Slovensko - SPIŠ – KLENOTNICE SLOVENSKA | Dovolená IDEAL-TOUR PRAHA 2024

Po - Čt 8:30 - 17 hod, Pá 8:30 - 16 hod +420 224 942 149

SPIŠ – KLENOTNICE SLOVENSKA

Slovensko

9 fotografií
Zvolený termín již bohužel nemá volné kapacity. Prosím zvolte jiný termín.
28.7. - 3.8.2024
6 nocí / 7 dní
Polopenze
Autokarem
28. července 2024 (ne) 00:00 00:00

Časy odjezdů jsou uvedeny v lokálním čase, jsou pouze orientační a budou upřesněny před Vaším odjezdem.

Nástupní stanice

Praha

Výstupní stanice

DESTINACE BUS
3. srpna 2024 (so) 00:00 00:00

Časy odjezdů jsou uvedeny v lokálním čase, jsou pouze orientační a budou upřesněny před Vaším odjezdem.

Nástupní stanice

DESTINACE BUS

Výstupní stanice

Praha
osoba od / zájezd 11 390
Jiný termín
Vyprodaný
Popis Termíny Destinace Program Hodnocení

Popis

Obecný popis

Vydejte se s námi do oblasti Spiše, krajiny mimořádně bohaté na kulturně-historické památky, do krajiny pestré přírody. Navštívíme Spišský hrad, Žehru, zámeček Markušovce, historickou Levoču i Kežmarok, památky lidové architektury, termální lázně Vrbov. Užijeme si jedinečné okamžiky na krásných vyhlídkách, jako je Tomašovský výhlad a vyhlídka Srdiečko. V Prešově-Solivaru získáme pohled na těžbu soli. Prohlídka nejstarších opálových dolů nás čeká v Dubníku. Pieninský NP nám nabídne nádhernou přírodu a splav Dunajca na pltích. Čeká nás pestrá mozaika rozmanitých zážitků, které spojují krásu přírody a bohatou historii této oblasti Slovenska.

Lúčanský vodopád – Spišská Nová Ves – Spišská Kapitula – Spišské Podhradie – Spišský hrad – Žehra – Hodkovce – Sivá Brada – Markušovce – Levoča – Tomašovský výhlad – Dubník – Opalové doly – Prešov-Solivar – Zlá Diera – vyhlídka Srdiečko - Kežmarok – termály Vrbov – Pieninský NP – Splav Dunajca - Stará Ľubovňa – Východná

Ubytování

Ubytování je zajištěno v moderním hotelu*** na okraji památkové zóny ve Spišské Nové Vsi, ve dvoulůžkových pokojích s příslušenstvím, fénem, sat. TV, minibarem. K dispozici fitness centrum, za poplatek masáže a solárium.

Stravování

Polopenze
snídaně formou bufetu a večeře

Doplňující informace

Doporučujeme mít s sebou turistickou obuv a turistické oblečení.

Doprava

AUTOKAREM
Nástupní a svozová místa v ČR: Praha, Hradec Králové, Pardubice, Svitavy, Brno, Moravská Třebová, Mohelnice

Po - Čt 8:30 - 17 hod, Pá 8:30 - 16 hod +420 224 942 149
Zájezd prohlíží klientů
Tento zájezd Doporučujeme

Program

Po - Čt 8:30 - 17 hod, Pá 8:30 - 16 hod +420 224 942 149
Zájezd prohlíží klientů
Tento zájezd Doporučujeme

Vyhledávací filtr

Veškeré ceny zde uvedené jsou za osobu od nebo za jednotku od na zájezd či noc. Přesnou cenu zjistíte v detailu kalkulace zájezdu.

Slovensko

Velká Fatra, Malá Fatra, Vysoké Tatry, Nízké Tatry, Roháče, Podunajská pahorkatina, Slovenské rudohorie, Slovenský ráj.

