Německo - MOSELA A RÝN | Dovolená IDEAL-TOUR PRAHA

Po - Pá 8:30 - 17 hod +420 224 942 149

MOSELA A RÝN

Německo

First
Minute
25 fotografií
1.5. - 5.5.2024
4 nocí / 5 dní
Polopenze
Autokarem
- 4 % Ušetříte až 712 Kč
osoba od / zájezd 17 790 17 078
Jiný termín
Popis Termíny Destinace Program Hodnocení

Popis

Obecný popis

exkluzivní zájezd pro milovníky vína

ŠPÝR (UNESCO) • BAD KREUZNACH • KOBLENZ • COCHEM • BERNKASTEL • TREVÍR • STOLZENFELS • OBERWESEL • HEIDELBERG


Ochutnávky vín v ceněUbytování

Ubytování je zajištěno v hotelu *** ve 2lůžkových pokojích s vlastním příslušenstvím.

Stravování

• 3snídaně
• ochutnávka vín s večeří v Bad Kreuznach
• ochutnávka vín s večeří v Trevíru
• ochutnávka vín v Oberwesel

Povinné poplatky na místě

Pobytová taxa

Poznámka

plavba lodí Koblenz – Oberwesel cca 39 EUR (nutná rezervace v CK)

Po - Pá 8:30 - 17 hod +420 224 942 149
Zájezd prohlíží klientů
Tento zájezd Doporučujeme

Program

Po - Pá 8:30 - 17 hod +420 224 942 149
Zájezd prohlíží klientů
Tento zájezd Doporučujeme

Vyhledávací filtr

Veškeré ceny zde uvedené jsou za osobu od nebo za jednotku od na zájezd či noc. Přesnou cenu zjistíte v detailu kalkulace zájezdu.

Německo

Po - Pá 8:30 - 17 hod +420 224 942 149
Zájezd prohlíží klientů
Tento zájezd Doporučujeme
Po - Pá 8:30 - 17 hod +420 224 942 149
Zájezd prohlíží klientů
Tento zájezd Doporučujeme

Program

1. den

V brzkých ranních hodinách odjedeme z Brna, Prahy a Plzně do Německa. Odpoledne se zastavíme ve starém císařském městě s tisíciletou tradicí Špýr (Speyer). Podíváme se do císařského Dómu z 11. století, který je na seznamu UNESCO a je nejvýznamnější románskou památkou v Německu. Nedaleko Dómu budeme mít možnost navštívit Historické muzeum Falce s římskými i franckými sbírkami, nálezy z císařských hrobek či dobovým nábytkem. Jedním z největších lákadel pro návštěvníky je však Vinařské muzeum umístěné v suterénu. Mezi jeho největší poklady patří 13 metrů dlouhý hroznový lis z roku 1727 a nejstarší známé víno světa, které ukrývá římská nádoba naplněná ve třetím století. V podvečer se zastavíme na ochutnávku vín a večeři v oblasti lázeňského města Bad Kreuznach, která je proslulá díky vynikajícímu Rieslingu, Silvanu a Müller Thurgau. Na ubytování dojedeme do Koblenze, města na soutoku Rýna a Mosely. Náš hotel 3* se nachází v centru města.

2. den

Tento den strávíme v krásném údolí řeky Mosely, které je lemováno terasovitými vinicemi. Nejprve zavítáme do vinařského městečka Cochem, které se nachází pod siluetou stejnojmenného hradu. Poté si prohlédneme městečko Bernkastel s hrázděnými domy. Odjedeme do starobylého Trevíru (Trier) – snad nejstaršího německého města, které bylo údajně založeno již roku 16 před naším letopočtem samotným císařem Augustem. Dobu římskou připomíná řada památek, např. Městská brána nebo Královská falc. Podíváme se na poutavé hlavní trhové náměstí s křížem a kašnou i k Dómu sv. Petra nebo k sousedícímu gotickému kostelu Panny Marie. Ve vinařství firmy Von Nell si pochutnáme nejen na zajímavém menu, jehož součástí je i polévka a krém z Rieslingu, ale ochutnáme i místní vína. Po večeři se vrátíme do Koblenze.

