Malta - MALTA | Dovolená IDEAL-TOUR PRAHA 2024

Po - Čt 8:30 - 17 hod, Pá 8:30 - 16 hod +420 224 942 149

MALTA

Malta

10 fotografií
Zvolený termín již bohužel nemá volné kapacity. Prosím zvolte jiný termín.
21.9. - 28.9.2024
7 nocí / 8 dní
Snídaně
Letecky
21. září 2024 (so) Evropa 00:00 00:00

Časy odletů jsou uvedeny v lokálním čase, jsou pouze orientační a budou upřesněny před Vaším odletem.

Nástupní stanice

Praha

Výstupní stanice

DESTINACE EVROPA LET
28. září 2024 (so) Evropa 00:00 00:00

Časy odletů jsou uvedeny v lokálním čase, jsou pouze orientační a budou upřesněny před Vaším odletem.

Nástupní stanice

DESTINACE EVROPA LET

Výstupní stanice

Praha
osoba od / zájezd 22 990
Jiný termín
Vyprodaný
Popis Termíny Destinace Program Hodnocení

Popis

Obecný popis

Zájezd na ostrov Malta pro milovníky historie všeho druhu. Čeká nás starobylá atmosféra umocněna mohutně opevněnými městy jako Valletta, Mdina, Victoria a megalitické chrámové areály soupeřící stářím s egyptskými pyramidami. Působivě je na Maltě podávána i tradice řádu Maltézkých rytířů, kde se rytířská historie dme hrdostí a bohatstvím. Pokud vás přitahují artefakty minulosti, budete nadšeni, co vše víra a lidské snažení na tak malém místě dokázaly vybudovat. Málokterý ostrov ve Středozemí toho může nabídnout tolik jako Malta. Pojďme tedy navštívit to nejlepší z Malty, objevit místa, kde zanechaly svůj otisk všechny důležité kultury Středomoří.

ostrov Gozo - Victoria - chrám Ta Pinu - Dwerja bay - Inland sea - Ggantija - Valletta – Modrá jeskyně - Hagar Quim - Mnajdra - útesy Dingli - Mdina – Mosta - Marsaxlokk – Tarxien - Hypogeum Ħal Saflieni - Vittoriosa

Hypogeum Hal Saflieni -  (záloha) – nutná rezervace v CK při objednání zájezdu 1000 Kč dospělý, 650 Kč senioři od 60 let
výlet na ostrov Gozo 650 Kč

Ubytování

Ubytování je zajištěno v hotelu*** ve 2lůžkových pokojích s vlastním příslušenstvím.

Stravování

Snídaně
za příplatek večeře

Povinné poplatky na místě

Pobytová taxa

Doprava

LETECKY
odlet PRAHA

Po - Čt 8:30 - 17 hod, Pá 8:30 - 16 hod +420 224 942 149
Zájezd prohlíží klientů
Tento zájezd Doporučujeme

Program

Po - Čt 8:30 - 17 hod, Pá 8:30 - 16 hod +420 224 942 149
Zájezd prohlíží klientů
Tento zájezd Doporučujeme

Vyhledávací filtr

Veškeré ceny zde uvedené jsou za osobu od nebo za jednotku od na zájezd či noc. Přesnou cenu zjistíte v detailu kalkulace zájezdu.

Malta

Po - Čt 8:30 - 17 hod, Pá 8:30 - 16 hod +420 224 942 149
Zájezd prohlíží klientů
Tento zájezd Doporučujeme
Po - Čt 8:30 - 17 hod, Pá 8:30 - 16 hod +420 224 942 149
Zájezd prohlíží klientů
Tento zájezd Doporučujeme

Program

1. den
Dle letového řádu odlet z Prahy na ostrov MALTA, transfer do hotelu, ubytování.

2. den
Pobyt u moře, odpočinek na blízkých plážích např: Fond Għadir, Balluta Bay, ostrov Manel, Qui-Si-Sana, individuální volno.

3. den
Fakultativní výlet lodí na sousední zelený ostrov GOZO. Hlavní město VICTORIA (Rabat), dominantou je na kopci se tyčící Cittadella s výhledy na celý ostrov, malá náměstí, úzké uličky a kostely. Solné pláně na severu ostrova, procházka v bezprostřední blízkosti solných pánví, které jsou staré více než 300 let. Severovýchodně od Victorie bazilika TA PINU, významné poutní místo vynikající svou polohou v otevřeném prostoru, vesnička Dwejra – Dwejra bay, oblast kde se nacházelo slavné Azurové okno a i dnes je oblíbenou lokací vč. INLAND SEA, laguny obklopené skalami a propojené s mořem přírodním tunelem, vyhlídky na útesové pláže. ĠGANTIJA (UNESCO) neboli také „Věž obrů“, významný prehistorický chrám, který se řadí mezi nejstarší stavby na celém světě. Stavba chrámu je datována do období okolo 3500 let před n.l. Individuálně lze místo výletu navštívit slavná muzea Valletty např: Muzeum výtvarného umění, Námořní muzeum, Národní archeologické muzeum, které dá nahlédnout do prehistorie Malty, jak kulturní, přírodní i geografické nebo nasát atmosféru jedinečného barokního města, volný program.

