Rakousko - RAKOUSKO - SOLNA KOMORA | Dovolená IDEAL-TOUR PRAHA 2023

Po - Pá 9 - 18 hod +420 224 942 149

RAKOUSKO - SOLNA KOMORA

Rakousko

13 fotografií
11.7. - 16.7.2023
5 nocí / 6 dní
Polopenze
Autokarem
osoba od / zájezd 14 350
Jiný termín
Popis Termíny Destinace Program Hodnocení

Popis

Obecný popis

Solná komora je naprosto unikátní oblastí Rakouska s nespočtem jezer, vysokých hor, především pak soli, která se tu těžila již v dobách dávného keltského osídlení. Užijte si dovolenou v Solné komoře, každý den nás program zavede k některému z jezer, kde se můžeme věnovat turistice, koupání a relaxaci. Navštívíme i oblíbený Hallstatt, budeme mít možnost vyjet parní lokálkou na Schafberg s fantastickým výhledem na celou Solnou komoru a budeme mít i čas užít si aquaparku a příjemné atmosféry městečka Abtenau, kde budeme ubytováni v stylovém horském hotelu***. Užijte si pobyt v Solné komoře, pobyt mezi jezery a horami v širokém údolí Lammertal, v krásném městečku Abtenau, nad nímž se zvedají vysoké hory. Solná komora 2022 - to je pohodová dovolená pro všechny.

V ceně volný vstup do aquaparku v Abtenau a do hotelové sauny!

Gmunden – zámek Ort – Bad Ischl – Abtenau – Gossauská komora – Hallstatt – Krippenstein - vyhlídka Pět prstů – St. Wolfgang – Schafberg – Bad Aussee – solný důl Altaussee - Toplitzsee – Salcburk

Ubytování

5x ubytování v hotelu, který nabízí stylově vybavené dvou a třílůžkové pokoje s vlastním příslušenstvím, balkonem, Sat-TV, trezorem a bezplatným internetem. Hotelovým hostům je k dispozici sauna zdarma a volný vstup do aquaparku v Abtenau. 2x týdně hraje večer na náměstí v Abtenau živá hudba.
CK si vyhrazuje právo změnit místo ubytování dle Všeobecných smluvních podmínek.

Stravování

5x polopenze - snídaně formou bufetu, večeře 3chodové menu. Ostatní strava je řešena z vlastních zdrojů a prostředků.

Pro děti

Děti do 10 let na přistýlce sleva 4 100 Kč, do 14 let na přistýlce 2 500 Kč

Doplňující informace

ORIENTAČNÍ CENY VSTUPŮ (z r. 2021) – ceny v EUR (€)
Golling – vodopád 3 €
Hallstatt – kostnice 1,50 €
Hallstatt – vyhlídková plavba (cca 50 min.) 9,50 €
Hallstatt – solný důl, prohlídka pro skupiny 20 € (vč. výjezdu lanovkou tam i zpět 27 €/os)
Hallstatt – zubačka – jedna cesta, T/Z 9 €/16 €
Bad Ischl – Císařská vila a zahrady 14,50 €
Karkogel – lanovka 11 €

DOPORUČENÉ KAPESNÉ
Doporučujeme na vstupy cca 100 €, není podmínkou všechny objekty navštívit. Další kapesné dle vlastního uvážení.

Po - Pá 9 - 18 hod +420 224 942 149
Zájezd prohlíží klientů
Tento zájezd Doporučujeme

Program

Po - Pá 9 - 18 hod +420 224 942 149
Zájezd prohlíží klientů
Tento zájezd Doporučujeme

Vyhledávací filtr

Veškeré ceny zde uvedené jsou za osobu od nebo za jednotku od na zájezd či noc. Přesnou cenu zjistíte v detailu kalkulace zájezdu.

Rakousko

Po - Pá 9 - 18 hod +420 224 942 149
Zájezd prohlíží klientů
Tento zájezd Doporučujeme
Po - Pá 9 - 18 hod +420 224 942 149
Zájezd prohlíží klientů
Tento zájezd Doporučujeme

Program

1. den
Dopoledne odjezd přes České Budějovice (11:00 hod) do Rakouska. Návštěva města GMUNDEN na jezeře Traunsee, které bývalo hlavním překladištěm soli. Dnes je známé zajímavou zvonkohrou na náměstí, typickou bílo-zelenou keramikou ale především jezerním zámkem ORT, spjatým s nespoutanou osobností Jana Salvátora Toskánského. Prohlídka lázeňského střediska BAD ISCHL se slavnou Císařskou vilou, popřípadě zájemci mají možnost vyzkoušet zdejší věhlasné solné lázně. V podvečer příjezd na ubytování a večeři do hotelu v horském středisku ABTENAU.