Slovensko jako země spojuje několik geografických typů. Na jihu nížinná krajina přechází v pahorkatinu a vrchovinu, na severním okraji pak až ve velehory s četnými dolinami. Většina území Slovenska je však mírně zvlněná, kopcovitá (například východ země). Území Slovenska je jednou z hlavních geologických jednotek Evropy – alpidy, které vznikly mezi střední křídou a miocénou koliozou afrického a středoevropského kontinentu. Alpidy jsou zastoupené na slovenském území Karpatskou soustavou. Území Slovenska je jednou z hlavních geologických jednotek Evropy – alpidy, které vznikly mezi střední křídou a miocénou koliozou afrického a středoevropského kontinentu. Alpidy jsou zastoupené na slovenském území Karpatskou soustavou.
Mezi přírodními památkami v seznamu UNESCO reprezentují Slovensko jeskyně a propasti Slovenského krasu a Dobšinská ľadová jaskyně. V roku 2007 byli na seznam přidané také karpatské pralesy v Bukovských a Vihorlatských vrchách na východě Slovenska. Už v roce 1993 byli do seznamu kulturních památek UNESCO zařaděné tri lokality: Spišský hrad s okolím, Banská Štiavnica a Vlkolínec, v roku 2000 se přidalo historické šarišské město Bardejov a v roku 2008 dřevěné kostely Karpatského oblouku.
Na území Slovenska se nachází několik pohoří- Velká Fatra, Malá Fatra, Vysoké Tatry, Nízké Tatry, Roháče, Podunajská pahorkatina, Slovenské rudohorie, Slovenský ráj. Můžeme zde nalézt také termální prameny (Turčianské Teplice, Podhájska, Štúrovo, Velký Meder, Bešeňová Lázně, Dudince, Sklené Teplice, Slovenský ráj, Trenčianské Teplice, Lázně Lúčky, Nízké Tatry – TÁLE). Mezi turisticky nejnavštěvovanější oblasti patří např. Vysoké Tatry, Slovenský ráj, Liptovská kotlina, Horehroní, Spiší…atd.


Po - Čt 8:30 - 17 hod, Pá 8:30 - 16 hod +420 224 942 149
Zájezd prohlíží klientů
Tento zájezd Doporučujeme
Po - Čt 8:30 - 17 hod, Pá 8:30 - 16 hod +420 224 942 149
Zájezd prohlíží klientů
Tento zájezd Doporučujeme

Program

1. den
Odjezd z ČR v ranních hodinách směr Olomouc, Valašské Meziříčí na Slovensko. První zastávkou budou Lúčky, resp. Lúčanský travertinový vodopád s výškou 12 m, který patří mezi perly Chočských vrchů. Příjezd na ubytování, večeře a krátká seznamovací vycházka městem Spišská Nová Ves.

2. den
Výlet za symboly někdejší moci Spiše. Spišská Kapitula (UNESCO) – prohlídka interiérů katedrály sv. Martina. Procházka uličkou kanovníků přes Dolní bránu do Spišského Podhradie, kde shlédneme mj. exteriér zdejší synagogy. Dominanta oblasti Spišský hrad (UNESCO) – návštěva jednoho z největších hradních komplexů v Evropě. Žehra (UNESCO), kostelík sv. Ducha – další krásná ukázka Spišské gotiky. Hodkovce – krátká procházka nádherně revitalizovaného francouzského parku u zdejšího zámku. Na závěr dne „Spišský Jeruzalém“ – Sivá Brada, až do roku 2002 úplně zapomenutá cesta vedoucí kolem drobných kaskád, vývěrů a jezírek ke kapli sv. Kříže. Základní trasa je dlouhá 1,8 km.

3. den
Ráno navštívíme u Slovenského ráje rokokový zámeček Markušovce s letohrádkem Dardanely, vystavěný k příležitosti očekávané návštěvy císaře Josefa II. Následuje prohlídka bývalého královského města Levoča s množstvím památek, historické centrum, Radnice, kostel sv. Ducha, chrám sv. Jakuba s nejvyšším dřevěným gotickým oltářem na světě. Odpoledne krátká turistická trasa k Tomášovskému výhladu. Ten si díky neopakovatelným scenériím a pro nenáročnost cesty drží mezi turisty pověst nejoblíbenější slovenské vyhlídky. V samém závěru nás čeká ohromná skalní galerie s délkou okolo 200 m, vychutnáme si výhled na Průlom Hornádu, dolinu Bílého potoka, vrch Čertova sihoť a pokud budeme mít štěstí na viditelnost, můžete dohlédnout až na V. Tatry.

