíná šatyr kolosálních rozměrů, byl místem, kde se konaly velkolepé oslavy sedmdesátin prezidenta Nazarbajeva maskované jako Den města. Nyní slouží jako luxusní nákupní středisko. Večeře.

7. den
Po snídani navštívíme pavilony mezinárodní výstavy EXPO, která v hlavním městě Kazachstánu proběhla v roce 2017. Vzhledem k tematickému ladění expozice, zabývající se alternativním využitím energie v budoucnosti, si budeme moci například prohlédnout interaktivní expozici dějin Země a Vesmíru. Navštívíme jednu z nejnovějších a nejkrásnějších dominant města – mešitu Sultan Khasret, na jejíž výstavbě se podílelo na 1 500 stavitelů, zastavíme se také u mešity Nur Astana se čtyřmi minarety měřící 63 m. Opomenout nesmíme Prezidentský palác Ak Orda (vstup dovnitř není možný), kde se autoři zaměřili na vytvoření neopakovatelného, jedinečného komplexu, který symbolizuje právě sílu a dynamiku rychle se rozvíjející země. Poté navštívíme palác Míru a harmonie – 62 metrů vysokou Pyramidu, která je symbolem přátelství, jednoty a míru v Kazachstánu – je domovem křesťanství, islámu, judaismu, buddhismu, hinduismu a dalších náboženství, odpolední program zakončíme procházkou po nábřeží řeky Jesil, jehož pěší zóna Arbat nabízí příležitost k nákupu kazašských specialit v nezapomenutelné atmosféře. Závěrečná večeře.

8. den
Ráno odjedeme na letiště a odletíme do Prahy.

Cena zahrnuje

 • leteckou přepravu Praha–Almata/Nur Sultan–Praha
 • vnitrostátní leteckou přepravu Almata–Nur Sultan
 • transfery a dopravu místním autobusem dle programu
 • 6× ubytování v hotelech ve 2lůžkových pokojích (standard 3* a 4*)
 • 1× ranní ubytování po příletu v Almatě
 • 6× snídani
 • 6× večeři
 • 4× oběd
 • vstupy do památek dle programu
 • služby místního průvodce
 • služby českého průvodce
 • zákonné pojištění ve smyslu zákona č. 159/99 Sb.

Cena nezahrnuje

 • pojištění léčebných výloh a storna
 • jednolůžkový pokoj (os/pobyt): 6500 Kč
Po - Pá 9 - 18 hod +420 224 942 149
Zájezd prohlíží klientů
Zájezd zakoupilo klientů
Tento zájezd Doporučujeme
Po - Pá 9 - 18 hod +420 224 942 149
Zájezd prohlíží klientů
Zájezd zakoupilo klientů
Tento zájezd Doporučujeme