Malta - MALTA A GOZO - TO NEJLEPŠÍ Z OSTROVŮ | Dovolená IDEAL-TOUR PRAHA 2023

Po - Pá 8:30 - 17 hod +420 224 942 149

MALTA A GOZO - TO NEJLEPŠÍ Z OSTROVŮ

Malta

10 fotografií
Zvolený termín již bohužel nemá volné kapacity. Prosím zvolte jiný termín.
30.9. - 7.10.2023
7 nocí / 8 dní
Snídaně
Letecky
30. září 2023 (so) Evropa 00:00 00:00

Časy odletů jsou uvedeny v lokálním čase, jsou pouze orientační a budou upřesněny před Vaším odletem.

Nástupní stanice

Praha

Výstupní stanice

DESTINACE EVROPA LET
7. října 2023 (so) Evropa 00:00 00:00

Časy odletů jsou uvedeny v lokálním čase, jsou pouze orientační a budou upřesněny před Vaším odletem.

Nástupní stanice

DESTINACE EVROPA LET

Výstupní stanice

Praha
osoba od / zájezd 21 390
Jiný termín
Vyprodaný
Popis Termíny Destinace Program Hodnocení

Popis

Obecný popis

Úspěšný zájezd na ostrov Malta pro milovníky historie všeho druhu s kvalifikovanou průvodkyní, pro kterou je Malta druhý domov. Čeká nás starobylá atmosféra umocněna mohutně opevněnými městy jako Valletta, Vittoriosa, Mdina, Victoria a megalitické chrámové areály soupeřící stářím s egyptskými pyramidami. Působivě je na Maltě podávána i tradice řádu Maltézkých rytířů, kde se rytířská historie dme hrdostí a bohatstvím. Pokud vás přitahují artefakty minulosti, budete nadšeni, co vše víra a lidské snažení na tak malém místě dokázaly vybudovat. Málokterý ostrov ve Středozemí toho může nabídnout tolik jako Malta. Pojďme tedy s naší místní průvodkyní navštívit to nejlepší z Malty, objevit místa, kde zanechaly svůj otisk všechny důležité kultury Středomoří a právě koncem května a začátkem října je na poznávání nejlepší čas, nejsou letní horka a denní teplota se pohybuje průměrně u příjemných 22 - 24 °C.

Garance malé skupiny max. 20 osob.

ostrov Gozo - Victoria - chrám Ta Pinu - Dwerja bay - Inland sea - Ggantija - Valletta – Modrá jeskyně - Hagar Quim - Mnajdra - útesy Dingli - Mdina – Mosta - Marsaxlokk – Tarxien - Hypogeum Ħal Saflieni - Vittoriosa

Ubytování

Ubytování je zajištěno v Valletta – Sliema v hotelu*** ve 2lůžkových pokojích s vlastním příslušenstvím

Stravování

Snídaně. Ostatní strava je řešena z vlastních zdrojů a prostředků.

Doplňující informace

ORIENTAČNÍ CENY VSTUPŮ (CENY Z ROKU 2020) – ceny v EUR (€)
Pevnost St. Elmo - National War Museum 10 €, senioři a studenti 7,50 €
Modrá jeskyně (Blue Grotto) – loďka cca 8 €
Hagar Qim + Mnajdra + návštěvnické centrum 10 €, senioři a studenti 7,50 €
Chrám Tarxien 6 €, senioři a studenti 4,50 €
Valletta:
Spolukatedrála sv. Jana + muzeum 15 €, senioři a studenti 7,50 €
Velmistrovský palác + Zbrojnice 10 €, senioři a studenti 7,50 €
Národní archeologické muzeum 5 €, senioři a studenti 3,50 €
Gozo:
Viktoria - Citadel sites + Citadel Visitor Centre 5 €, senioři a studenti 3,50 € (old Prison Archeologické muzeum, Gran Castello – Folklorní muzeum, Nature Museum)
Chrám Ggantija 8 €, senioři a studenti 6 €

DOPORUČENÉ KAPESNÉ
Doporučujeme na vstupy cca 100 €, není podmínkou všechny objekty navštívit. Další kapesné dle vlastního uvážení.

Povinné poplatky na místě

Pobytová taxa

Po - Pá 8:30 - 17 hod +420 224 942 149
Zájezd prohlíží klientů
Tento zájezd Doporučujeme

Program

Po - Pá 8:30 - 17 hod +420 224 942 149
Zájezd prohlíží klientů
Tento zájezd Doporučujeme

Vyhledávací filtr

Veškeré ceny zde uvedené jsou za osobu od nebo za jednotku od na zájezd či noc. Přesnou cenu zjistíte v detailu kalkulace zájezdu.

Malta

Po - Pá 8:30 - 17 hod +420 224 942 149
Zájezd prohlíží klientů
Tento zájezd Doporučujeme
Po - Pá 8:30 - 17 hod +420 224 942 149
Zájezd prohlíží klientů
Tento zájezd Doporučujeme

Program

1. den
Dle letového řádu odlet z Prahy na ostrov MALTA, transfer do hotelu, ubytování.

2. den
Pobyt u moře, odpočinek na blízkých plážích např: Fond Għadir, Balluta Bay, ostrov Manel, Qui-Si-Sana, individuální volno.

