Rakousko - PŘÍRODNÍ KRÁSY KORUTAN | Dovolená IDEAL-TOUR PRAHA 2023

Po - Pá 9 - 18 hod +420 224 942 149

PŘÍRODNÍ KRÁSY KORUTAN

Rakousko

8 fotografií
18.7. - 23.7.2023
5 nocí / 6 dní
Polopenze
Autokarem
osoba od / zájezd 16 190
Jiný termín
Popis Termíny Destinace Program Hodnocení

Popis

Obecný popis

Slunné Korutany, to je úchvatná oblast vysokých horských masívů a překrásných jezer. Známé lázeňské středisko Bad Kleinkirchheim je ideální základnou k podnikání výletů za poznáním krás Korutan. S Korutanskou kartou (v ceně zájezdu) jsou prakticky všechny Korutanské atrakce naprosto zdarma. Díky tomu si může každý svůj program v Korutanech přizpůsobit přesně podle svých představ a požadavků, nezávisle na daném programu.

Zájezd provází Vlasta Necudová

Klagenfurt - Pyramiedenkogel – Maria Wörth – Bad Kleinkirchheim - Mölltalský ledovec – Weißsee - Raggaschlucht –Dreiländereck – Affenberg – Ossiacher See - Hochalmstraße - údolí Maltatal – přehrada Kölnbrein – Malta - Gmünd – hrad Sommeregg – Nockalmstraße – NP Nockberge - Turracherhöhe

Ubytování

5x ubytování v hotelu *** - stylový hotel zasvěcený památce císaře Františka Josefa I., cca 100 m od Millstätterského jezera. Hostům je k dispozici vyhřívaný bazén a sauna. Na pokoji Sat TV, chladnička.
CK si vyhrazuje právo změnit místo ubytování dle Všeobecných smluvních podmínek.

Stravování

5x polopenze (snídaně formou bufetu, večeře – 4chodové menu, salátový bufet). Ostatní strava je řešena z vlastních zdrojů a prostředků.

Doplňující informace

ORIENTAČNÍ CENY VSTUPŮ (z r. 2021)
Klagenfurt – Minimundus – snížený cena vstupu na Korutanskou kartu 9,50 €
Všechny ostatní lanovky, plavby a vstupy jsou zahrnuty v Korutanské kartě.

DOPORUČENÉ KAPESNÉ
Nutné pouze kapesné, lanovky již v ceně karty. Celková výše kapesného záleží samozřejmě na Vás, počítejte však vždy s rezervou pro nenadále situace (např. hotovostní platba při lékařském ošetření apod.) V ceně je zahrnuta Korutanská karta (regionální karta výhod - zdarma veškeré vstupy, lanovky a plavby dle programu, více info na www.kaerntencard.at). Vstupné do navštívených objektů a ostatní vláčky, lanovky mimo kartu nejsou zahrnuty v ceně zájezdu, pokud není v odstavci „cena zahrnuje“ výslovně uvedeno jinak.

Po - Pá 9 - 18 hod +420 224 942 149
Zájezd prohlíží klientů
Tento zájezd Doporučujeme

Program

Po - Pá 9 - 18 hod +420 224 942 149
Zájezd prohlíží klientů
Tento zájezd Doporučujeme

Vyhledávací filtr

Veškeré ceny zde uvedené jsou za osobu od nebo za jednotku od na zájezd či noc. Přesnou cenu zjistíte v detailu kalkulace zájezdu.

Rakousko

Po - Pá 9 - 18 hod +420 224 942 149
Zájezd prohlíží klientů
Tento zájezd Doporučujeme
Po - Pá 9 - 18 hod +420 224 942 149
Zájezd prohlíží klientů
Tento zájezd Doporučujeme

Program

1. den
Odjezd v ranních hodinách do Rakouska. KLAGENFURT, park Minimundus s modely 140 nejznámějších staveb světa s maketami vlaků a lodí. Rozhledna PYRAMIEDENKOGEL na jižním břehu WÖRTHERSEE, jedinečný výhled na jezero a horské pásmo Karavanek. Malebné městečko MARIA WÖRTH na břehu jezera Wörthersee. Večer ubytování v hotelu přímo u jezera Millstätter See, večeře.