4. den
Opálové doly v Dubníku - prohlídka nejstarších opálových dolů na světě. Prešov – Solivar – navštívíme Muzeum zpracování soli, jedna z předních technických památek na Slovensku (Národní kulturní památka). Zlá Diera – jeskyně, kterou si prohlédnete za svitu karbidových lamp s přilbou na hlavě, jako návštěvníci podobných přírodních jevů před více než 100 lety. Trasa je vhodná pro všechny generace a nabízí pohled do tajemného světa pod zemí a zároveň příležitost lépe porozumět procesům, které utvářejí náš planetární reliéf. Přístup od parkoviště je cca 1,1 km (30 min.). Cestou zpět na hotel nás ještě čeká vyhlídka Srdiečko s výhledy do Doliny Liptovského potoka.

5. den
Kežmarok, jeden z nejrozsáhlejších a nejucelenějších souborů kulturně-historických památek na Spiši. Prohlídka města dopolední část – Evangelické Lyceum s knihovnou, jenž je největším historickým školním zařízením tohoto druhu ve střední Evropě, dřevěný Artikulární kostel sv. Trojice (UNESCO), Mauzoleum Imricha Thökölyho a exteriér zvonice. Odpolední část variantně. 2,5 hod. koupáni v termálních lázních Vrbov nebo návštěva Kežmarského hradu.

6. den
NP Pieniny. Dopoledne nás čeká unikátní zážitek Splav Dunajca z Červeného Kláštora do Lesnice Na tradičních dřevěných pltích se vydáme na cca 9 km plavbu řekou Dunajec. Trasa zahrnuje úchvatné scenérie Pienin, zvlněné říční údolí a skalnaté soutěsky, vč. slavného úseku Prielom Dunajca. Trasa je vhodná pro všechny věkové skupiny. Po jedinečném přírodním představení se zastavíme na oběd ve vyhlášené salaši, kde ochutnáme neméně vyhlášené halušky nebo strapačky se zelím a další specilality (oběd není v ceně zájezdu). Odpoledne Stará Ľubovňa, prohlídka Muzea lidové architektury a hradu Stará Ľubovňa s nádhernými výhledy. Během své bohaté minulosti se stal významným díky pozici na obchodní cestě procházející údolím řeky Poprad do Polska. Hrad hostil plno polských králů a byl také skrýší polských korunovačních klenotů.

7. den
Malebné městečko Východná s bohatou kulturní a historickou tradicí, známé pořádáním tradičního folklórního festivalu. Návštěva farmy s Gazdovským dvorom, kde se při hodinové prohlídce seznámíme s chovem ovcí a krav, dozvíme se vše o místní výrobě sýrů a mléčných výrobků. Po prohlídce nás čeká degustace a možnost nákupů ze zdejší produkce.

Cena zahrnuje

  • 6 ubytování v hotelu***,
  • 6 polopenzí,
  • dopravu autokarem,
  • služby českého průvodce,
  • zákonné pojištění ve smyslu zákona č. 159/99 Sb.

Cena nezahrnuje

  • cestovní pojištění včetně storna zájezdu,
  • předpokládaná částka na vstupy cca 120 EUR,
  • vstupy, fakultativní služby, degustace,
  • a vše ostatní, co není uvedeno v odstavci „Cena zahrnuje".
Po - Čt 8:30 - 17 hod, Pá 8:30 - 16 hod +420 224 942 149
Zájezd prohlíží klientů
Tento zájezd Doporučujeme
Po - Čt 8:30 - 17 hod, Pá 8:30 - 16 hod +420 224 942 149
Zájezd prohlíží klientů
Tento zájezd Doporučujeme