Slovensko - CESTA PO SLOVENSKU | Dovolená IDEAL-TOUR PRAHA 2022

Po - Pá 9 - 18 hod +420 224 942 149

CESTA PO SLOVENSKU

Slovensko

Zájezd zakoupilo klientů
First
Minute
19 fotografií
10.9. - 17.9.2022
7 nocí / 8 dní
Snídaně
Autokarem
osoba od / zájezd 9 990
Jiný termín
Popis Termíny Destinace Program Hodnocení

Popis

Obecný popis

BRATISLAVA • TRNAVA • NITRA • BANSKÁ ŠTIAVNICA (UNESCO) • HRONSEK (UNESCO) • ŠPANIA DOLINA • BANSKÁ BYSTRICA • VLKOLÍNEC (UNESCO) • DEMÄNOVSKÁ JESKYNĚ SVOBODY • LEVOČA (UNESCO) • KOŠICE • BARDEJOV (UNESCO) • HERVARTOV (UNESCO) • SPIŠSKÝ HRAD (UNESCO) • SPIŠSKÁ KAPITULA (UNESCO) • ŠTRBSKÉ PLESO • ŽILINA • STREČNO • RAJECKÉ TEPLICE • TRENČÍN

Ubytování

Ubytování je zajištěno v hotelech *** ve dvoulůžkových pokojích s vlastním příslušenstvím. Možno zajistit ubytování 3.osoby na přistýlce

Stravování

Snídaně

Povinné poplatky na místě

Pobytová taxa

Poznámka

HLAVNÍ ODJEZDOVÉ MÍSTO PRAHA

Předpokládaná trasa: Praha, Poděbrady, Hradec Králové, Holice, Vysoké Mýto, Litomyšl, Svitavy, Boskovice, Letovice, Blansko, Brno

Po - Pá 9 - 18 hod +420 224 942 149
Zájezd prohlíží klientů
Zájezd zakoupilo klientů
Tento zájezd Doporučujeme

Program

Po - Pá 9 - 18 hod +420 224 942 149
Zájezd prohlíží klientů
Zájezd zakoupilo klientů
Tento zájezd Doporučujeme

Vyhledávací filtr

Veškeré ceny zde uvedené jsou za osobu od nebo za jednotku od na zájezd či noc. Přesnou cenu zjistíte v detailu kalkulace zájezdu.

Slovensko

Velká Fatra, Malá Fatra, Vysoké Tatry, Nízké Tatry, Roháče, Podunajská pahorkatina, Slovenské rudohorie, Slovenský ráj.

Slovensko jako země spojuje několik geografických typů. Na jihu nížinná krajina přechází v pahorkatinu a vrchovinu, na severním okraji pak až ve velehory s četnými dolinami. Většina území Slovenska je však mírně zvlněná, kopcovitá (například východ země). Území Slovenska je jednou z hlavních geologických jednotek Evropy – alpidy, které vznikly mezi střední křídou a miocénou koliozou afrického a středoevropského kontinentu. Alpidy jsou zastoupené na slovenském území Karpatskou soustavou. Území Slovenska je jednou z hlavních geologických jednotek Evropy – alpidy, které vznikly mezi střední křídou a miocénou koliozou afrického a středoevropského kontinentu. Alpidy jsou zastoupené na slovenském území Karpatskou soustavou.
Mezi přírodními památkami v seznamu UNESCO reprezentují Slovensko jeskyně a propasti Slovenského krasu a Dobšinská ľadová jaskyně. V roku 2007 byli na seznam přidané také karpatské pralesy v Bukovských a Vihorlatských vrchách na východě Slovenska. Už v roce 1993 byli do seznamu kulturních památek UNESCO zařaděné tri lokality: Spišský hrad s okolím, Banská Štiavnica a Vlkolínec, v roku 2000 se přidalo historické šarišské město Bardejov a v roku 2008 dřevěné kostely Karpatského oblouku.
Na území Slovenska se nachází několik pohoří- Velká Fatra, Malá Fatra, Vysoké Tatry, Nízké Tatry, Roháče, Podunajská pahorkatina, Slovenské rudohorie, Slovenský ráj. Můžeme zde nalézt také termální prameny (Turčianské Teplice, Podhájska, Štúrovo, Velký Meder, Bešeňová Lázně, Dudince, Sklené Teplice, Slovenský ráj, Trenčianské Teplice, Lázně Lúčky, Nízké Tatry – TÁLE). Mezi turisticky nejnavštěvovanější oblasti patří např. Vysoké Tatry, Slovenský ráj, Liptovská kotlina, Horehroní, Spiší…atd.