3. den
Fakultativní výlet lodí na sousední zelený ostrov GOZO. Hlavní město VICTORIA (Rabat), dominantou je na kopci se tyčící Cittadella s výhledy na celý ostrov, malá náměstí, úzké uličky a kostely. Solné pláně na severu ostrova, procházka v bezprostřední blízkosti solných pánví, které jsou staré více než 300 let. Severovýchodně od Victorie bazilika TA PINU, významné poutní místo vynikající svou polohou v otevřeném prostoru, vesnička Dwejra – Dwejra bay, oblast kde se nacházelo slavné Azurové okno a i dnes je oblíbenou lokací vč. INLAND SEA, laguny obklopené skalami a propojené s mořem přírodním tunelem, vyhlídky na útesové pláže. ĠGANTIJA (UNESCO) neboli také „Věž obrů“, významný prehistorický chrám, který se řadí mezi nejstarší stavby na celém světě. Stavba chrámu je datována do období okolo 3500 let před n.l. Individuálně lze místo výletu navštívit slavná muzea Valletty např: Muzeum výtvarného umění, Námořní muzeum, Národní archeologické muzeum, které dá nahlédnout do prehistorie Malty, jak kulturní, přírodní i geografické nebo nasát atmosféru jedinečného barokního města, volný program.

4. den
VALLETTA (UNESCO), město, které je doslova protkáno historickými památkami, procházka městem řádových rytířů s odkazy na jejich hrdou minulost. Téměř celá Valletta v současné podobě byla vybudována po roce 1565 právě řádem Maltézských rytířů. Prohlídka katedrály sv. Jana, v oratoři k vidění slavné Carravaggiovy obrazy, bazilika Panny Marie Karmelské - nejznámější a jedna z největších památek Malty, impozantní městské hradby, Velmistrovský palác se zbrojnicí, Horní zahrady, kontrast nové architektury Renza Piana – vstupní brána, Parlament a středověká historie, masivní pevnost St. Elmo a další pamětihodnosti.

5. den
Okruh po ostrově. Nejnavštěvovanější přírodní zajímavost na Maltě BLUE GROTTO neboli Modrá jeskyně, zastávka na vyhlídce nad jeskyní, v případě klidného moře možnost vplout do jeskyně na loďce, fascinující hra světel, stínů a barev. Návštěva impozantního megalitického chrámového okrsku HAGAR QUIM a MNAJDRA (UNESCO) s výhledem na neobydlený ostrov Filfla. V přilehlém muzeu lze shlédnout působivé 5D edukační video. Přírodní zajímavost ÚTESY DINGLI na západním pobřeží Malty, majestátní hradba bílých skal tyčící se kolmo z moře do výšky 253 metrů - nejvyšší bod celého ostrova. Středověké opevněné vnitrozemské městečko MDINA tzv. „Tiché město“, právem považováno za nejkrásnější na Maltě, malebné tiché uličky, jedinečná atmosféra. Zastávka ve městě MOSTA, kostel s 60 m. vysokou kupolí, kterou proletěla za války nevybuchlá bomba. Návrat na ubytování.

6. den
Malebný přístav MARSAXLOKK plný pestrobarevných rybářských člunů „luzzu“ s malovanýma očima na přídi, pobřežní promenáda Xatt is-Sajjieda s trhy a hospůdkami. Přejezd k archeologickému areálu megalitického chrámu TARXIEN (UNESCO), největšího na ostrově. Odpoledne výběžek s rytířskou historií TROJMĚSTÍ. Prohlídka megalitické stavby, podzemního posvátného prostoru HYPOGENEUM ĦAL SAFLIENI (UNESCO), k němuž se váží legendy o ztracených podzemních civilizacích, pocházející z doby 3800 až 2500 př. n. l. Civilizace, která postavila hypogeum i ostatní maltské chrámy, po sobě nezanechala žádné další stopy a dodnes se archeologům nepodařilo rozluštit kdo byli tito obyvatelé a odkud přišli. Závěrem idylická čtvrť s barevnými domy a fotogenickými zákoutími VITTORIOSA, bývalé hlavní sídlo Maltézských rytířů, z hradeb se nám naskytne pompézní výhled na Valettu a Sengleu.

7. den
Pobyt u moře, odpočinek na blízkých plážích nebo VALLETTA, individuální volno, atmosféra jedinečného města variantně bohaté možnosti fakultativních výletů dle aktuální nabídky. K výletům na Maltě je využívána i hustá síť místní hromadné dopravy (bližší info o výletech vč. doporučení podá průvodkyně na místě).

8. den
Snídaně, individuální volno a dle letového řádu transfer na letiště a odlet domů.

Cena zahrnuje

 • 7 ubytování v hotelu***,
 • 7 snídaní,
 • leteckou přepravu na Maltu a zpět,
 • letištní taxy a poplatky,
 • příruční a odbavené zavazadlo dle podmínek let. společnosti,
 • transfer do/z hotelu,
 • dopravu minibusem 5. + 7. den programu,
 • služby průvodce,
 • zákonné pojištění ve znění zákona č. 159/99 Sb.
 • z důvodu změn v letových řádech může ve výjimečných případech dojít ke změně letiště (např. Vídeň). V tomto případě bude zabezpečen svoz z/na letiště.

Cena nezahrnuje

 • komplexní cesetovní pojištění vč. storna zájezdu,
 • vstupy, pobytovou taxu 3,50 EUR/os. (platba na místě), fakultativní služby,
 • dopravu místní hromadnou dopravou vč. lodní,
 • Hypogeum Ħal Saflieni – nutná rezervace při podání přihlášky (min. však měsíc před odletem) a to vzhledem k přísné regulaci návštěvníků v megalitické stavbě - 1100 Kč - pro termín 30.9. - 7.10. na vyžádání a zpětné potvrzení
 • výlet na ostrov Gozo cca 650 Kč – rezervace předem v CK,
 • 6x večeře 2 700 Kč
Po - Pá 8:30 - 17 hod +420 224 942 149
Zájezd prohlíží klientů
Tento zájezd Doporučujeme
Po - Pá 8:30 - 17 hod +420 224 942 149
Zájezd prohlíží klientů
Tento zájezd Doporučujeme