Norsko - NORSKO ZLATÁ CESTA SEVERU bus | Dovolená IDEAL-TOUR PRAHA 2022

Po - Pá 9 - 18 hod +420 224 942 149

NORSKO ZLATÁ CESTA SEVERU bus

Norsko

Zájezd zakoupilo klientů
21 fotografií
1.7. - 9.7.2022
8 nocí / 9 dní
Snídaně
Autokarem
osoba od / zájezd 18 290
Jiný termín
Popis Termíny Destinace Program Hodnocení

Popis

Obecný popis

Norsko, nejkrásnější severská země. Snad každý, kdo se vypraví do tohoto koutu severní Evropy, je doslova očarován krásou kolem sebe - nezapomenutelné hory, divoké řeky, hluboké fjordy. Navštívíme střední část země, která se může pochlubit těmi nejkrásnějšími scenériemi, které budeme jinde hledat jen marně.

Svinesund - Oslo - Gjovik - Lillehammer - údolí Gudbrandsdalen - Dombas - soutěska Romsdalen - stěna Trollů - cesta Trollů - Orlí stezka - Geirangerfjord - Dalsnibba - Jostedalsbreen - Briksdalsbreen - Sognefjord - vodopády Tvindefoss - Voss - Bergen - vyhlídka Fløyen - Geilo - Holmenkollen

Ubytování

3x dvoulůžkové pokoje v hotelu
3x čtyřlůžkové pokoje nebo chatky


Hotel – 2lůžkové pokoje s vlastním příslušenstvím
Hostely – 2 a 4lůžk.pokoje, na patře je vždy kuchyňka – možnost vaření, k dispozici místnost s TV, společenská místnost. Příslušenství společné. Za příplatek dvoulůžkové pokoje - VYPRODÁNO.
Norský kemp – luxusně vybavené chatky se čtyřmi lůžky, některé velké chatky apartmánového typu, oddělené 2lůžkové pokoje. K dispozici lednice, vařič a varná konvice. Příslušenství společné. Za příplatek dvoulůžkové pokoje - VYPRODÁNO.

Pozn.:
Ve většině ubytování je potřeba při opuštění udělat základní úklid (vynést odpadky, umýt nádobí…) - předem za toto děkujeme.
V norských kempech se většinou platí poplatek 5-10 NOK za sprchy. V kempech nádobí bývá, ale raději doporučujeme vzít si základní věci sebou.
Nutné mít s sebou ručníky, ložní prádlo v ceně zájezdu.

Stravování

Snídaně, za příplatek večeře

Poznámka

Na trajektu nejsou polohovací sedadla, pouze sedačky bez místa určení.
Fakultativně 2lůžková (2800 Kč/osoba)  nebo 4lůžková (1600 Kč/osoba) kajuta na trajektu.

PŘIHLÁŠENÍ JEDNOTLIVCE POUZE NA VYŽÁDÁNÍ 

Za příplatek kombinovaná doprava - let OSLO/PRAHA  8.den zájezdu

Tento zájezd nabízíme také leteckou dopravou 
https://www.idealtour.cz/dovolena/norsko/norsko-zlata-cesta-severu-let

Po - Pá 9 - 18 hod +420 224 942 149
Zájezd prohlíží klientů
Zájezd zakoupilo klientů
Tento zájezd Doporučujeme

Program

Po - Pá 9 - 18 hod +420 224 942 149
Zájezd prohlíží klientů
Zájezd zakoupilo klientů
Tento zájezd Doporučujeme

Vyhledávací filtr

Veškeré ceny zde uvedené jsou za osobu od nebo za jednotku od na zájezd či noc. Přesnou cenu zjistíte v detailu kalkulace zájezdu.

Norsko

Horské masivy, romantické fjordy, vodopády, drsná příroda, to jsou atributy pro které si většina z návštěvníků Norska vybere právě tuto zemi por svou dovolenou.
Krásná příroda společně s velkým množstvím ryb ve fjordech se vedle poznání chtivých návštěvníků lákají také rybáře z celého světa. Po - Pá 9 - 18 hod +420 224 942 149
Zájezd prohlíží klientů
Zájezd zakoupilo klientů
Tento zájezd Doporučujeme
Po - Pá 9 - 18 hod +420 224 942 149
Zájezd prohlíží klientů
Zájezd zakoupilo klientů
Tento zájezd Doporučujeme

Program

1. den
Odjezd z ČR v dopoledních hodinách přes Německo na noční trajekt do Skandinávie.
Fakultativně možnost ubytování ve 2 nebo 4lůžk. kajutách za příplatek.

2. den
Podél západního pobřeží Švédska zamíříme k úžině SVINESUND, tvořící přírodní hranici mezi Švédskem a Norskem. Příjezd do OSLA, první část prohlídky města – světoznámá budova radnice, budova Opery na břehu Oslofjordu. Ubytování v hotelu v Oslu (dvoulůžkové pokoje).

