Norsko - NORSKÉ FJORDY A VYHLÍDKY - LET | Dovolená IDEAL-TOUR PRAHA 2023

Po - Pá 9 - 18 hod +420 224 942 149

NORSKÉ FJORDY A VYHLÍDKY - LET

Norsko

14 fotografií
14.7. - 21.7.2023
7 nocí / 8 dní
Snídaně
Letecky
osoba od / zájezd 34 690
Jiný termín
Popis Termíny Destinace Program Hodnocení

Popis

Obecný popis

Oblíbený zájezd do nejkrásnějších částí Norska. Navštívíme Stavanger - vstupní bránu do oblasti jihozápadních fjordů, norskou ikonu krásný Lysefjord s vyhlášenou vyhlídkou Preikestolen, čeká nás atraktivní plavba podél členitého západního pobřeží do Bergenu. Vyjdeme k největšímu ledovci v Evropě Jostedalsbreen, shlédneme nádherné přírodní scenérie největšího norského fjordu Sognefjord. Prohlédneme si Bergen s unikátními hanzovními domy, čtvrť Bryggen, vyjedeme na vyhlídku Fløyen. V druhé části zájezdu nás čekají monumentální soutěsky, městečka, fjordy, vodopády a legendární „Zlatá cesta severu“ vč. vyhlášeného Geirangerfjordu, Dalsnibby, Orlí stezky nebo cesty Trollů.

Poznávací zájezd provází Ing. Milena Škorpilová.

Stavanger – Lysefjord – vyhlídka Preikestolen – Bergen – Voss – Tvindefoss – Sognefjord – Jostedalsbreen – Brigsdalsbreen – Dalsnibba – Geirangerfjord – Orlí stezka – cesta Trollů – stěna Trollů – soutěska Romsdalen - údolí Gudbrandsdalen – Lillehammer – Oslo

Tento zájezd nabízíme také autobusovou dopravou.

Ubytování

Ubytování je zajištěno 4x ve dvoulůžkových pokojích v hotelu a 3x ve čtyřlůžkových pokojích nebo chatkách

 • Hotel – 2lůžkové pokoje s vlastním příslušenstvím.
 • Hostely – 4lůžkové pokoje, na patře je vždy kuchyňka – možnost vaření, k dispozici místnost s TV, společenská místnost. Příslušenství společné. Za příplatek dvoulůžkové pokoje.
 • Norský kemp – 4lůžkové pokoje nebo vybavené chatky se čtyřmi lůžky. Příslušenství společné. Za příplatek dvoulůžkové pokoje.

Pozn.:

 • Ve většině ubytování je potřeba při opuštění udělat základní úklid (vynést odpadky, umýt nádobí…) - předem za toto děkujeme.
 • V norských kempech se většinou platí poplatek 5-10 NOK za sprchy. V kempech nádobí bývá, ale raději doporučujeme vzít si základní věci sebou.
 • Nutné mít s sebou ručníky, ložní prádlo v ceně zájezdu

Stravování

Snídaně, za příplatek večeře. Ostatní strava je řešena z vlastních zdrojů.

Doplňující informace

ORIENTAČNÍ CENY POTRAVIN
Voda – kolem 15 NOK
Chleba - kolem 15 NOK
Mléko - cca 9 NOK/1 lit./1,5 % tuku
Sýr - 40 NOK/480g
Máslo - 14,50 NOK/300g
Cukr - cca 13 NOK
Rýže - cca 12 NOK
Káva - 14,50 NOK/250g
Jogurt ovocný - 5,30 NOK/175 ml
Müsli - 27 NOK/350g
Krekry - 11 NOK/250g
Pivo - 28,90 NOK/0,7 lit.
Cola - 15,90 NOK/1,5 lit.
Džus - 14,90 NOK/1 lit.
jídlo v restauraci - min 100 NOK (pizza), 150-200 NOK večeře v restauraci

ORIENTAČNÍ CENY VSTUPŮ (z r. 2021) – ceny v NOK a DKK
Hirtshals – akvárium 180 DKK
Grimstad – muzeum Henrika Ibsena Ibsenhuset 90 NOK
Maják Lindesnes 100 NOK
Preikestolen – pěší výstup zdarma (cesta cca 4,5 km a 300 m převýšení)
Bergen – akvárium 310 NOK
Bergen – lanovka na vyhlídku Fløyen 130 NOK / zpáteční
Vyhlídka Dalsnibba (min. 40 osob) 45 NOK
Geiranger – loď cca 360 NOK (v případě plavby trvající 60 minut) / cca 405 NOK (90 minut), audio v českém jazyce
Oslo – opera – 50 minutová prohlídka 120 NOK

DOPORUČENÉ KAPESNÉ
Doporučujeme na vstupy cca 300 DKK a cca 1200 NOK , není podmínkou všechny objekty navštívit. Další kapesné dle vlastního uvážení.

Poznámka

PŘIHLÁŠENÍ JEDNOTLIVCE POUZE NA VYŽÁDÁNÍ

Po - Pá 9 - 18 hod +420 224 942 149
Zájezd prohlíží klientů
Tento zájezd Doporučujeme

Program

Po - Pá 9 - 18 hod +420 224 942 149
Zájezd prohlíží klientů
Tento zájezd Doporučujeme

Vyhledávací filtr

Veškeré ceny zde uvedené jsou za osobu od nebo za jednotku od na zájezd či noc. Přesnou cenu zjistíte v detailu kalkulace zájezdu.