Po - Pá 9 - 18 hod +420 224 942 149
Zájezd prohlíží klientů
Zájezd zakoupilo klientů
Tento zájezd Doporučujeme
Po - Pá 9 - 18 hod +420 224 942 149
Zájezd prohlíží klientů
Zájezd zakoupilo klientů
Tento zájezd Doporučujeme

Program

1. den

Odjezd z ČR v ranních hodinách. Hned na počátku naší cesty Slovenskem zamíříme do hlavního města našich sousedů, do Bratislavy. V historické metropoli někdejších žup Prešpurské a Bratislavské, rozkládající se po obou březích Dunaje, si prohlédneme centrum města s nejvýznamnějšími sakrálními památkami katedrálou sv. Martina (Dóm svätého Martina), kdysi korunovačním chrámem uherských králů, kostelem sv. Alžběty (tzv. Modrý kostolík). Ve Starém Městě stojí známá Michalská brána, jediná dochovaná městská brána. Na Primaciálním námestí si prohlédneme Starou radnici (Muzeum historie města) a Primaciální palác. Mezi nejznámější bratislavské paláce patří Grassalkovichův palác, sídlo prezidenta. Dominantou města je Bratislavský hrad a také Most SNP, visutý most přes řeku Dunaj, v jehož hlavici pylonu ve výšce 880 metrů je restaurace a vyhlídková plošina (tzv. UFO). Po prohlídce města zamíříme na ubytování do hotelu.

2. den

Po snídani se vydáme do Trnavy, města, jehož význam nám naznačuje jeho druhé jméno – malý Řím, a také skutečnost, že se Trnava stala prvním svobodným městem na území dnešního Slovenska (od r. 1238). Historický střed města krášlí množství významných monumentálních církevních staveb (bazilika sv. Mikuláše, katedrála sv. Jana Křtitele, kostel svaté Heleny, arcibiskupský palác, jezuitská kolej se sídlem dnešní university). Město je obehnáno hradbami s 57 m vysokou Městskou věží. Při procházce městem určitě nezapomeneme navštívit ortodoxní synagogu, dnes noblesní kavárnu s kouzelnou atmosférou studentského města a určitě nezapomeneme ochutnat typickou medovinu z Dolného Považí. Z Trnavy se vydáme do staroslavné Nitry, slovenské „Matky měst“, nejstaršího města na Slovensku, důležitého města velkomoravské říše. Prohlédneme si Nitranský hrad s katedrálou sv. Emeráma, biskupským palácem a mohutným opevněním, zajímavé je Pribinovo náměstí – střed Horního Města s církevními paláci a domy kanovníků, při procházce pěkným centrem univerzitního města nesmíme vynechat hezkou stavbu nitranské Synagogy. Odjezd na ubytování.