3. den

Po snídani pojedeme na prohlídku soukromého zámku Stolzenfels, který se nachází jen několik kilometrů od Koblenze. Tato původní pevnost ze 13. století na levém břehu Rýna byla přestavěna v 19. století dle plánů slavného pruského architekta Fridricha Schinkela a proměnila se v novogotický zámek se středomořskou atmosférou. Z terasy zámku se nám naskytne nádherný výhled na Rýn i na město Koblenz. Ve zbytku dne se seznámíme se samotným městem Koblenz, který se nám stane na další dny domovem. Podíváme se k „Německému rohu“, místu, kde se Mosela vlévá do Rýna, navštívíme baziliku St. Castor. Na náměstí Floristmarkt uvidíme jezdce na koni, jež představuje zbohatlíka Johanna von Kobema sťatého v roce 1536 a každou půlhodinu vyplazuje na kolemjdoucí jazyk. Uvidíme Alte Burg a nesmíme si nechat ujít příležitost zavítat do terasovitých zahrad kurfiřtského zámku. I zde budeme odměněni krásným výhledem na Rýn. Nabízí se i možnost vyjet prosklenou kabinovou lanovkou na pevnost Ehrenbreitstein (14,9 €) s panoramatickými dech beroucími výhledy na Rýnský roh a celou oblast, která byla pro svou krásu zařazena na seznam UNESCO. Ve svém volnu můžeme navštívit některé z místních vyhlášených restaurací a kaváren a vychutnat si atmosféru tohoto jedinečného města s více než dvoutisíciletou historií.

4. den

Po snídani nás čeká plavba lodí po nejkrásnějším úseku řeky Rýn. Z paluby lodi můžeme pozorovat romantické zříceniny rytířských hradů (Stolzenfels, Marksburg, Pfalzgafenstein), malebné obce, vinice a sady nebo pověstmi opředenou skálu Loreley. Vystoupíme v malebném Oberweselu nazývaném „město věží a vína“. Již z dálky rozpoznáme siluetu města s hradem Schönburg, kostelem Panny Marie vybudovaným z červeného kamene a působivou městskou hradbou s 16 středověkými věžemi. Moderní architektura v centru města se snoubí s kouzlem starých hrázděných domů. Prohlédneme si architektonické poklady toto města, které nás vrátí do středověku, kdy město zažívalo svůj rozkvět. A jak chutná Riesling z vinic kolem Rýna, se přesvědčíme v místním vinařství. Večer se vrátíme do Koblenze, kde budeme mít volný večer s možností vybrat si k večeři některou z nábřežních restaurací u Rýna.

5. den

Po snídani se rozloučíme s oblastí Rýna a budeme směřovat do jednoho z nejkrásnějších německých měst,
Heidelbergu, hlavního univerzitního města Německa. Ohromí nás pohádková kulisa barokního města nad řekou Neckar se vznešenou siluetou zámku bdícím na svahu v 70 metrové výšce nad hladinou řeky. Projdeme se po Starém mostě s osmi oblouky a do středověkého města s kouzelnými náměstími, kašnami a slavným kostelem sv. Ducha vstoupíme Mostní branou, která byla součástí opevnění. V labyrintu uliček s honosnými měšťanskými domy nás to bude lákat k posezení v jedné z mnoha kaváren a restaurací, vinných barů, ale i množství obchůdků se suvenýry. Optimistická studentská atmosféra dosvědčuje, že se právě nacházíme ve městě, kde ve 14. století vznikla 1. německá univerzita. Ve svém volném čase můžeme navštívit Heidelberský zámek, v jehož vinném sklípku odpočívá také největší sud na světě – je zhotovený ze 130 dubových klád, dlouhý více než osm, široký sedm metrů a pojme 221 726 litrů. V ceně vstupenky je i jízda funikulární železnicí. Studenty naopak možná zaujme univerzitní muzeum a bývalá studentská věznice, jiní si budou chtít prohlédnout německé farmaceutické muzeum. Do Plzně a Prahy přijedeme ve večerních, do Brna pozdních večerních hodinách (cca 23 hod.).

Cena zahrnuje

 • 4 ubytování v hotelu***, 
 • 4 snídaně, 
 • ochutnávku vín s večeří v Bad Kreuznach, 
 • ochutnávku vín s večeří v Trevíru, 
 • ochutnávku vín v Oberwesel, 
 • dopravu luxusním autokarem, 
 • služby českého průvodce, 
 • zákonné pojištění ve znění zákona č. 159/99 Sb.

Cena nezahrnuje

 • cestovní pojištění včetně storna zájezdu, 
 • plavba lodí Koblenz – Oberwesel (nutno rezervovat v CK při objednávce zájezdu, platba na místě) cca 39 EUR
 • předpokládaná částka na další vstupy cca 35 EUR, 
 • fakultativní služby, pobytová taxa, místní doprava, 
 • vše ostatní, co není uvedeno v odstavci „Cena zahrnuje"
Po - Pá 8:30 - 17 hod +420 224 942 149
Zájezd prohlíží klientů
Tento zájezd Doporučujeme
Po - Pá 8:30 - 17 hod +420 224 942 149
Zájezd prohlíží klientů
Tento zájezd Doporučujeme