Norsko

Horské masivy, romantické fjordy, vodopády, drsná příroda, to jsou atributy pro které si většina z návštěvníků Norska vybere právě tuto zemi por svou dovolenou.
Krásná příroda společně s velkým množstvím ryb ve fjordech se vedle poznání chtivých návštěvníků lákají také rybáře z celého světa. Po - Pá 9 - 18 hod +420 224 942 149
Zájezd prohlíží klientů
Tento zájezd Doporučujeme
Po - Pá 9 - 18 hod +420 224 942 149
Zájezd prohlíží klientů
Tento zájezd Doporučujeme

Program

1. den
Odlet z Prahy do norského Stavangeru, transfer na ubytování v hotelu (dvoulůžkové pokoje).

2. den
Poznávání krásy LYSEJFORDU. Supermoderním podmořským tunelem RYFAST odjezd ze Stavangeru na středně náročný výšlap k legendární skalní vyhlídkové plošině PREIKESTOLEN–Pulpit rock(Kazatelna). Strmé stěny tohoto jedinečného žulového skalního útvaru spadají 604 m do fjordu ležícího pod ním. Odpoledne prohlídka historického centra města STAVANGER s pitoreskními bílými dřevěnými domy, gotickým kostelem a strážní věží nad městem. Večer návrat do hotelu (dvoulůžkové pokoje).

3. den
Stavanger, ranní nalodění na trajekt podél členitého západního pobřeží Norska. Po poledni vylodění ve městě a přístavu BERGEN. Ubytování v hostelu na okraji města. Odpoledne pěší výstup na horu ULRIKEN(643 m). Odměnou je fantastický výhled na Bergen a okolní fjordy (vícelůžkové pokoje, fakultativně dvoulůžkové pokoje).

4. den
BERGEN, historické centrum (UNESCO), neopakovatelná atmosféra trhu, unikátní hanzovní domy Bryggen (UNESCO) - středověké kostely, stará čtvrť dřevěných domů Gamle Bergen, možnost výjezdu lanovkou na vyhlídku Fløyen, ze které je vidět centrum města jako na dlani. Dle časových možností návštěva známého akvária. Večer ubytování v hostelu v okolí Vossu. (vícelůžkové pokoje, fakultativně dvoulůžkové pokoje)

5. den
Zastávka u kaskádovitého vodopádu TVINDEFOSS. Přejedeme nádhernými scenériemi k rameni největšího norského fjordu SOGNEFJORDU(délka 200 km), toto legendární údolí plné jezer a vodopádů je často přirovnáváno k americkému Grand Canyonu. Vycházka horským údolím k největšímu ledovci v Evropě JOSTEDALSBREEN resp. k jeho nádhernému ledovcovému splazu BRIGSDALSBREEN. Večer ubytování v hotelu (dvoulůžkové pokoje).

6. den
ZLATÁ CESTA SEVERU. Vyjedeme na horské sedlo s vyhlášenou vyhlídkou DALSNIBBA (1440 m) s úchvatnými pohledy na fjord Geiranger, jehož strmé stěny jsou krášleny desítkami vodopádů, z nichž nejznámější jsou vodopády Sedm sester, Nápadník a Naděje. Městečko GEIRANGER, ležící v romantických scenériích GEIRANGERFJORDU (UNESCO). Jeho krásy nejlépe vychutnáte při vyhlídkové plavbě. Pokračujeme ORLÍ STEZKOU, překonáme Nordalsfjord a vyjedeme věhlasnou CESTOU TROLLŮ – Trollstigveien, která 11 serpentinami překonává výškový rozdíl 800 m a prochází překrásnými horskými scenériemi. Příjezd na ubytování do kempu v oblasti Andalsnes. (vícelůžkové pokoje nebo chaty, fakultativně dvoulůžkové pokoje)

7. den
Zastávka u pověstné převislé STĚNY TROLLŮ– Trollveggen. Pokračujeme podél divoké řeky Rauma do monumentální soutěsky Romsdalen a dále mohutným údolím Gudbrandsdalen. Navštívíme olympijský LILLEHAMMER, ležící u největšího norského jezera Mjösa. K večeru příjezd do OSLA, večerní prohlídka města, ubytování v hotelu (dvoulůžkové pokoje).

8. den
Dokončení prohlídky OSLA - světoznámá budova radnice, budova Opery, Vigeland park. Dle letového řádu transfer na letiště v Oslu a odlet do Prahy.

Cena zahrnuje

 • 7x ubytování (4x dvoulůžkové pokoje v hotelu, 3x 4lůžkové pokoje nebo chatky),
 • 7x bohatou snídani převážně bufetovou formou,
 • 1x večeři v hotelu,
 • leteckou přepravu Praha/Stavanger, Oslo/Praha, 
 • letištní taxy a poplatky, 
 • transfer z/na letiště, 
 • dopravu autokarem během programu, 
 • trajekt Stavanger/Bergen, 
 • vnitrostátní trajekty, 
 • ložní prádlo, 
 • služby českého průvodce, 
 • zákonné pojištění ve znění zákona č. 159/99 Sb.

Cena nezahrnuje

 • komplexní pojištění vč. připojištění vyššího storna zájezdu,
 • vstupy, místní dopravu, pobytovou taxu, vyhlídkovou plavbu Geirangerfjord, fakultativní služby, 
 • 2lůžk. pokoj hostel, chatky - 3 noci 1700 Kč/os.,
 • 6x večeře 4400 Kč (min.10 osob)
Po - Pá 9 - 18 hod +420 224 942 149
Zájezd prohlíží klientů
Tento zájezd Doporučujeme
Po - Pá 9 - 18 hod +420 224 942 149
Zájezd prohlíží klientů
Tento zájezd Doporučujeme