Litva - LITVA LOTYŠSKO ESTONSKO | Dovolená IDEAL-TOUR PRAHA 2024

Po - Čt 8:30 - 17 hod, Pá 8:30 - 16 hod +420 224 942 149

LITVA LOTYŠSKO ESTONSKO

Litva

First
Minute
15 fotografií
Zvolený termín již bohužel nemá volné kapacity. Prosím zvolte jiný termín.
13.7. - 21.7.2024
8 nocí / 9 dní
Snídaně
Letecky
13. července 2024 (so) Evropa 00:00 00:00

Časy odletů jsou uvedeny v lokálním čase, jsou pouze orientační a budou upřesněny před Vaším odletem.

Nástupní stanice

Praha

Výstupní stanice

DESTINACE EVROPA LET
21. července 2024 (ne) Evropa 00:00 00:00

Časy odletů jsou uvedeny v lokálním čase, jsou pouze orientační a budou upřesněny před Vaším odletem.

Nástupní stanice

DESTINACE EVROPA LET

Výstupní stanice

Praha
osoba od / zájezd 33 970
Jiný termín
Vyprodaný
Popis Termíny Destinace Program Hodnocení

Popis

Obecný popis

VILNIUS • hrad TRAKAI • SIAULIAI • zámek RUNDALERIGA • pláž JÜRMALA • nár.park GAUJA • hrad SIGULDA • OSTROV MUHU • OSTROV SAAREMAA • PARK LAHEMAA • KÄSMU • TALLINN

Ubytování

Ubytování je zajištěno v hotelech 3* ve dvoulůžkových pokojích s vlastním příslušenstvím. 

Ubytování v hotelech v centrech měst - možnost večerních procházek i posezení v restauracích přímo v centru.

Stravování

Snídaně

Doprava

LETECKY

Po - Čt 8:30 - 17 hod, Pá 8:30 - 16 hod +420 224 942 149
Zájezd prohlíží klientů
Tento zájezd Doporučujeme

Program

Po - Čt 8:30 - 17 hod, Pá 8:30 - 16 hod +420 224 942 149
Zájezd prohlíží klientů
Tento zájezd Doporučujeme

Vyhledávací filtr

Veškeré ceny zde uvedené jsou za osobu od nebo za jednotku od na zájezd či noc. Přesnou cenu zjistíte v detailu kalkulace zájezdu.

Litva

Pobaltské republiky jsou místem, kde se odjakživa mísila západní a východní kultura, dovolená zde prožitá vám zprostředkuje nejen zajímavou současnost zemí, které byly dlouhou dobu po přímou nadvládou Ruska, ale i jejich bohatou minulost a v neposlední řadě také krásnou krajinu utvářenou písečnými přesypy a borovými lesy.

Po - Čt 8:30 - 17 hod, Pá 8:30 - 16 hod +420 224 942 149
Zájezd prohlíží klientů
Tento zájezd Doporučujeme
Po - Čt 8:30 - 17 hod, Pá 8:30 - 16 hod +420 224 942 149
Zájezd prohlíží klientů
Tento zájezd Doporučujeme

Program

1. den
Odlet z Prahy do Vilniusu, po příletu transfer do hotelu, ubytování. Dle časových možností a letového řádu večerní procházka městem.

2. den
Dopoledne budeme poznávat město Vilnius, jehož historické centrum je vyhlášeno památkou UNESCO. Projdeme se uličkami převážně barokního starého města, které můžeme pozorovat i z Gedmiminova vrchu se starým hradem. Centrem města je Katedrální náměstí s klasicistní bílou katedrálou, věží a sochami litevských knížat. Město má i mnoho kostelů, mezi nimiž je skvostem cihlový kostel sv. Anny. Odpoledne odjedeme na výlet do bývalého hlavního litevského města Trakai, vystavěného v malebné oblasti jezer a ostrovů. Toto místo je vyhledáváno turisty zejména kvůli pohádkovému cihlovému vodnímu hradu, který se tyčí na ostrově obklopeném několika jezery. Po procházce a návštěvě hradu návrat na ubytování ve Vilniusu. Možnost večerní procházky městem.

3. den
Ráno odjedeme k městu Šiauliai, kde navštívíme jednu z nejvyhledávanějších zajímavostí Litvy, Křížový vrch. Ohromí nás tisíce křížů různých tvarů a velikostí. Po poledni přejezd do Lotyšska a zastávka u barokního zámku Rundāle, někdejší rezidence rodu Bironů. Zámek byl vybudován jako letní sídlo favorita ruské carevny Anny Ivanovny Ernsta Johanna von Birona podle předlohy francouzského Versailles. Večer příjezd do hlavního města Lotyšska Rigy, bývalého hanzovního města s výraznou secesní architekturou. Ubytování v hotelu a podvečerní procházka centrem města.