3. den

Po snídani se přesuneme do Banskej Štiavnice, bývalého hornického města (UNESCO), ukrytém v klínu Štiavnických vrchů. Půvabná směs významných sakrálních i světských staveb a památek na starou zašlou hornickou slávu musí učarovat všem návštěvníkům. A tak i my se vnoříme do svažitých křivolakých uliček, které nás vyvedou na náměstí Svaté Trojice s monumentálním morovým sloupem, gotickým kostelem svaté Kateřiny a také romantickým Domem Mariny. Náměstí Svaté Trojice nás dovede na Radniční náměstí s evangelickým kostelem a obchodní zónou. Nad historickým centrem se tyčí Starý zámek s kostelem a muzeum a na protější straně města zase Nový zámek. Na kopci za městem se nachází dominanta města - Banskoštiavnická barokní kalvárie - jedinečný komplex architektonických, sochařských a malířských děl z 18. století na Ostrém vrchu (kalvárie je korunována třemi kostely a nádherným výhledem na město). Banská Štiavnica byla zvána též „stříbrným městem“ a dodnes zde nalezneme mnoho hornických staveb a bývalých vstupů do štol. Největší slovenský báňský skanzen s věží Klopačkou nám pak připomene dobu největšího rozkvětu hornické slávy města. Dále pokračujeme do obce Hronsek, kde si při krátké zastávce prohlédneme dřevěný artikulární evangelický kostel s dřevěnou zvonicí, velmi vzácnou historickou památku světového významu (UNESCO). Další cesta nás povede do Španiej doliny, malé hornické obce, kde se od 11. století těžila měď a stříbro. Zachovala se zde tradiční architektura malých hornických domků tvořících unikátní souvislou zástavbu vesnice (památková rezervace lidových staveb) a tradice krajkářství. Odsud je to již jen kousek do Banské Bystrice, nejvýznamnějšího města Pohroní. Městu dominuje Městský hrad v centru města na vyvýšenině nad hlavním náměstím, jehož součástí je původně pozdně gotický kostel sv. Kríža a budova staré radnice (Pretórium), farní kostel Nanebevzetí Panny Marie a Matejov dom. Při procházce městem nás upoutá hlavní náměstí s měšťanskými domy a dvojvěžová katedrála svatého Františka Xaverského. Po prohlídce města odjezd k ubytování.

4. den

Po snídani se vydáme zajímavou krajinou pohoří Veľkej Fatry do podhorské osady Vlkolínec (UNESCO). V osadě se zachovala původní lidová architektura horské osady pastýřů a dřevorubců. Dřevěné sruby se šindelovou střechou s unikátním ošetřením různobarevným vápenným nátěrem. To nejkrásnější na celé vesničce je, že není jen skanzenem. Je živým dokumentem doby, čas se zde jakoby zastavil, takto to tu muselo vypadat i v polovině 19. století… Naše další cesta zamíří k přírodnímu skvostu Nízkých Tater, nejznámější jeskyni Slovenska, Demänovskej jaskyni Slobody. Demänovská jeskyně patří k nejkrásnějším krasovým útvarům v Evropě. Jeskyně se skládá z dómů, síní a chodeb, vytvořených v šesti výškových úrovních. Na stropě se objevují sklovitá brčka a stalaktity, na dně robustní stalagmity a stalagnáty, na stěnách krápníkové vodopády. Největším zpřístupněným prostorem je Velký dóm s výškou 66 metrů. Po této úžasné přírodní památce nás přivítá staroslavné město Levoča (UNESCO). Levoča je ojedinělou ukázkou mimořádně zachovalého středověkého jádra města, v minulosti obehnaného hradbami a plnícího úlohu pevnosti. Nejzajímavější památky jsou přímo na hlavním náměstí Majstra Pavla - gotický kostel sv. Jakuba, ve kterém se nachází 11 oltářů včetně nejvyššího dřevěného gotického oltáře na světě Mistra Pavla z Levoče, nádherná renesanční radnice a dále měšťanské domy a paláce (Thurzov dom, Veľký župný dom). Po prohlídce města odjedeme k ubytování.

5. den

Po snídani si prohlédneme druhé největší město Slovenska a přirozenou metropoli východoslovenského regionu Košice. Historický střed Košic tvoří největší památkovou rezervaci na Slovensku. Umělecky a historicky nejhodnotnější stavby jsou v okolí původního středověkého náměstí – katedrála sv. Alžběty, kaple sv. Michala, Urbanova věž, dále pak městské domy a paláce - Levočský dom, Andrášiho palác, Župný dom, Jakabov palác, budova radnice, Bargócziho palác, morový sloup – sousoší Immaculata, četné městské kostely, synagogy. Košice jsou známy svými zajímavými restauracemi a kavárničkami a v jedné z nich si jistě odpočinete před pokračování naší cesty do dalšího významného východoslovenského města – do Bardejova (UNESCO). Bardejov je považován za jedno z nejkrásnějších slovenských měst – nejvzácnější část města tvoří historické jádro se souborem staveb židovského suburbia z počátku 18. století. Na první pohled nás zaujme Radniční náměstí s nádhernými gotickým domy měšťanů, bazilika minor Sv. Egídia, bývalá radnice s expozicí Šarišského muzea. Jedinečný je celý fortifikační systém Bardejova, patřící k nejdokonalejším a nejzachovalejším městským opevněním Evropy. Ozdobou města je i františkánský klášter s kostelem sv. Jána Krstiteľa a židovské město. Velmi vyhledávané jsou i Bardejovské lázně s léčivými minerálními prameny. Nedaleko Bardejova navštívíme další vzácnou památku, dřevěný gotický kostel z konce 15. století ve vesničce Hervartov (UNESCO). Kostel má krásnou vnitřní výmalbu a bohatou historii, vždyť již slouží více než 500 let… Odjezd na ubytování.

