Malta - MALTA | Dovolená IDEAL-TOUR PRAHA

Po - Pá 9 - 18 hod +420 224 942 149

MALTA

Malta

Zájezd zakoupilo klientů
17 fotografií
Zvolený termín již bohužel není v naší nabídce. Prosím zvolte jiný termín.
Jiný termín
Popis Termíny Destinace Program Hodnocení

Popis

Vybavení hotelu

Trezor
Kuchyňský kout
Venkovní bazén
Minibar
Balkón/Terasa
Fén
Internet / WIFI
Klimatizace
Mořská strana
SAT TV
Sprcha / WC
Telefon
Domácí mazlíček
Vnitřní bazén
Bezbariérový přístup
Vodní atrakce
Wellness

Obecný popis

Pobytově poznávací zájezd na ostrov Malta pro milovníky historie všeho druhu. Čeká nás starobylá atmosféra umocněná mohutně opevněnými městy jako Valletta, Vittoriosa, Mdina, Victoria a megalitické chrámové areály soupeřící stářím s egyptskými pyramidami. Působivě je na Maltě podávána i tradice řádu Maltézkých rytířů, kde se rytířská historie dme hrdostí a bohatstvím.
Málokterý ostrov ve Středozemí toho může nabídnout tolik jako Malta. Pojďme tedy navštívit to nejlepší z Malty, objevit místa, kde zanechaly svůj otisk všechny důležité kultury Středomoří.

garance skupiny max. 18 - 20 osob.

Valletta – Modrá jeskyně - Hagar Quim - Mnajdra - útesy Dingli - Mdina – Mosta - ostrov Gozo - Victoria - chrám Ta Pinu – Dwerja bay – Inland sea – Ggantija - Marsaxlokk – Tarxien - Hypogeum Ħal Saflieni - Vittoriosa

Ubytování

Ubytování je zajištěno v Valletta – Sliema v hotelu*** ve 2lůžkových pokojích s vlastním příslušenstvím

Stravování

Snídaně

Povinné poplatky na místě

Pobytová taxa

Poznámka

letecky Praha/Vídeň - Malta - Praha/Vídeň . V případě letu z Vídně CK zajistí transfer z Prahy na letiště a zpět

Fakultativní příplatek:

 • Hypogeum Ħal Saflieni nutná rezervace při sepsání smlouvy a to vzhledem k přísné regulaci návštěvníků v megalitické stavbě
 • výlet na ostrov Gozo - nutná rezervace nejpozději 1 měsíc před odletem

Po - Pá 9 - 18 hod +420 224 942 149
Zájezd prohlíží klientů
Zájezd zakoupilo klientů
Tento zájezd Doporučujeme

Program

Po - Pá 9 - 18 hod +420 224 942 149
Zájezd prohlíží klientů
Zájezd zakoupilo klientů
Tento zájezd Doporučujeme

Vyhledávací filtr

Veškeré ceny zde uvedené jsou za osobu od nebo za jednotku od na zájezd či noc. Přesnou cenu zjistíte v detailu kalkulace zájezdu.

Malta

Po - Pá 9 - 18 hod +420 224 942 149
Zájezd prohlíží klientů
Zájezd zakoupilo klientů
Tento zájezd Doporučujeme
Po - Pá 9 - 18 hod +420 224 942 149
Zájezd prohlíží klientů
Zájezd zakoupilo klientů
Tento zájezd Doporučujeme

Program

1. den
Ve večerních hodinách odlet na ostrov MALTA, transfer do hotelu, ubytování.

2. den
První seznámení s VALLETTOU (UNESCO), město které je doslova protkáno historickými památkami, procházka městem řádových rytířů s odkazy na jejich hrdou minulost. Téměř celá Valletta v současné podobě byla vybudována po roce 1565 právě řádem Maltézských rytířů. Prohlídka katedrály sv. Jana, v oratoři k vidění slavné Carravaggiovy obrazy, bazilika Panny Marie Karmelské- nejznámější a jedna z největších památek Malty, impozantní městské hradby, Velmistrovský palác se zbrojnicí, Horní zahrady, kontrast nové architektury Renza Piana – vstupní brána, Parlament a středověká historie, masivní pevnost St. Elmo a další pamětihodnosti.