4. den
VALLETTA (UNESCO), město, které je doslova protkáno historickými památkami, procházka městem řádových rytířů s odkazy na jejich hrdou minulost. Téměř celá Valletta v současné podobě byla vybudována po roce 1565 právě řádem Maltézských rytířů. Prohlídka katedrály sv. Jana, v oratoři k vidění slavné Carravaggiovy obrazy, bazilika Panny Marie Karmelské - nejznámější a jedna z největších památek Malty, impozantní městské hradby, Velmistrovský palác se zbrojnicí, Horní zahrady, kontrast nové architektury Renza Piana – vstupní brána, Parlament a středověká historie, masivní pevnost St. Elmo a další pamětihodnosti.

5. den
Okruh po ostrově. Nejnavštěvovanější přírodní zajímavost na Maltě BLUE GROTTO neboli Modrá jeskyně, zastávka na vyhlídce nad jeskyní, v případě klidného moře možnost vplout do jeskyně na loďce, fascinující hra světel, stínů a barev. Návštěva impozantního megalitického chrámového okrsku HAGAR QUIM a MNAJDRA (UNESCO) s výhledem na neobydlený ostrov Filfla. V přilehlém muzeu lze shlédnout působivé 5D edukační video. Přírodní zajímavost ÚTESY DINGLI na západním pobřeží Malty, majestátní hradba bílých skal tyčící se kolmo z moře do výšky 253 metrů - nejvyšší bod celého ostrova. Středověké opevněné vnitrozemské městečko MDINA tzv. „Tiché město“, právem považováno za nejkrásnější na Maltě, malebné tiché uličky, jedinečná atmosféra. Zastávka ve městě MOSTA, kostel s 60 m. vysokou kupolí, kterou proletěla za války nevybuchlá bomba. Návrat na ubytování.

6. den
Malebný přístav MARSAXLOKK plný pestrobarevných rybářských člunů „luzzu“ s malovanýma očima na přídi, pobřežní promenáda Xatt is-Sajjieda s trhy a hospůdkami. Přejezd k archeologickému areálu megalitického chrámu TARXIEN (UNESCO), největšího na ostrově. Odpoledne výběžek s rytířskou historií TROJMĚSTÍ. Prohlídka megalitické stavby, podzemního posvátného prostoru HYPOGENEUM ĦAL SAFLIENI (UNESCO) - nutná rezervace v CK při objednání zájezdu, k němuž se váží legendy o ztracených podzemních civilizacích, pocházející z doby 3800 až 2500 př. n. l. Civilizace, která postavila hypogeum i ostatní maltské chrámy, po sobě nezanechala žádné další stopy a dodnes se archeologům nepodařilo rozluštit kdo byli tito obyvatelé a odkud přišli. Závěrem idylická čtvrť s barevnými domy a fotogenickými zákoutími VITTORIOSA, bývalé hlavní sídlo Maltézských rytířů, z hradeb se nám naskytne pompézní výhled na Valettu a Sengleu.

7. den
Pobyt u moře, odpočinek na blízkých plážích nebo VALLETTA, individuální volno, atmosféra jedinečného města variantně bohaté možnosti fakultativních výletů dle aktuální nabídky. K výletům na Maltě je využívána i hustá síť místní hromadné dopravy (bližší info o výletech vč. doporučení podá průvodkyně na místě).

8. den
Snídaně, individuální volno a dle letového řádu transfer na letiště a odlet do ČR.

Cena zahrnuje

 • 7 ubytování v hotelu***,
 • 7 snídaní,
 • leteckou přepravu na Maltu a zpět,
 • letištní taxy a poplatky,
 • transfer do/z hotelu,
 • dopravu minibusem 5. + 6. den programu,
 • služby průvodce,
 • zákonné pojištění ve znění zákona č. 159/99 Sb.

Cena nezahrnuje

 • cestovní pojištění včetně storna zájezdu,
 • 6 večeří 3700 Kč,
 • záloha Hypogeum Ħal Saflieni - dospělý 1000 Kč - nutná rezervace v CK při objednání zájezdu, 
 • záloha Hypogeum Ħal Saflieni - senioři nad 60 let  650 Kč - nutná rezervace v CK při objednání zájezdu, 
 • fakultativní výlet na ostrov Gozo  650 Kč, 
 • předpokládaná částka na další vstupy cca 100 EUR,
 • fakultativní služby, pobytová taxa, místní doprava vč. lodní,
 • a vše ostatní, co není uvedeno v odstavci „Cena zahrnuje".
      Po - Čt 8:30 - 17 hod, Pá 8:30 - 16 hod +420 224 942 149
      Zájezd prohlíží klientů
      Tento zájezd Doporučujeme
      Po - Čt 8:30 - 17 hod, Pá 8:30 - 16 hod +420 224 942 149
      Zájezd prohlíží klientů
      Tento zájezd Doporučujeme