6. den

Snídaně. Dnes nejdříve zamíříme k jednomu z nejúžasnějších souborů stavebních památek na Slovensku, navštívíme Spišský hrad spolu s přilehlou Spišskou kapitulou a Spišským podhradím - jedinečný historický sídelní komplex založený na vzájemné spolupráci hospodářského centra s královským a církevním sídlem (UNESCO). Spišský hrad je nejrozsáhlejší dochovanou zříceninou hradu na Slovensku. Ve Spišské Kapitule je zachovaná hradební zeď s Dolní a Horní bránou, domy kanovníků, některé původně gotické, jiné renesanční a barokní, biskupský palác, hodinová věž a budova semináře. Po prohlídce Spišského hradu a přilehlé památkové rezervace se vydáme až pod strmé vrcholy Vysokých Tater – do známého střediska Štrbské pleso. Pleso je morénovým ledovcovým jezerem položeným ve výšce 1346 m.n.m. v místě, kde se spojují Furkotská a Mlynická dolina na konci hřebenu Soliska a je druhé největší na slovenské straně pohoří. Okolo plesa si můžete udělat turisticky nenáročnou procházku, při které budete obdivovat krásné horské scenérie, také je možno si vypůjčit loďku a projet se po jezeře. Odtud se již vydáme do hotelu v Žilině, cíli dnešního dne. Cestou se ještě zastavíme v typické slovenské salaši Krajinka, kde budete moci ochutnat a koupit si krajové speciality z ovčího sýra.

7. den

Ráno, po snídani, se vydáme na blízký hrad Strečno – perlu Váhu. Hrad ze 14. století se vypíná strmě na skalním ostrohu nad řekou Váh a střeží tak Strečenský průsmyk. Hrad je velmi dobře dochován a tak budeme obdivovat jeho mohutnou hranolovou obytnou věž přístupnou z mostu přes hradní příkop, dvoupatrový hradní palác, hradní kapli, renesanční předhradí s opevněním. Ze Strečna pojedeme přes Žilinu (a kdo bude mít zájem může zůstat v tomto městě) do nedalekých Rajeckých Teplic. Lázeňské městečko zasazené do malebné přírody je světoznámé svými termálními prameny (39 st. C), léčí se zde zejména choroby pohybového ústrojí. Jedinečnou relaxací pro vás jistě bude návštěva termálních bazénů a saunového světa nádherně vybavených lázní. Navečer se vrátíme k ubytování do hotelu v Žilině.

8. den

Snídaně. Poslední den naší cesty – ještě se zastavíme v centru Stredného Považia, v Trenčíně. Historickou zajímavostí města je římský nápis vytesaný ve skále, který je možné sledovat pouze z hotelu Elizabeth. Z hlavního náměstí města s morovým sloupem uprostřed jsou pěkné výhledy na hlavní památku města – trenčínský hrad. Je jedním z největších hradů Slovenska a tvoří jedinečný a malebný goticko-renesanční areál. Po prohlídce města opustíme Trenčín a po chvilce cesty i Slovensko. Návrat do ČR v pozdních odpoledních hodinách.

Cena zahrnuje

  • 7 ubytování
  • 7 snídaní
  • dopravu luxusním autokarem
  • služby českého průvodce
  • zákonné pojištění ve znění zákona č. 159/99 Sb.

Cena nezahrnuje

  • pobytové taxy, vstupy, fakultativní služby

Po - Pá 9 - 18 hod +420 224 942 149
Zájezd prohlíží klientů
Zájezd zakoupilo klientů
Tento zájezd Doporučujeme
Po - Pá 9 - 18 hod +420 224 942 149
Zájezd prohlíží klientů
Zájezd zakoupilo klientů
Tento zájezd Doporučujeme