2. den
Výlet do GOSSAUSKÉ KOMORY – příjemná turistika podél jezera GOSAUSEE a GOSAULACKE k Hornímu jezeru Gosausee s fantastickými výhledy na rozeklané vápencové, ledovcem pokryté věže Dachsteinu. Tuto oblast vyhledávala ke svým dlouhým procházkám i císařovna Alžběta „Sisi“. Travnaté břehy jezera Gosausee a průzračně čistá voda jsou jako stvořené ke koupání. Odpoledne návrat do Abtenau a možná relaxace a koupání v akvaparku. Večeře a nocleh v hotelu.

3. den
Výlet do malebného hornického městečka HALLSTATT, ležícího ve strmém svahu nad Hallstattským jezerem. Po prohlídce města, vyjedeme zubačkou k visuté vyhlídkové plošině nad městem. V okolí jezera se nám nabízí řada dalších zajímavých aktivit, dle přání a chuti každého. Koupání a relaxace na ostrově v Hallstattském jezeře, vyhlídková plavba po jezeře, výjezd lanovnou na vrchol KRIPPENSTEIN (2108 m) s nespočtem turistických tras s výhledy na Dachsteinský ledovec. Úchvatný je výhled na jezero z visuté vyhlídky PĚT PRSTŮ. Odpoledne návrat do hotelu, večeře.

4. den
Výlet k jezeru WOLFGANGSEE. Prohlídka starobylého městečka ST. WOLFGANG, zdejší poutní kostel ukrývá zcela unikátní gotický deskový oltář od středověkého Mistra Pachera. Pro zájemce výjezd parní lokálkou nebo pěší výstup na vrchol skalního štítu SCHAFBERG (1783 m) s fantastickým výhledem na celou oblast Solné komory. Odpoledne koupání a relaxace u jezera Wolfgangsee. Návrat na ubytování, večeře.

5. den
Výlet k jezerům v okolí lázeňského města BAD AUSSEE, návštěva solného dolu Altaussee, kde byly na sklonku války ukryty umělecké sbírky Adolfa Hitlera pro plánované muzeum v Linci (film „Památkáři“). Autobusem kolem nejfotogeničtějšího rakouského jezera GRUNDELSEE a následný výšlap k jezeru TOPLITZSEE. Již 75 let jsou zde hledány poklady, které nacisté na konci války do jeho vod skryli. Možnost koupání a relaxace, popřípadě vyhlídkové plavby. Večer návrat na ubytování.

6. den
Po snídani projdeme divokou soutězku LAMMERSKÉ PECE. Odpoledne SALCBURK (UNESCO), perla mezi horami. Prohlídka historického centra města – rušné náměstí Domplatz s velkolepou katedrálou, Mozartův rodný dům, náměstí Residenzplatz, Getreidegasse, jedna z nejmalebnějších a nejrušnějších ulic historického centra, zahrady zámku Mirabel. Pro zájemce výjezd lanovkou do pevnosti Hohensalzburg a následná prohlídka. Odjezd, návrat do ČR v nočních hodinách (Praha cca 22:00 hod).

Cena zahrnuje

  • 5 ubytování v stylovém horském hotelu*** – 2lůžk. pokoje s příslušenstvím,
  • 5 polopenzí – snídaně formou bufetu, večeře 3chodové volitelné menu a salátový bufet,
  • dopravu lux. klim. busem,
  • vjezd do Salcburku a Hallstattu,
  • vstup do akvaparku v Abtenau, hotelovou saunu,
  • služby průvodce,
  • zákonné pojištění ve znění zákona č. 159/99 Sb.

Cena nezahrnuje

  • komplexní pojištění včetně storna zájezdu,
  • vstupné, fakultativní služby, lanovky,
  • příplatek za jednolůžkový pokoj 3000 Kč
Po - Pá 9 - 18 hod +420 224 942 149
Zájezd prohlíží klientů
Tento zájezd Doporučujeme
Po - Pá 9 - 18 hod +420 224 942 149
Zájezd prohlíží klientů
Tento zájezd Doporučujeme