4. den
Dopoledne prohlídka Rigy. Projdeme se Starým městem (UNESCO) s románskou monumentální katedrálou, rižským zámkem, který je dnes sídlem prezidenta, nádherně zdobeným domem Černohlavců i řadou dalších historických budov. Odpoledne výlet k blízké pláži Jürmala, která se táhne réměř 25km a láká ke koupání i procházkám. Návrat na ubytování v Rize.

5. den
Ráno odjezd do města Sigulda na okraji největšího lotyšského národního parku Gauja. Najdeme zde středověký hrad Turaidas i Nový hrad Sigulda vystavěný na druhém břehu koncem 19. století. Údolí řeky Gauji lemované pískovcovými útvary nabízí příjemné procházky i možnost návštěvy Gutmanských jeskyní, které jsou se svou hloubkou téměř 19 metrů nejhlubšími jeskyněmi v pobaltských zemích. Okolo poledne odjezd k západnímu pobřeží Estonska, kde navštívíme největší západoestonské souostroví. Trajektem přejedeme na ostrov Muhu a dále na ostrov Saaremaa, kde se ubytujeme u hlavního města ostrova Kuressaare.

6. den
Celodenní program bude věnován největšímu estonskému ostrovu Saaremaa který je často nazýván ostrovem chleba, piva a větrných mlýnů, které budeme obdivovat především u kopce větrných mlýnů Angla. Čeká nás i prohlídka asi 100 m širokého kráteru po meteoritu u Kaali, který patří k největším evropským kráterům. Projdeme si i starobylé hlavní město Kuressaare, kde můžeme obdivovat středověký biskupský hrad, který patří k největším v Pobaltí i krásné pobřežní scenérie tohoto lázeňského městečka. Odpoledne návrat do hotelu a volno k procházkám podél pobřeží, projížďkám na kole nebo využití bazénu či procedur lázeňského hotelu.

7. den
Ráno odjezd na trajekt zpět na pevninu a přejezd do hlavního města Estonska. Prohlídka Tallinnu, jednoho z nejmalebnějších měst Evropy, jehož staré město je zapsané do seznamu památek UNESCO – Horní město s hradem Toompea, kde sídlí estonský parlament i vláda, katedrála Alexandra Něvského, krásné vyhlídky na staré město. Budeme pokračovat do Dolního města s gotickou radnicí ze 14. stol. a řadou hanzovních a kupeckých domů. Večer ubytování v hotelu v Tallinnu a možnost večerní procházky městem.

8. den
Po snídani odjezd na pobřeží finského zálivu do estonského národního parku Lahemaa s typickou pobřežní krajinou severního Estonska. Park je proslaven nejen nádhernou přírodou s lesy, zátokami a poloostrovy vybíhajícími hluboko do moře, ale i historickými budovami a rybářskými vesničkami. Návštěva typického šlechtického sídla Palmsee Manor a za hezkého počasí i procházka zdejší divokou krajinou. Zastávka v pobřežní vesnice Käsmu s bohatou námořní historií, díky které je nazýváno vesnicí kapitánů. Možnost procházky podél pobřeží k bludným kamenům nebo návštěvy Mořského muzea. Odpoledne návrat do Tallinnu a návštěva barokního paláce Kadriorg s překrásnými květinovými zahradami. který nechal na začátku 18. století postavit ruský car Petr Veliký pro svou ženu Kateřinu I. Večer návrat do hotelu v Tallinnu, možnost večerní procházky.

9. den
Ráno transfer na letiště a odlet do Prahy.

Cena zahrnuje

 • 8 ubytování v hotelech***,
 • 8 snídaní,
 • leteckou přepravu z Prahy do Vilniusu,
 • leteckou přepravu z Tallinnu do Prahy,
 • letištní taxy a poplatky,
 • transfer na/z ubytování,
 • dopravu autokarem dle programu,
 • trajekt na ostrov Muhu a zpět,
 • služby českého průvodce,
 • zákonné pojištění ve znění zákona č. 159/99 Sb.
 • Cena nezahrnuje

 • cestovní pojištění včetně storna zájezdu,
 • předpokládaná částka na vstupy cca 70 EUR,
 • fakultativní služby, pobytová taxa, místní doprava,
 • a vše ostatní, co není uvedeno v odstavci „Cena zahrnuje".
 • Po - Čt 8:30 - 17 hod, Pá 8:30 - 16 hod +420 224 942 149
  Zájezd prohlíží klientů
  Tento zájezd Doporučujeme
  Po - Čt 8:30 - 17 hod, Pá 8:30 - 16 hod +420 224 942 149
  Zájezd prohlíží klientů
  Tento zájezd Doporučujeme