3. den
Po snídani odjíždíme do GJOVIKU– Hala Fjellhalen, Gjovik Kirke. Navštívíme olympijský LILLEHAMMER, ležící u největšího norského jezera Mjösa a „srdce Norska“ mohutné údolí Gudbrandsdalen. Prohlídka skanzenu Maihaugena míst připomínající zimní olympijské hry v roce 1994. Z DOMBASU pojedeme podél divoké řeky Rauma do monumentální soutěsky Romsdalen, na úpatí nejvyšší převislé skalní stěny v Evropě. Večer ubytování v kempu (vícelůžkové pokoje, fakultativně dvoulůžkové pokoje)

4. den
„ZLATÁ CESTA SEVERU“ - divoké údolí Romsdalen, které lemují strmé rozeklané vrcholy a vodopády. Zastávka u pověstné převislé STĚNY TROLLŮ– Trollveggen. Výjezd věhlasnou CESTOU TROLLŮ– Trollstigveien, která 11 serpentinami překonává výškový rozdíl 800 m a prochází překrásnými horskými scenériemi. Překonáme Storfjord a ORLÍ STEZKOU dojedeme do městečka GEIRANGER, ležícího v romantických scenériích GEIRANGERFJORDU(UNESCO). Jeho krásy nejlépe vychutnáte při vyhlídkové plavbě. Výjezd na horské sedlo s vyhlášenou vyhlídkou DALSNIBBA(1.440 m n.m.) s úchvatnými pohledy na fjord Geiranger, jehož strmé stěny jsou krášleny desítkami nádherných vodopádů, z nichž nejznámější jsou vodopády Sedm sester, Nápadník a Naděje. Večer ubytování v hotelu (dvoulůžkové pokoje).

5. den
Vycházka horským údolím k největšímu ledovci v Evropě JOSTEDALSBREEN resp. k jeho nádhernému ledovcovému splazu BRIKSDALSBREEN. Projedeme nádhernými severskými scenériemi k rameni nejdelšího norského fjordu SOGNEFJORDU(délka 200 km), toto legendární údolí plné jezer a vodopádů je často přirovnáváno k americkému Grand Canyonu. Zastávka u kaskádovitého vodopádu TVINDEFOSS a odjezd na ubytování v hostelu (vícelůžkové pokoje, fakultativně dvoulůžkové pokoje).

6. den
Druhé největší město Norska BERGEN, prohlídka historického centra (UNESCO), neopakovatelná atmosféra trhu, unikátní hanzovní domy Bryggen(UNESCO) - středověké kostely, stará čtvrť dřevěných domů Gamle Bergen. Zájemci mohou vyjet lanovkou na vyhlídku Fløyen, ze které je vidět centrum města jako na dlani (na vyhlídku je možné vystoupat i pěšky) nebo navštívit známé akvárium. Návrat na ubytování do hostelu (vícelůžkové pokoje, fakultativně dvoulůžkové pokoje).

7. den
Po snídani pokračujeme podél impozantních vodopádů VORINGFOSSEN na největší evropskou náhorní plošinu Hardangervidda. Cestou zastávka ve středisku zimních sportů GEILO. Po zbytek dne se budeme věnovat prohlídce OSLA,Vigelandův park(více než200soch G. Vigelanda), výjezd do dějiště zimní olympiády v HOLMENKOLLENU, zastávka u nově postaveného skokanského můstku, překrásný panoramatický výhled na Oslo. Ubytování v hotelu v Oslu (dvoulůžkové pokoje).

8. den
Dokončení prohlídky OSLA, poloostrov muzeí BYGDØY, návštěva Muzea polárních výprav, kde nalezla svůj domov polární loď Fram, na které se plavil Amundsen k severnímu a jižnímu pólu, muzeum Kon-Tiky, Vikingské muzeum. V poledních hodinách odjedeme do Švédska na noční trajekt (fakultativně možnost ubytování ve 4 nebo 2lůžk. kajutách). Přes území Německa pokračujeme do ČR.
Fakultativně let Oslo/Praha  program dne: dle letového řádu transfer na letiště v Oslu a odlet do Prahy

9. den
Návrat do ČR v odpoledních hodinách.

Cena zahrnuje

 • 6 ubytování
 • 6 snídaní
 • dopravu luxusním autokarem
 • trajekty do Skandinávie a zpět
 • vnitrostátní trajekty
 • ložní prádlo
 • služby českého průvodce
 • zákonné pojištění ve znění zákona č. 159/99 Sb.

Cena nezahrnuje

 • vstupy, místní dopravu, pobytovou taxu, vyhlídkovou plavbu Geirangerfjord, fakultativní služby
 • fakultativní příplatky (dvoulůžkový pokoj, kajuta na trajektu)
 • Předpokládaná částka na vstupy cca 2000 NOK
Po - Pá 9 - 18 hod +420 224 942 149
Zájezd prohlíží klientů
Zájezd zakoupilo klientů
Tento zájezd Doporučujeme
Po - Pá 9 - 18 hod +420 224 942 149
Zájezd prohlíží klientů
Zájezd zakoupilo klientů
Tento zájezd Doporučujeme