2. den
Dopoledne výjezd nejdelší podzemní dráhou světa (4796 m) a následně pak lanovkou na MÖLLTALSKÝ LEDOVEC, nejvyšší celoroční sněhová vrstva, fantastické výhledy. Příjemné procházky v okolí jezera WEIßSEE ve spodní stanici lanovky. Odpoledne zdoláme po dřevěných žebřících a lávkách RAGGASCHLUCHT, jedna z nejkrásnějších a nejpůsobivějších soutěsek Rakouska. Večer návrat do hotelu.

3. den
Dopoledne výjezd z Arnoldsteinu lanovkou DREILÄNDERECK. Po rakousko-slovinské hranici procházka do místa, kde se stýkají hranice 3 států. Odměnou budou úchvatné výhledy na horskou oblast Karavanky, Julské Alpy, Gailtalské Alpy a města Villach a Klagenfurt. Odpoledne návštěva lesního parku AFFENBERG, komentovaná procházka mezi 150 volně tu žijícími opicemi japonských makaků. Den zakončí vyhlídková plavba po jezeře OSSIACHER SEE. Večer návrat do hotelu.

4. den
Vysokohorskou vyhlídkovou silnicí HOCHALMSTRASSE do údolí MALTATAL s nespočtem vodopádů k vysokohorské přehradě KÖLNBREIN (1933 m n. m.) s nejvyšší přehradní stěnou a vyhlídkovou lávkou nad dechberoucí hloubkou. Procházka v okolí přehrady s krásnými výhledy na okolní hory a ledovce. Krátká zastávka v malebné obci MALTA. Odpoledne starobylé městečko GMÜND s návštěvou unikátního muzea sportovních vozů PORSCHE. Návštěva středověkého hradu SOMMEREGG s muzeem mučících prostředků napříč světem a časem. Návrat na ubytování.

5. den
Dopoledne se vydáme vyhlídkovou silnicí NOCKALMSTRAßE přes oblé kopce s pastvinami NP NOCKBERGE. Prohlídka skanzenu, procházka z dvoutisícového sedla, sedlo GLOCKENHÜTTE se zvonkem štěstí. Odpoledne zastávka v sedle TURRACHERHÖHE u jezera Turrachsee. Výjezd lanovkou PANORAMABAHN s fantastickými výhledy na celé Korutany. Možnost návštěvy muzea křišťálů a drahokamů nebo dechberoucí sjezd bobovou dráhou. Cestou zpět do hotelu návštěva Alpského parku divoké zvěře, procházka mezi výběhy alpské zvířeny, Africké sbírky – rakouská obdoba muzea Emila Holuba a Muzeum ryb.

6. den
Do odpoledního odjezdu program u jezera Millstätter See dle libosti každého. Fakultativně prohlídka města MILLSTATT na břehu jezera, popřípadě návštěva středověkého kláštera, nebo okružní plavba lodí po jezeře. Samozřejmě je možné pouze koupání a relaxace u jezera, které se v létě prohřívá až na 21°C. Návrat zpět do ČR ve večerních hodinách.

Cena zahrnuje

 • dopravu lux. klim. busem,
 • 5x ubytování v aparthotelu *** - 2lůžk. apartmány s příslušenstvím a balkonem,
 • 5x polopenzi (snídaně formou bufetu, večeře – 4chodové menu, salátový bufet),
 • Korutanskou kartu,
 • služby českého průvodce,
 • zákonné pojištění ve znění zákona č. 159/99 Sb.
  Poznámka: Korutanská karta (Kärtner Card) znamená finanční úsporu více než 3500 Kč/os.. Všechny vstupy, lanovky a plavby obsažené v programu jsou díky kartě ZDARMA. Pouze Minimundus karty neakceptuje.

Cena nezahrnuje

 • komplexní pojištění vč. storna zájezdu,
 • fakultativní služby mimo kartu,
 • jednolůžkový pokoj: 2500 Kč
Po - Pá 9 - 18 hod +420 224 942 149
Zájezd prohlíží klientů
Tento zájezd Doporučujeme
Po - Pá 9 - 18 hod +420 224 942 149
Zájezd prohlíží klientů
Tento zájezd Doporučujeme