3. den
Okruh po ostrově. Nejnavštěvovanější přírodní zajímavost na Maltě BLUE GROTTO neboli Modrá jeskyně, zastávka na vyhlídce nad jeskyní, v případě klidného moře možnost vplout do jeskyně na loďce, fascinující hra světel, stínů a barev. Návštěva impozantního megalitického chrámového okrsku HAGAR QUIM a MNAJDRA(UNESCO) s výhledem na neobydlený ostrov Filfla. V přilehlém muzeu lze shlédnout působivé 5D edukační video. Přírodní zajímavost ÚTESY DINGLI na západním pobřeží Malty, majestátní hradba bílých skal tyčící se kolmo z moře do výšky 253 metrů -nejvyšší bod celého ostrova. Středověké opevněné vnitrozemské městečko MDINA tzv. „Tiché město“, právem považováno za nejkrásnější na Maltě, malebné tiché uličky, jedinečná atmosféra. Zastávka ve městě MOSTA, kostel s 60 m. vysokou kupolí, kterou proletěla za války nevybuchlá bomba. Návrat na ubytování.

4. den
Snídaně, individuální volno k návštěvě slavných muzeí Vallety např: Muzeum výtvarného umění, Námořní muzeum, Národní archeologické muzeum, které dá nahlédnout do prehistorie Malty, jak kulturní, přírodní i geografické nebo nasát atmosféru jedinečného barokního města.
 
Fakultativní výlet na ostrov Gozo - lodí na sousední zelený ostrov GOZO. Hlavní město VICTORIA (Rabat), dominantou je na kopci se tyčící Cittadella s výhledy na celý ostrov, malá náměstí, úzké uličky a kostely. Solné pláně na severu ostrova, procházka v bezprostřední blízkosti solných pánví, které jsou staré více než 300 let. Severovýchodně od Victorie bazilika TA PINU, významné poutní místo vynikající svou polohou v otevřeném prostoru, vesnička Dwejra –Dwejra bay, oblast kde se nacházelo slavné Azurové okno a i dnes je oblíbenou lokací vč. INLAND SEA, laguny obklopené skalami a propojené s mořem přírodním tunelem, vyhlídky na útesové pláže. ĠGANTIJA(UNESCO) neboli také „Věž obrů“, významný prehistorický chrám, který se řadí mezi nejstarší stavby na celém světě. Stavba chrámu je datována do období okolo 3500 let před n.l.

5. den
VALLETA - individuální volno, atmosféra jedinečného města nebo bohaté možnosti fakultativních výletů dle aktuální nabídky. K výletům na Maltě je využívána i hustá síť místní hromadné dopravy (bližší informace o výletech včetně doporučení podá průvodkyně na místě).

6. den
Malebný přístav MARSAXLOKK plný pestrobarevných rybářských člunů „luzzu“ s malovanýma očima na přídi, pobřežní promenáda Xatt is-Sajjieda s trhy a hospůdkami. Přejezd k archeologickému areálu megalitického chrámu TARXIEN(UNESCO), největšího na ostrově. Odpoledne výběžek s rytířskou historií TROJMĚSTÍ. Prohlídka megalitické stavby, podzemního posvátného prostoru HYPOGEUM ĦAL SAFLIENI(UNESCO) , k němuž se váží legendy o ztracených podzemních civilizacích, pocházející z doby 3800 až 2500 př. n. l. (nutná rezervace při sepsání smlouvy).  Civilizace, která postavila hypogeum i ostatní maltské chrámy, po sobě nezanechala žádné další stopy a dodnes se archeologům nepodařilo rozluštit kdo byli tito obyvatelé a odkud přišli. Závěrem idylická čtvrť s barevnými domy a fotogenickými zákoutími VITTORIOSA, bývalé hlavní sídlo Maltézských rytířů, z hradeb se nám naskytne pompézní výhled na Valettu a Sengleu.

7. den
Snídaně, pobyt u moře, odpočinek  např. Fond Ghadir, Balluta Bay, ostrov Manel, Qui-Si-Sana, individuální volno.

8. den
Dle letového řádu transfer na letiště a odlet domů.

Cena zahrnuje

 • 7 ubytování
 • 7 snídaní
 • leteckou přepravu na Maltu a zpět (v případě odletu z Vídně CK zajistí dopravu z Prahy na/z letiště)
 • letištní taxy a poplatky
 • transfer do/z hotelu
 • dopravu minibusem 3. a 5. den programu
 • služby průvodce
 • zákonné pojištění ve znění zákona č. 159/99 Sb.


Cena nezahrnuje

 

 • vstupy, pobytovou taxu, fakultativní služby
 • dopravu místní hromadnou dopravou vč. lodní
 • Hypogeum Ħal Saflieni nutná rezervace při přihlášení na zájezd
 • Výlet na ostrov Gozo
 • Předpokládaná částka na vstupy cca 100 EUR

 

Po - Pá 9 - 18 hod +420 224 942 149
Zájezd prohlíží klientů
Zájezd zakoupilo klientů
Tento zájezd Doporučujeme
Po - Pá 9 - 18 hod +420 224 942 149
Zájezd prohlíží klientů
Zájezd zakoupilo klientů
Tento zájezd Doporučujeme